SPAARAVOND 1954. de bouwsom is uitgekeerd, terwijl eveneens 9 leden gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid om tijdelijk geld te lenen van het Pensioen fonds. Deze gelden worden terugbetaald zodra deze leden hun bouwsom bij het Bouwfonds kunnen opnemen. In totaal hebben nu reeds 89 leden een eigen woning betrokken of in aanbouw. In het verslagjaar werden 33 nieuwe leden ingeschreven, waaronder zich 11 jeugdleden be vinden. Van de jeugdleden zijn er 4 in militaire dienst. Ret aantal leden bedraagt nu 159. Ook in het afgelopen jaar ontvingen onze arbeiders weer een Renteloos Voorschot voor de bouw van een nieuw huis. Door versterkte aflossing hebben op het ogen blik reeds meerdere leden meer dan de helft op de bouwsom terugbetaald, waardoor deze leden een mooie voorsprong hebben op het sche ma, dat gehele aflossing' binnen. 13 a 14 jaar beoogt. Secretaris A. ten.Hove leest de notulen van .de vorige ledenvergadering voor, die onveran derd worden goedgekeurd. De heer Jordaan leest hierna de namen voor van de leden, die in 1954 hun bouwsom zullen kunnen opnemen. Nadat bij de Rondvraag verschillende vra genstellers 'door de Voorzitter zijn beantwoord, wordt de vergadering gesloten. Op Zaterdag 10 April werd in 't Parkgebouw de jaarlijks spaaravond gehouden. De Voorzitter, de heer Jordaan, opende deze goed bezochte bijeenkomst met de aanwezigen hartelijk welkom te heten en hun een genoege- lijke avond toe te wensen. Verder gaf spreker een verslag van de resultaten over het afgelopen spaarjaar en noemde het resultaat alleszins be vredigend. A Ondanks een teruggang in het aantal spaar- ders, steeg het totaal tegoed met ruim f 30.000, wat spreker een mooi resultaat noemde. Hierna dankte hij de bazen voor het vele werk dat door hen hiervoor is gedaan en gaf vervolgens ge legenheid om voor de prijzen, die hiervoor door de Directie werden beschikbaar gesteid, de winnaars aan te wijzen. Hier tussendoor werd nog een gezellig spel letje mastklimmen gespeeld waaraan door ver schillende dames en heren werd deelgenomen. Door verschilende koppels werd de ham (hier in de vorm van een krentebrood) uit de mast gehaald. Met genoegen werd in de zaal dit spel gevolgd en zoals het spreekwoord zegt van de gezelligheid die geen tijd meer kent, zo ook hier, want nadat nog enige prijzen, die m de mast waren gebleven, werden verloot, was het al weer tijd om deze goed geslaagde avond te besluiten. Nadat de Voorzitter de aanwezigen nog bedankt had voor hun komst en de wens uitgesproken had dat deze avond naar ieders genoegen zal zijn geweest, werd deze bijeen komst gesloten. Aan onze arbeiders-(sters) In het laatst verschenen „Anker" hebt U kun nen lezen dat de fabriekscommissie het besluit genomen heeft om 50 ct. van de vacantietoeslag van elke arbeider af te staan ten bate van de Kankerbestrijding. Namens de Kern heb ik gemeend U hierbij een kleine uiteenzetting te moeten geven. Op verzoek van het hoofdbestuur van de Kanker bestrijding zijn wij enige tijd geleden naar een vergadering in Almelo geweest om hierover van gedachten te wisselen. Op deze vergadering werd een beroep gedaan op alle leden van de fabriekscommissies uit Twenthe om hieraan hun medewerking te ver lenen. Er is ons uitgelegd wat er allemaal ge daan is en wordt om de zo gevreesde ziekte te kunnen bestrijden. Begrijpelijkerwijs kost dit veel geld en dit is dan ook de reden waarom wij besloten hebben van de arbeiders deze gave te vragen. Oorspronkelijk had men het plan 1 cent per week van het loon van de arbeiders af te hou den doch hierop is men teruggekomen in ver band met de administratie, die hieruit voort vloeit. Alle aanwezige leden van de fabriekscommis sies hebben hun steun toegezegd in het vertrou wen dat zij volkomen handelden in de geest van de arbeiders. Mochten er evenwel arbeiders zijn die er be zwaar tegen hebben dat hun 50 ct. afgehouden wordt, dan kunnen zij dit aan de baas opgeven, die er voor zorg zal dragen dat hun niet afge trokken wordt. Wij hopen echter dat U ons in deze niet teleur zult stellen en zeggen U bij voorbaat dank voor Uw medewerking. De fabriekscommissie, Namens deze, H. NIEUWENHUIS. Hoe werkt onze Gezinsverzorging en waar brengt zij hulp De gezinsverzorging is ingesteld, om aan de gezinnen van arbeiders die in onze fabriek wer ken, zoveel mogelijk hulp te bieden, in geval de moeder door ziekte haar huishouden niet kan waarnemen. Wanneer wij weten, dat gezins- of familieleden niet in staat zijn de moeder gedu rende de ziekteperiode er doorheen te helpen, dan zijn er onze gezinsverzorgsters. In de maand Maart hebben 10 gezmsverzorg- sters 28 moeders die rust kunnen geven, die 3

Het Anker | 1954 | | pagina 3