WÊ Kernvergadering om de mensen het teken te geven. Eerst moest alles ten einde zijn,..het.sterven, de kruisafne ming, de graflegging. Nu was het voorbij ter genoegdoening van de mensën die in Christus een man zagen, die op enigerlei wijze trachtte hen te na te komen en tot opluchting van weer andere mensen die sterk in de minderheid waren en die zich steeds weer de vraag stelden: „Deden we er wel goed aan, was deze wel een slecht mens?" En dan volgt het grote wonder: Op eerste Paasmorgen is het graf leeg. Christus is waarlijk opgestaan! Nu was het Gods tijd om de mensen te laten zien dat Christus onsterfelijk is en door Zijn op standing door alle eeuwen heen mèt ons zal zijn, in ons verdriet en ook in vreugde, bij ons leven, maar ook in de dood, mits wij in Hem willen geloven en ons aan Hem willen toevertrouwen en dan kunnen wij zeggen: Nu jaagt de dood geen angst meer aan, want alles, alles is voldaan. Wie met geloof op Jezus ziet, die vreest voor dood of helle niet. En daarom is het misschien ook, dat de zwart ste dag in onze Bijbelse geschiedenis „Goede Vrijdag" heet. N.V. gehouden op Donderdag 10 Februari 1955. Aanwezig de heren: A. H. ter Horst, B. Lig- tenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meijerink, D. Mark voort, G. J. Borghuis en G. W. Borghuis en mej. H. Nieuwenhuis. De notulen van de vorige vergadering worden ongewijzigd vastgesteld. Betreffende een opmerking uit de vorige ver gadering over het aantal stopuren en de belas ting van de wevers adviseert de Directie dat de desbetreffende arbeiders zich hierover in ver binding stellen met de baas die deze gevallen in behandeling kan nemen. Een regeling betreffende het verstrekken van bedrijfskleding zal nader besproken worden. Verder deelt de Directie mede, dat dit jaar de fabrieksvacantie valt in de week van 25 t.m. 30 Juli. Ondanks alle tegenstrijdige berichten dienaangaande zal deze vacantie dus toch samen vallen met die van de bouwvakken. De Kern informeert of het loon van de min der valide arbeiders die uit hun afdeling ver plaatst worden naar de Plaatswerkers niet wat opgevoerd kan worden. De Directie zegt, dat bij het vaststellen van de lonen per 31 December hiermede reeds rekening is gehouden. Verder kan de Directie er mee accoord gaan, dat ingeval een 25-jarige echtvereniging op een Zondag valt een volgende dag hiervoor vrij ge geven wordt. Bij de Rondvraag wordt gesproken over de oorzaak van de slechte einden in de garenbomen. De Directie zegt, dat deze klacht bekend is en dat het de bedoeling is om de oude sterkmachi- nes geleidelijk aan door nieuwe te vervangen. Betreffende hei "verzoek om voor zover moge lijk met de afdelingen die in dubbele ploegen werken weer in dag- en nachtploeg te mogen werken, wordt opgemerkt dat ook de Krasserij graag zo wil werken. De Directie antwoordt dat een en ander haar volle aandacht heeft en dat de Kern binnenkort hierop een definitief ant woord zal ontvangen. Verder wordt gevraagd om zo spoedig moge lijk bij de keurtafels van de stopsters in de Ka- landerij een nieuwe verlichting aan te brengen. Vervolgens wordt gesproken over de beloning van de jeugdige arbeiders. De Directie zegt, dat dit haar aandacht zal hebben. Tenslotte wordt aan de Kernleden een con- cept-vacantierooster voor 1955 ter inzage ge geven. Hierna zal dit in de fabriek worden op gehangen. g Sluiting. ÉSE W M. PIJFFERS Na een betrekkelijk korte ziekte overleed plot™ seling onze arbeider, de heer M. Pijffers. Hoewel hij naar zijn eigen mening herstellen de was en hoopte binnen afzienbare tijd zijn werk weer te. kunnen hervatten, heeft dit jam- mer genoeg niet zo mogen zijn. Hij trad op 2-8-1904 in dienst van ter Horst Co. N.V. en heeft meer dan 50 jaar zijn beste krachten aan het bedrijf gegeven. Opgewekt van natuur en met veel enthousias me verrichtte hij zijn dagelijks werk, doch was daarnaast ook een stuwende kracht als bestuurs lid van de muziekvereniging „Wilhelmina" en de Pluimveevereniging. Zijn naaste medewerkers hebben hem de laat ste eer bewezen door hem ten grave te dragen. Verder was er zowel van het bedrijf als uit het verenigingsleven bij zijn begrafenis grote be langstelling. Wij wensen zijn vrouw en kinderen sterkte om dit verlies te kunnen dragen en het moge hun tot troost zijn, dat wij zijn nagedachtenis in dankbare herinnering zullen bewaren. Op 7 Februari j.l. werden wij opgeschrikt door het plotseling verscheiden van onze vriend M. 1

Het Anker | 1955 | | pagina 2