MET PENSIOEN. Voor de uitbetaling van de 1 Kerstgratifi catie zegt de Kern de Directie hartelijk dank. Vervolgens heeft de Kern een verzoek om arbeiders, die bij hoge uitzondering te laat ko men niet te beboeten en het de eerste keer bij een waarschuwing te laten. De Directie zegt, dat hier een punt wordt aan geraakt, wat juist haar belangstelling heeft, om dat er ook arbeiders zijn, die zonder dat hier voor reden is enige keren per week te laat op hun werk zijn. Bovendien zijn dit nog vaak per sonen die in dagploeg werken. Verder wordt met het boeten rekening ge houden met weersomstandigheden etc. Men zal één en ander bezien. Betreffende het opmaken van de vacantie voor dit jaar zou de Kern graag voor Biddag, Goede Vrijdag en Dankdag een halve snipper dag vastgesteld zien. De Directie zegt dat een plan zal worden opgemaakt, dat dan nader met de Kern kan besproken worden. Uit weverij „Beek" is een klacht dat de wevers van de automatische getouwen te zwaar belast zijn en dat er nog al eens stopuren voor komen. De Directie zegt, dat dit verband houdt met de orders, die in bewerking zijn. Het zijn meestal spoedorders, zodat de verdeling van de belasting der wevers niet zo gemakkelijk is. Niettemin zal één en ander de aandacht hebben en bespro ken worden. Bij de Rondvraag wordt gevraagd wanneer de bestelde overalls verwacht kunnen worden. Hiernaar wordt geïnformeerd, waarna mede gedeeld wordt dat deze over enige weken ge leverd zullen worden. Op een verzoek uit de Centrale Werkplaats om voor de arbeiders uit deze afdeling gratis een overall beschikbaar te stellen, kan niet zon der meer gunstig beschikt worden, omdat men dan weer dezelfde moeilijkheden krijgt als voor heen met andere afdelingen. Er is voor bepaalde personen uit het bedrijf een uitzondering gemaakt, doch het is moeilijk om hiervoor een juiste regeling te treffen. Een klacht over slechte wagentjes voor het vervoer van en naar de Pakkerij zal het betref fende Kernlid aan de baas doorgeven. Hierna sluiting. Op Vrijdagmorgen 31 December jl.l kwam de voltallige Directie, het kantoorpersoneel en ook de gepensionneerden van het kantoor bijeen om afscheid te nemen van de heren Van de Noort en Vosman, die op deze dag hun werk zouden neerleggen om met pensioen te gaan. De heer J. J. ter Horst heette de aanwezi gen allen hartelijk welkom. Spreker zei dat de Directie reeds een onder houd heeft gehad met de heren Vosman en Van de Noort, doch dat zij niet wilde nalaten om ook in de kring van de collega's enkele woor den tot de scheidenden te richten. Spreker gaf hierna het woord aan de heer A. H. ter Horst. De heer A. H. ter Horst zei in zijn toespraak o.m. het volgende: „Nu wij vandaag bij elkaar gekomen zijn om afscheid te nemen van de heren Van de Noort en Vosman kan ik U wel zeggen, dat mij dit zeer moeilijk valt. Immers wij gingen hier met elkaar om als trouwe vrienden en in de loop der jaren is er een band ontstaan, die wij slechts node verbreken. We zullen U op het kantoor zeker missen, omdat Uw adviezen altijd zeer gewaardeerd worden. Ieder van U was op zijn terrein een gezien persoon. De heer Vosman kon altijd uitstekend over weg met zijn cliënten en de heer Van de Noort ging met grote mensenkennis om met de ar beiders uit de fabriek. De Directie is U hiervoor zeer dankbaar en ik wil dan ook besluiten met de wens, dat U nog lang van dit welverdiend pensioen moogt genieten." Vervolgens sprak de heer Poortman als oudste collega en gewaagde van de zeer prettige ver standhouding en samenwerking met de schei denden. Spreker omlijstte zijn toespraak met het ver tellen van enkele aardige gebeurtenissen van de heer Vosman, waarbij hij tevens duidelijk liet uitkomen, dat het altijd goede humeur van de heer Vosman er veel toe heeft bijgedragen dat de verstandhouding altijd zo prettig was. Met de beste wensen voor de toekomst bood spreker namens de collega's een enveloppe met inhoud aan. Ook de heer Van de Noort zullen wij erg mis sen, aldus spr. Wij bewaren aan U zeer prettige herinneringen. Veel hebben de collega's van U geleerd en ook de arbeiders in de fabriek heb ben aan U een grote steun gehad. U gaat thans de vrije tijd tegemoet en zult zich zeker niet vervelen, gezien Uw vele liefhebberijen. Naast de beste wensen bood spreker een fiets aan namens de collega's. Hierna spreekt de heer Ligtenberg en zegt niet anders te kunnen dan de woorden van de vorige spreker te onderstrepen. Wij nemen hier afscheid als collega's, doch niet als vrienden. Deze vriendschap hopen wij dat zal blijven voortbestaan en dat we elkaar nog vaak zullen ontmoeten. Het verheugt ons, aldus spreker, dat U beiden nog een zeer goede gezondheid geniet. Wij zullen de raadgevingen 3

Het Anker | 1955 | | pagina 3