BOUWFONDS. Gedecoreerd. aan om ook van deze gelegenheid gebruik te maken. Enkele Kernleden informeren tot hoelang een t.b.c.-partiënt ziekengeld uitgekeerd krijgt. De Directie antwoordt dat een personeelslid van Ter Horst en Co. N.V., die bij de laatste doorlichting in het bedrijf zich heeft laten keu ren en hierbij afgekeurd of op een latere datum t.b.c. bij hem geconstateerd wordt, ziekengeld krijgt uitbetaald totdat hij volkomen genezen is. Hierna vraagt de Kern of dezelfde financiële regeling niet geldt wanneer bij een massa-door lichting van de gemeente e.d. iemand afgekeurd wordt. De Directie antwoordt dat deze regeling alleen geldt voor die personen, die zich bij de laatste bedrijfsaoorlichting hebben laten keuren. Betreffende een klacht van de Weverij over het slechte lopen van het garen wordt door de Directie gezegd dat dit waarschijnlijk betrek king heeft op hetzelfde garen waarvan in de vo rige vergadering door de afdeling Sterkerij werd gesproken. Het kan immers best zijn dat deze bomen thans in de Weverij verwerkt wor den. Een verzoek om voor de corveër een aftap kraan te maken in de toiletten „Beek" zal door gegeven worden. Verder wordt gevraagd om de ramen in „Beek" te kalken om de warmte tegen te hou den. De Directie antwoordt dat het nog vroeg in het jaar is en dat waarschijnlijk dit weer niet lang zal aanhouden. Wel zal dit verzoek de aandacht hebben. In verband met de opgave van bedrijfskleding wordt door de Kern gevraagd of aan de arbei ders uit de Spoelerij geen manchester broeken kunnen verstrekt worden in plaats van overalls, omdat deze sterker zijn. De Directie meent beter te doen hier niet aan te beginnen en zich uitsluitend te beperken tot bedrijfskleding. Uit Spinnerij „Beek" is een klacht dat ver schillende ventilatoren niet goed werken, waar door het mede in verband met de temperatuur buiten behoorlijk warm is. Ook dit zal genoteerd worden. De Voorzitter merkt hierbij op, dat men met warm weer overal de kranen open laat staan. Spreker vindt het overdreven dat men de ver schillende fonteintjes de gehele dag laat door stromen. Naar aanleiding hiervan zegt de Kern dat het water vooral met warm weer niet erg fris is. De afdeling Sterkerij dringt er nog eens weer op aan om de werktijdregeling dusdanig te wijzigen dat ze 's Zaterdagsmorgens half 12 kunnen stoppen. De Directie zegt toe, dat dit de aandacht zal houden om zodra zich een gelegenheid voor doet aan dit verzoek te voldoen. Hierna sluiting. Op 27 Februari werd in de Leeszaal van het Parkgebouw onder voorzitterschap van de heer H. Jordaan de Algemene Ledenvergadering van het Bouwfonds gehouden. De heer Jordaan heet de circa 60 aanwezigen hartelijk welkom, waarna door de administra teur verslag over het afgelopen boekjaar wordt uitgebracht. Hieruit blijkt, dat in het jaar 1953 aan 9 leden Een verzoek om een nieuwe of een betere wagen voor de sjouwer uit de Kalanderij zal nader be sproken worden. B. J. TIJHOF Bij de gelegenheid van onze Koninginne- verjaardag werd weer iemand aan de rij vaiS gedecoreerden toegevoegd. On ze Krasserij-baas B. J. Tijhof viel de eer te beurt, dat hem door de burgemeester de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau werd opgespeld. Op 11-1-1904 begon hij zijn werk bij ter Horst Co. N.V. als fallermaker in de Krasserij. Door zijn belangstelling voor de technische zijde van het werk, werd hij in 1911 aangesteld als reparateur. Hierna volgde in 1916 zijn aanstelling als onderbaas en enige jaren later als baas. Hij heeft zijn werk met veel liefde en grote toewijding verricht, hetgeen de Heer A. H. ter Horst duidelijk liet uitkomen in zijn toespraak toen hij op het kantoor door de Directie werd ontvangen, De Directieleden feliciteerden hem hartelijk met deze hoge onderscheiding en wensten hen^ verder nog een prettige werktijd toe bij ter Horst Co. N.V. Ook wij wensen hem van harte geluk en hopen, dat hij deze versierselen nog lang moge dragen.

Het Anker | 1954 | | pagina 2