KINDERJURK. EIEREN KLEUREN. eniging gaat komen die klinkt als een klok. N. V. Wat kost mij de huis houding eigenlijk? IV Ja, niet alleen geld! Laten we het daar nu eens niet over hebben. Maar zij kost U ook uw body- en uw tijd! En niet gering! Wanneer U deze plaatjes bekijkt, dan ziet U wel, dat we het voorkomen van moeheid, spierpijn enz. wel voor een groot deel in eigen hand hebben. Zitten bespaart kracht. De hoogte van de tafel is belangrijk voor een goede werkhoogte. Uw man of zoon zal U zeker begrijpen, als U vraagt de tafel te verhogen. Staat uw wastobbe of machine ook te laag? Verhogen! Dat vermoeit veel minder. Is de gootsteen ook te laag? Een oud voeten bakje onder het afwasteiltje! De voeten moeten onder de aanrecht staan, dus in 't midden open of een inspringend plint. Anders staat U nog schuin. En U slijt daar menig uurtje. Als U verbouwt, maak dan altijd de gootsteen in het midden, zodat U links en rechts ruimte heeft met de afwas. Schoonmaaktijd en het slechter worden van de aardappel geven aanleiding tot de volgende menu's: Stamppot: zuurkool met worst. Hutspot, stamppot stokvis, stamppot appelen en niet te vergeten stamppot met rauwe andijvie (stimpstamp)rauwe spinazie, raapsteeltj es enz. In plaats van aardappelen een stevige soep, zoals bonensoep (witte-, of bruine-), erwtensoep, stevige groentesoep. En meelgerechten, die ook in één pan klaar gemaakt kunnen worden, en die zéér vlug klaar zijn, zoals macaroni met ham en kaas, kerri- rijst, bami enz. Geef wat extra fruit toe. Het is nog geen zomer, anders zou ik zeggen: kampeerders, opgelet! Bovenstaande recepten zijn voor kamperen de aandacht waard. Macaroni-scho.tel met hamworst en kaas. Voor 4 personen. 1 pakje macaroni, 2 ons hamworst, fijn ge hakt, 1 ons geraspte (oude) kaas, ons boter. Ruim 1 liter water aan de kook brengen en de macaroni er in strooien, met 1 theelepel zout. Ongeveer uur koken. Afgieten. Vermengen met boter, ham en kaas. In de schaal doen. MEDEDELINGEN HUISHOUDSCHOOL. Voor de handwerk- en verstelcursus was een goede belangstelling, zodat we dit nog eens hopen te herhalen. Ook willen we een apart handwerkclubje voor de ouderen. (Ik kreeg deze keer geen vragen, alhoewel ik over 't financiële gedeelte ook later nog meer vertellen wil. Heeft U wat te vragen over de kokerij, de was, schoonmaakmiddelen enz. enz., ook over kinderverzorging, naaien, tuinieren, stop dan even een briefje in de bus van de Huis houdschool, Wierdensestraat 64, en U krijgt ant woord.) J. E. v. d. Gaast. Hoewel het voorjaar nog op zich laat wachten beginnen we ons toch op een (hopelijk) warmer jaargtijde voor te bereiden. Maar al te graag schakelen we over naar wat luchtiger en fleu riger kleding, en deze heeft dan ook onze spe ciale aandacht. We kijken onze kasten na op bruikbaarheid van het oude, voor we overgaan tot aanschaf van nieuw. Met een nieuwe gar nering kun je een oud japonnetje soms een ge heel ander aanzien geven. Ook de kleintjes wor den bij deze voorbereidingen niet vergeten. Zij krijgen een nieuw jurkje of moeten het met een „afleggertje" van een oudere zuster doen. Hele maal niet erg, als we 't er maar werkelijk nieuw laten uitzien. Dit kan met weinig moeite, pro beer het b.v. eens met applicatie (effen stof). Knip hiervoor figuurtjes of motieven uit ge kleurde stof (restjes), rijg die met kleine steek jes op een pas of zakje van een kinderjurk. Be werk daarna de omtrek met kleine festonsteek- jes, borduur met steelsteekjes een takje of een slingertje en de toekomstige draagster zal je zeker dankbaar zijn. F. Hulst. Het kleuren van Paaseieren is een oeroud ge bruik, dat men in vele landen in ere houdt. De manier waarop echter is tegenwoordig zo ge makkelijk gemaakt, dat het geen kunst meer is. Pakjes verf in allerlei kleur en klaar is Kees. 8

Het Anker | 1955 | | pagina 8