Het dier als muvriend. #WIE VAN ONZE MEISJES? te brengen? Want het is toch zo, dat nu reeds weer plannen worden opgezet en langzamer hand worden uitgewerkt voor een volgende. Moeten wij ook nog beklemtonen, dat alle spe lers en speelsters die na maanden voorbereiding zoveel succes mochten oogsten, hierin mede hun voldoening vinden? Maar al is het dan zo, dat allen zich natuurlijk in het succes hebben ver heugd en hierdoor hun beste spel hebben ge geven, achter de coulissen hebben wij telkens kunnen beluisteren, dat men de meeste voldoe ning heeft gehad ons personeel weer een prettige avond te kunnen bezorgen in het jaargetijde, dat een gulle lach de mens sterkt en verkwikt. NIET KIBBELEN JONGENS. Daar wij ons iedere avond opnieuw als toe schouwer onder de bezoekers in de zaal hebben bevonden en daar de stemming en mening kon den peilen, willen wij besluiten ook van deze zijde onze indrukken weer te geven. Dit kan niet anders zijn dan een dank aan het revue-gezel schap voor hetgeen het aan de collega's brengt. Men waardeert dit in hoge mate en het is bij velen een hoogtepunt voor een gezellige winter avond. V. Zoals U wellicht allen bekend is, heeft Mevr. Kranenborg uit Nijverdal gedurende enige maanden onderricht gegeven in rhythmische gymnastiek aan een groep meisjes uit fabriek en kantoren. De lessen waren in dit geval ge baseerd op onze revue, doch wanneer een vol doende aantal meisjes hiervoor interesse heeft, zal met deze voor het lichaam zo zeer nuttige oefeningen, geheel los staand van de revue, wor den doorgegaan. Deze oefeningen kunnen dan worden gehouden op een weekavond, eventueel op Zaterdagmiddag, zoals dit het beste zou schikken na overleg. De wijze van leiding geven en het contact met Mevrouw Kranenborg zijn zo buitengewoon prettig geweest, dat vrijwel alle meisjes, die reeds onder haar geoefend hebben, zich bereids opgaven om deel te nemen. Wij stellen de deel name echter gaarne open voor ieder, die hier voor iets voelt, zowel jongeren als ouderen. Men kan zich tot 15 April hiervoor opgeven aan de leidsters der diverse afdelingen of ook bij Joh. Poortman, M. Kreijkes of H. Vlogtman. De kosten bedragen 25 ct. per maand, waarvoor U dan het lidmaatschap der vereniging ontvangt. Ook de meisjes van de Kamgarenfabriek kun nen zich voor deelname opgeven bij de sport- leidsters van deze fabriek of bij Jan Smalbrugge. V. Velen van U zullen bij het lezen van dit op schrift zeggen: „Joa, det 's woar", maar wan neer wij ons indenken wat sommige dieren van ons mensen zouden zeggen, dan kon dat wel eens niet mooi meer zijn. Want zijn wij altijd vrienden van het dier? Het is niet voor niets, dat wij overal in het land afdelingen hebben van de dierenbescher ming. Daarnaast is het ook verheugend, dat er zoveel afdelingen gaan komen, want hieruit blijkt, dat meer en meer mensen eraan mee wil len werken voor het dier te zorgen. Ook de ker ken gaan steeds meer daadwerkelijke medewer king verlenen en we hebben in 1950 zelfs een Wereldcongres in het Kurhaus te Scheveningen gehad. Er bestaat een Nationale Dierendag en ook een Werelddierendag. Wij, mensen, laten ons er graag op voorstaan, dat wij de hee'rschappij hebben over het dier. Goed, maar dan ook rechtvaardig. We mogen niet zeg gen: ,,'t Is maar een dier" of „O, die moet toch worden geslacht". Juist omdat het een dier is en juist omdat wij nu eenmaal onze slachtdieren hebben, dienen wij er vriendelijk voor te zijn in die tijd dat zij te leven hebben. Wij hebben een hekel aan ratten en muizen en geen dierenbe scherming zal U vragen een aardig ratje als schoothondje te nemen, maar wanneer U ze ver delgt, neem dan een pijnloos middel, want ook ratten en muizen hebben gevoel. En zo kunnen we met onze dierenbescherming heus reëel blijven en niet pietluttig worden, maar het ergert je, wanneer een paard dat voor een kar gespannen staat even opzij trappelt, maar meteen een schop tegen de benen krijgt van de „baas". Geef mij zo'n baas, maar als dit paard naar hem hapt, is 't een vals dier. Gek hé! Na tuurlijk vindt 't paard op zijn beurt z'n baas een vals dier, maar helaas kan hij niets zeggen en nog minder iets doen. Ook houd je je mond niet, wanneer je ziet dat een paar dagen oud „bólke" buiten de deur van een opslagplaats gezellig wat probeert te loeien in de schaarse voorjaarszonnestralen, plotseling door iemand bij de achterpoten naar binnen wordt getrokken en neergegooid. „Vooruit maar, toch voor de slager." Om dit alles en nog meer is het verheugend, dat het in enkele maanden mogelijk is geworden een eigen afdeling in Rijssen op te gaan richten. Er waren 100 opgaven voor nodig en 't leden aantal telt reeds 111. Het lidmaatschap kost slechts f3.per jaar, waarvoor U tevens iedere maand een tijdschrift ontvangt. Binnenkort zal er voor de leden en introdu- cé's een aardige propaganda-avond worden ge houden en we zullen hopen, dat er hier een ver- 7

Het Anker | 1955 | | pagina 7