SPORT EN SPEL. gehad, om een van de paddestoelen een halve slag om te draaien, zodat onze fietsers allemaal een verkeerde richting insloegen. Op enkele per sonen na konden ze allemaal achterhaald wor den en kon met enige vertraging de verdere route gevolgd worden. Zo kwam men aan het Twente-Rijnkanaal, waar weer enige foto's moesten opgespoord worden. Dat dit niet ge makkelijk was bleek wel omdat men verschil lende groepjes langs de weg heen en terug zag fietsen. Het beroerdste voor hen was, dat hier alle plekjes op elkaar leken. Toch kwamen velen er wel uit. Nu voerde de weg naar Enter en van daar door de bossen van Hollands Schwarzwald naar de Steenfabriek van Smeijers en vervolgens over de Markeloseweg naar het Parkgebouw. Eenparig was het oordeel van de deelnemers, dat het een mooie fietstocht was geweest en dat ze weer een prettige middag hadden gehad. Door verschillende deelnemers werd ons ge vraagd om ook in de vacantieweek een dag fietstocht te organiseren, zodat de gehuwden ook hun vrouw mee kunnen nemen. Wij willen dit graag doen en hebben inmiddels in de fa briek door een aankondiging reeds bekend ge maakt, dat bij voldoende deelname deze tocht zal plaats hebben op Dinsdag 27 Juli a.s. Deze fietstocht kan ook gemaakt woraen zon der aan een wedstrijd hierbij deel te nemen. Tot de volgende keer. L. Het was daarom 's middags vóór de tocht al een prettige verrassing niet minder dan Jf2 meisjes in de Huishoudschool startklaar te vin den. Toen Kreijkes deze groep op de juiste wijze had opgesteld en liet afmarcheren, wisten we het: we telden nog mee. Het was weer als van ouds, los en soepel van beweging, één arm en één been, zodat wij dat de toeschouwers vaak horen zeggen. Zelfs het wandelliedje dat gezon gen werd, getuigde van goede opvatting in maat gevoel en klankgehalte, niet zo opdringerig als „hoor je mij wel", zoals we dat ook wel eens tegenkomen. In Holten, waar de rust werd gehouden, was de stemming even prima als bij het startpunt, welgemoed werd het laatste traject ingezet. En als steeds werden de vele wandelaars bij aan komst in onze plaats door de burgerij hartelijk ontvangen en van de hartelijke spontaniteit kreeg onze groep een groot aandeel, hetgeen altijd prettig aandoet. En dan was het wachten maar weer op de beslissing van de jury, die soms met de ver wachting overeenkomt, doch ook wel eens teleur stelling brengt. Het is toch altijd zo, dat een jury op bepaalde en natuurlijk geheime punten tijdens de tocht controleert en hoe licht kan het voorkomen, dat juist op zo'n ogenblik in de groep een „fout van de middag" gemaakt wordt. Dan kost dat onherroepelijk punten, vaak een goede klasse ring. Dat er bij het bekend maken van de prij zen steeds de nodige spanning heerst behoeven wij U nauwelijks te zeggen en dat het onder onze meisjes tot een spontane vreugde-uitbar sting kwam toen de eerste prijs ons deel werd is heel natuurlijk. Kreijkes kreeg van de meisjes zijn deel in de hulde en hiermede ook de tweede leider Haase, die zijn eerste tocht meemaakte Wij besluiten alle meisjes van Jutefabriek en Kamgaren, plus onze leiders hulde te brengen voor deze mooie prestatie, die Rijssen weer in het eerste gelid geplaatst heeft. Laten we met z'n allen samenwerken om daar te blijven. Met de sportoefeningen op ons terrein bij de Kamgarenspinnerij op Woensdagavond zijn we 9 En maar zoeken. Waar is de boot De mêks van Ter Horst Co. N.V. en de Kamgarenspinnerij zorgden op 8 Mei in de Heka Wandeltocht voor een zeer aangename verras sing. Nee, eerlijk gezegd, de verwachtingen wa ren niet te hoog gespannen, vele nieuwelingen en enkele ouderen, die 't klappen van de zweep kennen, moesten verstek laten gaan. Ook had den wij min of meer de indruk, dat de animo niet geheel zo was als in andere jaren.

Het Anker | 1954 | | pagina 9