D ankbetuigin gen liet is nog belangrijker dat Uw lichaam goed scloon is dan dat het wasgoed kraakhelder is! Vooral oude mensen zou ik er op willen wij zen zich geregeld goed met koud water te was sen en iedere dag een wandeling te maken. Op die manier zijn zij minder vatbaar voor kou. Dikwijls zien wij oudjes, die zich slecht wassen en weinig buiten komen. Bij de minste kou of tocht hebben deze mensen het te pakken; zij hebben te weinig weerstand. Slaap ook op frisse slaapkamers en laat de kinderen tijdig naar bed gaan. Kleed U ook doelmatig: in de zomer luchtig en 's winters warm. Heel belangrijk natuurlijk is het voedsel. Daar over is veel te vertellen. Ik beperk me tot enkele opmerkingen hier over. Eet 's winters stevige kost, maar tracht hier ook afwisseling in aan te brengen. Eet U be halve stamppot van de verschillende koolsoor ten ook geregeld bonen en erwtensoep? Het li- ^mhaam heeft behoefte aan een verscheidenheid ^^an voedingsstoffen. Eenzijdig eten is nooit goed. Geef vooral 's winters de kinderen lever traan en vitamines en maak daar een regel van. Eet zo mogelijk veel fruit en drink melk. Ook 's zomers natuurlijk is de voeding van belang, maar dan kunnen wij met wat lichtere kost toe. Laten we dan ook afwisseling in het menu aanbrengen. Tot nu toe heb ik zo maar enkele punten besproken, die duidelijk en direct samenhangen met de lichamelijke gezondheid. Ook wil ik nog even Uw aandacht vragen voor de samenhang tussen geestelijke en lichamelijke gezondheid. Onder geestelijke gezondheid wil ik verstaan een mens die in evenwicht met zichzelf en zijn omgeving leeft. Natuurlijk zijn we niet geestelijk ongezond als we eens een enkele keer #et onszelf en anderen overhoop liggen. Veel ervan ligt aan de verschillende omstandighe den waaronder we leven. Iedereen kan wel eens een tijd hebben, waarin hij veel tegenslag onder vindt. Het kan dan moeilijk zijn niet alles som ber in te zien. Probeer toch ook dan een licht puntje te ontdekken, zo mogelijk zoek afleiding. Ga niet zitten tobben. Het is bekend dat ver schillende lichamelijke kwalen hun oorzaak ge vonden hebben in een geestelijk lijden, in moei lijkheden en zorgen, waar men niet uit kon ko men. Dit klinkt U misschien wat vreemd, toch komt het nog al eens voor. Probeer daarom zowel Uw geest als Uw lichaam zo sterk en ge zond mogelijk te houden. Lichaam en geest staan in een voortdurende wisselwerking met elkaar; en samen vormen zij een geheel. Besteden we aan beide de nodige aandacht, dan werken we mee om onze gezondheid in stand te houden. E. H. COOPS. Wij danken hierbij hartelijk de bazen en mede arbeiders van onze afdeling voor de mooie fruit mand, die wij tijdens onze ziekte van hen heb ben ontvangen. J. Wessels (Kalanderij) G. Willems (Kalanderij). J. Rolleman (Kalanderij). H. Lohuis (Kalanderij). G. Rozendam (Weverij „Bijvank"). H. Kreijenzang (Pakkerij). De zieken van Ter Horst Co. N.V. betuigen langs deze weg hun hartelijke dank aan de Di rectie voor de prachtige fruitmand, die ze met het Kerstfeest van haar mochten ontvangen. Hiermede betuigen wij de Directie nog onze hartelijke dank voor het prachtige pakket, dat wij met de Kerstdagen van haar hebben ont vangen. De Militairen. Ondergetekende zegt hiermede de Directie hartelijk dank voor het aan hem toegekende pen sioen en voor het prachtige wandbord, dat hem als een herinnering werd aangeboden. B. Strokap (Pakkerij). Hiermee betuigen wij onze oprechte dank aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor het aan ons toegekende pensioen bij het verlaten van het bedrijf en het prachtige wandbord, dat wij als herinnering aan onze diensttijd bij Ter Horst Co. N.V. ontvingen. Verder zeggen wij ook de bazen en arbeiders van onze afdeling hartelijk dank voor de ca- deaux, die wij bij het afscheid van hen hebben ontvangen. E. J. Brinks (Krasserij). J. H. v. d. Riet (Batchingkamer) G. v. d. Maat (Weverij). H. J. Bijvank (Naaierij). J. H. Eertink (Plaatswerkers). Ondergetekenden betuigen hun hartelijke dank aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. en aan de bazen en medearbeiders (sters) van Spinnerij „Boomkamp" voor de waardevolle ca- deaux, hun geschonken bij hun 40-jarig dienst- jubileum. G. Nieuwenhuis. W. J. Ruiterkamp. Hiermede betuigen wij onze grote erkentelijk heid aan de Directie voor het prachtige gouden horloge met ketting, dat wij bij gelegenheid van ons 50-jarig jubileum van haar mochten ont vangen. Ook de bazen en het personeel van de Kras serij danken wij hartelijk voor het mooie cadeau, dat zij ons op deze dag hebben aangeboden. B. J. Tijhof. G. J. van Brussel. Waarschijnlijk heb ik U niets nieuws verteld, maar toch wilde ik het neerschrijven om U er nog eens op attent te maken.

Het Anker | 1954 | | pagina 7