Een arglistige vijand. Dankbetuigingen. Da x E0 mma Uitslag K er s tpuzzle 1954. Nieuwe Puzzle. EBBED - EDB0 HSHI l HEED HS0 EOBEEI In het arsenaal te Rock Island hangt de vol gende tekst uit: Ik ben machtiger dan alle gezamenlijke wapens ter wereld. Ik heb meer mensenlevens vernietigd dan alle oorlogen tezamen. Mijn vernielingskracht is groter dan die van alle obussen en ik heb meer huisgezinnen ver nield dan de machtigste belegeringskanonnen. Ieder jaar steel ik voor milliarden. Ik spaar absoluut niemand, ik vind mijn slachtoffers zowel onder de rijken als onder de armen, onder de jongeren zowel als onder de ouderen, onder de sterken zowel als onder de zwakken. Ook weduwen en wezen hebben met mij af te rekenen. Mijn macht heeft zulke verhoudingen aange nomen, dat zijn grijparmen zich over alle takken der menselijke bedrijvigheid uitstrekken. Ik verdelg elk jaar duizenden en duizenden loontr ekkenden. Ik zit verdoken op onzichtbare plaatsen en verricht bijna gans mijn verdelgingswerk in 't geniep. Gij zijt allen meer dan eens tegen mijn ver raderlijk werk gewaarschuwd, doch gij slaat op mij geen acht. Ik ben wreed. Ik ben overal: thuis, op straat, in het werkhuis, in de fabriek, aan spoorweg overgangen, op zee. Ik breng U ziekte, verkwijning, dood. Iedereen weet dat, en weinigen ontvluchten mij. Ik vernietig, verdelg, vermink, overweldig alles. Ik nam, zonder ooit iets te geven. Ik ben uw allergevaarlijkste vijand: IK BEN DE ONACHTZAAMHEID. Geheel buiten verwachting kwam er een vloed van oplossingen binnen, waarvan er 72 juist waren. Wel een bewijs, dat er veel interesse be staat voor dit soort van puzzles, die in werke lijkheid gemakkelijker zijn, dan ze lijken. In het vorige „Anker" was medegedeeld, dat de uit loting zou plaats hebben ten overstaan van alle goede oplossers. Gezien het grote aantal oplos singen is dit beperkt gebleven tot enkele goede oplossers. Als gelukkige winnaar kwam uit de bus: L. Nijland, loonno. 3741. De juiste oplossing was: 11 x 12 132 X 10 1 11 110 11 121 Gezien de grote belangstelling heeft de puzzle- redactie gemeend deze maand een soortgelijke puzzle te plaatsen, maar nu iets moeilijker. De oplossingen moeten voor 22 Februari inge leverd worden op de Sociale Afdeling. Deze keer zijn er 3 prijzen, t.w. een le prijs van f 5.een 2e prijs van f 3.en een 3e prijs, van f 2. Ieder zelfde figuurtje stelt eenzelfde cijfer voor. Gevraagd wordt voor de figuurtjes de juiste cijfers te vinden. Ondergetekenden betuigen hun hartelijke dank aan de Directie van ter Horst Co. N.V. en de bazen en arbeiders (sters) van hun afdeling voor de prachtige fruitmanden, die zij tijdens hun ziekte van hen mochten ontvangen. T. Vrugteveen (Kalanderijj J. Nijkamp (Spinnerij) J. Boerman (Naaierij) J. Kreijkes (Spoelerij) Hiermede zeggen wij de Directie hartelijk dank voor de mooie fruitmand die wij tijdens onze ziekte van haar mochten ontvangen. J. v. d. Maat (Weverij) A. Harmsen (Spinnerij) G. Bargboer (Spoelerij) 10

Het Anker | 1955 | | pagina 10