Onze Fietstocht. een tweede zinnebeeld, n.l. het zonneteken (cir kel met kruis). B. Christelijke zinnebeelden Kruis (afb. 8). Algemeen christelijk teken voor geloof en verlossing. Oorspronkelijk ook aangebracht om boze geesten en de duivel af te weren, bovendien beschermde het tegen de bliksem. Op de afbeelding een uitgesneden kruis in een houten topgevel. Kruis met twee personen (afb. 9). De per sonen stellen Maria en Johannes voor (resp. de Moeder en de liefste Discipel van Jezus) toen Jezus aan het kruis hing (zie Johannes 19 25 t.m. 27). Kruis met Hostie en Miskelk (afb. 10). Bij uitstek het teken dat de boerderij toebehoort aan een Rooms-Katholieke familie. De figuren hier afgebeeld van boven naar onder. Kruis met Hart en Anker (afb. 11). De figu ren stellen voor: Kruis geloof, anker hoop, hart liefde (zie 1 Corinthiërs 13 13). Gekerstend gevelteken (afb. 12). Op de paar dekoppen (zie ook afb. 2) zijn hier kleine kruis jes geplaatst, ten teken dat het heidense zinne beeld ónder het Kruis gesteld is! HANS VAN BEELEN. Zaterdagmiddag 15 Mei 1954 werd door pl.m. 80 personeelsleden deelgenomen aan een fiets tocht. Begunstigd door stralend zomerweer had de start plaats bij de portier „Beek". Om 1.30 uur kregen de eeerste 4 dames de routekaart om aan de hand hiervan de vastgestelde richting te zoeken. Het interessante hiervan is dan ook wel dat men niet vooruit weet waar men terecht komt. Verder was het helemaal niet moeilijk als men maar precies fietst zoals op deze kaart staat aangegeven. Wat echter minder gemak kelijk was hebben we gemerkt toen we de deel nemers onderweg volgden toen ze hier en daar het landschap bekeken om te zien of hier een van de foto's gemaakt was, die ook op de rou tekaart waren afgedrukt. Vanaf de portier „Beek" ging het richting Rijssen, tweede straat links, op hoofdweg links, bij Paal 164 rechtdoor. Tot zover kunnen we het volgen in onze gedachten en we zijn dan dus op de A. Baanstraat. Nu komt het eerste een pad destoel, zoals die meestal op de buitenwegen aangetroffen worden. Dus maar fietsen totdat we een paddestoel tegenkomen. Ja, ook dit klopt. De spanning zit er al in. Intussen bekijkt men het natuurschoon (immers daar gaat het toch ook om), want op de mooiste plekjes zijn natuurlijk ook de foto's gemaakt. Zo rijdt men door tot het kruispunt van de hoofdwegen in Eisen. Hier steekt men de weg over en komt op een pas aangelegde binnenweg, die uitkomt op de weg EnterGoor. Hier geeft de route kaart aan. dat men richting Enter moet tot huisnummer 39 en dan rechtsaf. Overal prach tige bloeiende boomgaarden en fris groen geven cachet aan het geheel. Aan de controleurs wordt gezegd, dat het een prachtige fietstocht is en dat het jammer is dat ze daar moeten blijven staan. Vanzelfsprekend moeten wij deze perso nen hartelijk dank zeggen omdat ze terwille van de fietsers hiervoor hun vrije middag heb ben opgeofferd. Als we zo ongeveer 15 km. gefietst hebben en wij even moeten afstappen om de route verder te zoeken staan plotseling de dames Sletten- haar en Willems voor onze neus, die ons een lek ker kopje thee aanbieden. Aan deze dames ook onze dank en ook de heer J. Jansen, op wie wij nooit tevergeefs een beroep hebben gedaan om onze theeschenkerij op de plaats te brengen. Tot zover ging ales goed, maar nog geen kilometer verder liep de zaak fout. Bij de volgende con trole was nog niemand geweest, terwijl reeds pl.m. 40 personen hier hadden kunnen zijn. Eeï^ zeer onsportief iemand had n.l. de aardigheiu 8 Een kopje tliee, Controle.

Het Anker | 1954 | | pagina 8