en steun van de heer Van de Noort op de af deling zeer missen alsook de joviale omgang met de heer Vosman. Spreker wenst beide heren een lange en ge lukkige pensioentijd toe. De heer Bruins deed in dichtvorm de beste wensen aan de heren toekomen. Ook de heer Hoebee had in een gedicht een stukje historie verwerkt, over de samenwerking met de heer Vosman gedurende de laatste jaren. Namens de oud-collega's spreekt de heer Muller ook de beste wensen uit en wenst hen ook een goede pensioentijd toe. Hierna dankt de heer Vosman de Directie en collega's voor de goede woorden, tot hem ge richt. Het is niet gemakkelijk afscheid te nemen, aldus spreker. Vooral niet als men altijd zo nauw met elkaar heeft samengewerkt. Spreker dankt allen nog hartelijk voor de enveloppe. Voor de inhoud zal hij één dezer dagen iets kopen als een aangename herinnering aan de collega's. Ook de heer Van de Noort dankt de Directie voor het jarenlange vertrouwen, dat hij van hen heeft genoten en wenst haar ook het aller beste. De collega's dankt hij eveneens voor de pret tige samenwerking en hoopt dat deze verstand houding ook zal blijven voortbestaan. Spreker dankt hen allen voor zijn prachtige fiets en wenst allen verder alle goeds. Met de Geie zal een zeer bekend figuur ons bedrijf verlaten. Als baas van de afdeling Smederij kwam hij uit de aard van zijn beroep met bazen en arbei ders van elke afdeling in aanraking. Hij kende de fabrieken op zijn duimpje. Im mers wanneer in een der afdelingen iets haperde aan de machinerieën of technische installaties dan was hij de persoon, die zijn mannetjes uit stuurde om deze reparaties te verrichten. Hij was zonder meer een goede baas, zowel voor zijn werk als voor zijn personeel. 's Morgens werd hij op het kantoor door de Directie ontvangen. Vanzelfsprekend ging het gesprek over de tijd, die nu achter hem lig Vaak werd ook buiten de fabriekstijd bij hem aangeklopt als zich een storing m de fabriek voordeed. Een en ander was voor de Directie dan ook aanleiding om hem hiervoor hartelijk dank te zeggen. De heer J. J. ter Horst overhandigde hem zijn pensioenbrief met de wens, dat hij nog vele jaren in goede gezondheid hiervan zal mogen genieten. Tevens bood spreker hem een wandbord aan als een herinnering aan zijn diensttijd bij Ter Horst en Co. N.V. Rouwendal dankte hierna de Directie voor het hem toegekende pensioen en voor het ver trouwen, dat hij altijd van de zijde der Directie heeft genoten. Van zijn superieuren ontving hij als herinne ring een mooi boekwerk voor de prettige sa menwerking. In de cantine had nog een prettig samenzijn plaats met het personeel. De bedrijfschef, de heer Boonstra, en verder de heren Paauwe, Mekenkamp en Borghuis gaven in hun toespraken ook duidelijk te kennen dat de samenwerking bijzonder goed is geweest en dat zij hem allen node zien vertrekken. Namens het gehele personeel van de Centrale Werkplaats werd hem een enveloppe met inhoud aangeboden, waarna men nog even gezellig bijeen bleef. Hierna werden door de Directie ontvangen Mej. H. J. Stegeman en de heren H. J. Juurlink, G. W. Hageman en J. Harbers. Genoemde personen verlieten het bedrijf, doch hadden bovendien de eer deze dag gedecoreerd te worden. Zij ontvingen de bronzen medaille in de Orde van Oranje Nassau voor hun lange en trouwe diensttijd bij Ter Horst en Co. N.V. De Directie feliciteerde hen hartelijk met deze hoge onderscheiding, die, zoals de heer J. J. ter Horst het uitdrukte, een bekroning is van een goed arbeidzaam leven. Intussen arriveerden ook de heren A. J. Boer man, J. H. Ligtenberg, J. Spenkelink, L. Nij- land en J. Lankamp. De heer J. J. ter Horst zei dat het altijd pijn lijk is om afscheid te nemen van de oude ge trouwen. Het verheugt hem echter zeer dat ze allemaal hier tegenwoordig kunnen zijn en dat hij hun dank mag zeggen voor al het werk dat een ieder op zijn terrein voor het bedrijf heett gedaan. Ge hebt allen veel werk verzet in al die jaren en meegeholpen het bedrijf te maken zoals het nu is. Wij zijn U hiervoor zeer erken telijk." Spreker bood hen vervolgens de pensioenbrief

Het Anker | 1955 | | pagina 4