20.0011 Mijlen «ver zee. (Slot) Pijffers. Al was hij de laatste tijd wat sukke lende, toch hadden wij niet kunnen vermoeden dat zijn einde zo nabij was. Vanaf deze plaats willen wij zijn weduwe zomede zijn kinderen nogmaals onze deelneming betuigen en zij kunnen zich er van verzekerd houden dat onze vriend Pijffers nog lange tijd in onze herinnering- zal blijven voortleven. Het is wel erg tragisch dat hij slechts lutteletijd vóór de directeurs wisseling van ons koor moest heengaan. Wij zijn er echter van overtuigd dat wij in zijn geest handelen wanneer wij verder gaan de belangen van „Wilhelmina" te behartigen. Naast zijn huishouding heeft hij zich steeds volledig ge geven aan de Muziekvereniging „Wilhelmina". Meer dan 30 jaar heeft hij onze vereniging als voorzitter gediend. In de vele jaren dat wij met hem op dit terrein hebben mogen samenwerken, heeft hij blijk gegeven van zijn bijzonder grote liefde voor zijn corps. Wij gevoelen ons dan ook gedrongen zijn werk op dit terrein voort te zetten. Commissie van Toezicht en Bestuur „Wilhelmina". A. E. P. SOM MER Wij delen hierbij mede, dat de heer L. H. G. W. Sommer wegens hoge leeftijd besloten heeft er het bijltje bij neer te leggen en in zijn plaats heeft de Directie zijn zoon, de heer A. E. P. Sommer, bereid gevonden de dirigeerstok van zijn vader over te nemen. Wij willen het hier gaarne nog even memoreren dat de heer Sommer Sr. onze vereen, steeds tot ouze volle tevre denheid heeft geleid en diverse successen met de ver eniging behaald, doch éénmaal komt er een tijd van scheiden. Wij gunnen hem "echter gaarne zijn rust en wij hopen dat hij hiervan nog menig jaar zal mogen genieten. De heer Albert Sommer is nu 1 April j.l. in zijn plaats getreden. Alhoewel deze dirigent meer dan bezet was, heeft hij zich toch voor onze vereniging vrij gemaakt, waarvoor wij hem erkentelijk zijn. Hij heeft het directeurschap op zich genomen op verschillende voorwaarden en één hiervan is wel dat wij moeten zorgen voor leerlingen. Ons koor is veel te klein en zal op zijn minst verdubbeld moeten worden. Van Directie-zijde heeft men ons daarvoor alle mo gelijke medewerking toegezegd. Zaak is het echter thans, dat wij zien een leerlingenklasse te krijgen en wij doen hierbij dan ook een beroep op diverse van onze jonge mede-arbeiders, zich als leerling bij „Wilhelmina" op te geven. Wij zullen zorgen, dat de lessen een prettig verloop hebben. In het volgende „Anker" hopen wij U onze plannen nog nader toe te lichten. Commissie van Toezicht en Bestuur „Wilhelmina". We hebben dus de laatste Australische haven verlaten en zetten koers naar Indonesië. We stellen ons veel van „het stille stuk" voor, want voor 't eerst na 6 weken hebben we geen passa giers aan boord en tot Soerabaja duurt de tocht 7 dagen. We kennen ons geluk niet. Op ons dek is slechts één echtpaar met een baby'tje van 3 maanden. Wegens een ernstige ziekte van de man zijn zij genoodzaakt naar Holland terug te keren. Vol goede moed naar Australië gegaan. Hadden zich in tijd van een jaar een zeer goed bestaan opgebouwd, maar nu was de man al een jaar ziek en men gaf geen enkele kans op beter schap in Australië. Aan boord hebben we dik wijls het ergste gevreesd, hij kende z'n ziekte en sprak er wel eens over, wanneer we zijn vrouw wegstuurden om aan dek een luchtje te schep pen. Hij stierf 3 maanden na z'n aankomst in Holland. Het is Zondag, de eerste vrije dag sinds ons vertrek uit Holland. Het is heerlijk aan dek te zitten en te luisteren naar het stampen van de machines en het geruis van de zee. Al dit geluid vertelt ons, dat we op de terugreis zijn, we voe len ons als paarden die de stal ruiken. Zolang we aan bakboord (dat is de linkerzijde van 't schip) nog de Australische kust kunnen waar nemen, valt er nog wat voor ons te zien. Er zijn in dit gebied veel „atollen", dat zijn ringvormige koraaleilanden, gevormd door schelpen, zeewier, slakjes enz. Dat hier ontelbare jaren voor nodig zijn, dat is wel te begrijpen. 3

Het Anker | 1955 | | pagina 3