„Uit de Hiiistioudscliooi geklapt." KeniHssniikïüg iet Ie UnishouÉehool. Oordempers, weer begonnen, 't Was er nog wat fris en daar om heeft de leider zich nog maar in hoofdzaak tot korfbal bepaald, waaraan ook de heren deel namen. De animo bij de heren is tot heden gro ter dan bij de dames. Wij willen niet zeggen, dat wij de sport vóór andere bezigheden moeten stel len, die even nuttig kunnen zijn. Maar toch, als ge er even tijd voor kunt vinden, doe dan een beetje aan sport tot ontwikkeling en tot behoud van Uw lichaam. Als doktoren over de hele wereld voor de wer kende mensheid sport als zeer nuttig aanbeve len, hebben wij verder niets te zeggen. De Voetbal rolt weer en met 5 elftallen, n.l. Kamgaren, Beek, Weverij, Spoelerij en Kantoor kan het weer een prettige competitie worden. Dat kan het zeker, al verliest het Kantoor dan al direct van de Weverij met 39 en de Kam garen met 2—6, ook van de Beek. Het waren beide prettige sportieve ontmoetingen, ook al werd er wel eens een beetje „gedreistikt". Dat begrijpen een paar jongelui langs de lijn nog niet goed, die in het kantoorpersoneel blijkbaar nog altijd een noodzakelijk kwaad zien en daarom zo weinig verdraagzaam zijn blijkens enkele on gepaste uitlatingen. Hopelijk komen ook zij met tertijd nog wel eens tot het begrip, dat we elkaar, ook in het bedrijf, nodig hebben. Het programma voor de eerstvolgende wed strijden ziet er als volgt uit: 3 Juni: SpoelerijBeek; 8 Juni: WeverijKantoor; 12 Juni: SpoelerijWeverij. V. Het allerbeste is het voor de jonge meisjes om zo spoedig mogelijk de lessen in naaien en knippen te volgen, gedurende één avond per week. Doe dit zo lang mogelijk, op z'n minst twee jaar. Op de leeftijd van 18 jaar heb je dan je han den vrij voor de kookcursus, want twee cur sussen per week is voor de meeste meisjes te vermoeiend. De kookcursus duurt een klein jaar. En daar na? Dan kan je weer gaan naaien, öf naar de vervolgcursus gaan, waarvoor de liefhebberij groot is. Wat daar gegeven wordt? Ziekenverpleging, kinderverzorging, zelf lam- pekappen maken en nog veel meer. Maar daarover een volgende keer. De nu lopende cursussen duren tot de fa- brieksvacantie. Geef je vóór de vacantie op in de fabriek bij Mej. N. Vink. Inlichtingen enz. bij Mej. J. E. v. d. Gaast, voorlopig iedere Woensdag van 23 uur en van 78 uur. Spreekkamer: Huishoudschool. Nog maar enkelen konden een kijkje nemen in de totaal vernieuwe school. Het zal voor de meisjes echt een plezier zijn om ouders, familie en andere belangstellenden de gehele school eens rustig te laten zien. Er is hiervoor gelegenheid op twee dagen en twee avonden: 16 en 17 Juni van 35 uur en van 79 uur. Zet een streepje op je kalender! In de keuken wordt thee gezet en zijn de meis jes aan het bakken voor iets lekkers bij de thee. De vroegere cantine is dan dus ,,De zoete inval". Boven zijn de naailokalen, met werk der laat ste maanden van de naaicursisten. Mevrouw H. LangenhofVoortman gaat, we gens huwelijk, deze maand onze school verlaten. Wij danken haar heel hartelijk voor de vele les sen, die zij op zo'n prettige manier wist te geven en hopen, dat zij nog lang een goede vriendin van onze school zal blijven. Gelijktijdig mogen wij Mej. D. Hulst geluk- wensen met haar volkomen herstel, waardoor zij deze maand de lessen weer kon hervatten, die zij reeds vele jaren aan de Huishoudschool gaf. Wij hopen, dat ze deze lessen nog lang mag geven op de haar eigen opgewekte wijze. J. E. v. d. GAAST. worden met veel succes gebruikt om een goede nachtrust te genieten, als men b.v. aan een drukke weg woont. Ook voor mensen, die in ploegen werken zijn zij doeltreffend. Zij maken, dat het gedruis van het gezin overdag niet door dringt door de oren. Ook maken zij, dat de huis genoten niet zo akelig stil behoeven te zijn. Radio, een deur enz. hoort men niet. 10 De cursusseu beginnen alle opnieuw 1 Sep tember. Je kan dan meedoen aan de nieuwe naai cursus, kookcursus of vervolgcursus 's mor gens, 's middags of 's avonds.

Het Anker | 1954 | | pagina 10