KERNVERSLAG om op deze manier te gaan overwerken. Zij heeft dit bewust nagelaten. Verder maakt de Kern een opmerking over de werktijdregeling op Vrijdag 3 December j.l. In enkele afdelingen kregen de arbeidsters 1 uur vrij voor eigen rekening, terwijl in andere af delingen werd doorgewerkt. De Directie zegt, dat aan de arbeidsters uit de late ploeg van de Spinnerij op verzoek toe gestaan werd één uur extra vrij te nemen voor eigen rekening. Mochten er andere arbeiders ook vrij komen komen vragen, dan zou dit ook worden toege staan. Gezien de ervaring, die men eerder met een soortgelijk geval opgedaan heeft, verwachttte men dan ook dat de meeste oudere arbeiders normaal zouden doorwerken, hetgeen thans ook gebeurd is. Vervolgens komt de Kern met het verzoek om een tarief vast te stellen voor de arbeider bij de nieuwe spreader in Batchingkamer „Boomkamp". De Directie zegt, dat hiernaar geïnformeerd zal worden. Een verzoek om zo mogelijk de fabrieksva- cantie te doen samenvallen met de bouwvak- vacantie zal aan de betreffende instantie door gegeven worden. De Directie betwijfelt echter sterk of hieraan kan worden tegemoetgekomen, omdat de vacan- ties landelijk geregeld worden. Voor de toezegging van de Directie, dat met Kerstmis weer 1 gratificatie zal worden uit betaald, zegt de Kern hartelijk dank. Hierna wordt door de Kern nog eens weer gesproken over de werktijdregeling van de ploe gen. Zij verzoekt indien enigszins mogelijk aan de wens van de arbeiders uit verschillende afdelin gen tegemoet te komen om weer in dag- en nachtploeg te mogen werken, inplaats van in gewone dubbele ploegen. De Directie zegt, dat dit punt haar aandacht zal houden. Rondvraag. Gevraagd wordt wanneer de nieuwe stofzui gers komen voor de Batchingkamer „Boom kamp". Ook wordt gevraagd of men in Krasserij „Beek" gummi op de rollen van de drawings kan bevestigen, omdat dit veel beter bevalt. De Directie antwoordt dat naar één en ander geïnformeerd zal worden. Op de vraag wanneer de arbeiders van het nieuwe badhuis gebruik kunnen maken, ant woordt de Directie, dat men verwacht ongeveer Maart met dit gebouw klaar te zijn. Na wederzijdse wensen voor prettige Kerst dagen en de a.s. jaarswisseling wordt de ver gadering gesloten. d,d. 12 Januari 1955 Aanwezig de heren H. Jordaan, A. H. ter Horst, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, Joh. Waanders, M. Meije- rink, H. Lankamp, G. J. Borghuis en G. W. Borg huis en de dames L. Dreijer en H. Nieuwenhuis. De Voorzitter, de heer A. H. ter Horst, heet de aanwezigen welkom en wel in 't bijzonder de nieuwe Kernleden M. Meijerink, G. J. Borghuis en G. W. Borghuis. Spreker hoopt dat met hen, evenals met de andere Kernleden, prettig zal samengewerkt worden. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. De Kern informeert nog eens naar de moge lijkheid om de werktijdregeling voor de ploegen te veranderen, zodat men weer in de dag- en nachtploeg kan werken in plaats van in dubbele ploegen, en zegt dat de arbeiders dit zeer op prijs zouden stellen. De Directie zegt, dat dit indertijd veranderd moest worden om de economische gang van zaken in het bedrijf, doch zij zal dit verzoek nog eens bespreken. Verder deelt de Directie mede, dat er een schrijven is binnengekomen van de Bedrijfs- commissie, waarin zij haar standpunt uiteenzet op onze vraag inzake de verkiezing voor de Ondernemingsraad. De Bedrijfscommissie bevestigt in deze brief, dat de door ons voorgestelde regeling voor de verkiezing, met name het opgeven van de geor ganiseerde arbieders, juist is. De Directie zal dus afwachten wat de Kern hieromtrent zal besluiten. Een voorstel uit de Kern om een enquête in het bedrijf te houden wordt door de meerder heid van de hand gewezen. Bij een discussie over het werk als Kernlid, geeft de Directie toe dat het Kernwerk vaak voor de leden niet gemakkelijk is, doch dat het juist daarom van groot belang is dat een Kern lid gekozen wordt bij een verkiezing^ omdat hij zich dan door de meerderheid van zijn afdeling gesteund voelt. Betreffende het vaststellen van de vacantie- week zegt de Directie dat hiernaar geïnformeerd is. Er werd ons medegedeeld, dat deze vacanties landelijk geregeld worden. Verder zijn er geen mededelingen en gaat men over tot de punten van bespreking. De Kern wenst allereerst de Directie met haar familie en het bedrijf Gods zegen, toe voor 1955. Verder heet Nieuwenhuis namens de Kern de nieuwe Kernleden hartelijk welkom, waarbij wederzijds de hoop wordt uitgesproken op een prettige samenwerking. 2

Het Anker | 1955 | | pagina 2