Onze gezondheid Graag willen wij allen gezond zijn en blijven. Ook zien we het liefst, dat een ander er flink," fris en gezond uitziet. Voelen we ons lichame lijk fit dan kunnen we beter ons werk verrich ten en onze moeilijkheden overwinnen. We voelen ons prettig en kunnen heel wat aan. Hoe beter onze lichamelijke gesteldheid is, des te minder lopen we de kans het slachtoffer van een infectieziekte te worden. De bacillen die ons lichaam ziek zouden wil len maken krijgen dan geen kans omdat ons lichaam sterk is en in staat de ziekteverwek kende stoffen te weren en zo nodig te doden. Wij merken er dan niets van dat we aan een infectie hebben bloot gestaan. Op allerlei manieren kunnen we aan de in standhouding van onze gezondheid medewerken. Laten toch allereerst de mensen, die de hele dag in de fabriek werken er aan denken in hun vrije uren volop van de buitenlucht te profite ren. Rijssen heeft zo'n pracht omgeving! Niet alleen 's zomers, maar ook 's winters. Het is goed om de longen met zuivere boslucht te vul len, zodat alle stofdeeltjes er uit verdwijnen. Ga wat meer wandelen en fietsen. En laten de jongeren onder U een tak van sport gaan beoefenen; het liefst in de buitenlucht. Een goede lichaamsbeweging is voor allen van be lang. Ga bij een gymnastiekclub of doe thuis wat oefeningen. Tracht het lichaam soepel en sterk te houden, voorkom verstijving en ver slapping van de spieren. Doe eens wat oefeningen voor een goede hou ding. Probeer Uw rechte rug en goede figuur te behoudenHet is geen onmogelijkheidU zult er langer jong door uitzien en dat niet alleen: U zult zich langer jong voelen. De houding van de mens is een belangrijk punt. Hebt U een rechte rug, dan loopt U niet de kans dat de longen in de verdrukking komen. Besteed ook de nodige aandacht aan Uw voeten. Als U veel staand werk moet verrichten, draag dan vooral tijdens Uw werk goede, steungevende schoenen. Maar al te dikwijls zie ik in de fabriek mannen en vrouwen op erg versleten, kapotte, uitge lopen schoenen lopen. Natuurlijk trekt U niet Uw beste schoenen naar de fabriek aan. Maar probeer toch goede schoenen voor Uw werk te houden. Laten de meisjes daar ook rekening mee houden als zij nieuwe schoenen kopen. St. ook goed op Uw voeten, hang niet op één been, maar verdeel Uw lichaamsgewicht over beide voeten. Voetklachten op latere leeftijd geuit zijn dikwijls het gevolg van verwaarlozing van de voeten in de jeugd. Ook belangrijk voor Uw gezondheid is Uw gebit. Reinig Uw kiezen en tanden dagelijks; het liefst 's avonds voor het naar bed gaan. Laten de moeders hun kinderen niet te veel snoepjes geven. Kinderen houden veel van appels en geef ze ook eens in plaats van een koekje een rauwe wortel, waarop ze kunnen knabbelen. Ga geregeld naar de tandarts om Uw gebit na te laten kijken. Een slecht gebit kan voor de spijsvertering nadelig zijn. Verkeerde stof fen kunnen in de maag komen en ontstekingen veroorzaken. Poets niet alleen dagelijks Uw tanden, maar was Uw hele lichaam goedhet liefst iedere dag. van links naar rechts staand H. J. Bijvank (Naaierij), J. H. van de Riet (Batchingkamer), G. van de Maat (Weverij). Van lïnks naar rechts zittend E. J, Brinks (Krasserij), J. Bruins (Plaatswerkers), J. H. Eertink (Plaatswerkers) en B. W. Strokap (Pakkerij). Allen hebben een zeer lange staat van dienst achter de rug, waarvan bij hun gouden jubileum reeds één en ander vermelden. Wij willen echter niet nalaten in ons perso neelsorgaan van deze baas en medearbeiders af scheid te nemen. 's Morgens werden ze op het kantoor door de Directie ontvangen, waar de Heer J. J. ter Horst zich in waarderende woorden tot de scheidenden richtte en hen één voor één dankte voor hun trouwe dienst en de grote toewijding waarmee elk op zijn terrein zijn werk verricht heeft* Spreker overhandigde hun namens de Directie de pensioenbrief en als aandenken aan hun diensttijd een mooi wandbord met aanteke ning, hierbij de wens uitsprekend dat ze thans van een lange en welverdiende rust zullen mogen genieten. Ook wij wensen de scheidenden een prettige pensioentijd toe in de rij van onze gepension- neerden en hopen, dat ze zich hier gauw thuis voelen. Zouden de getrouwde vrouwen ook niet^^ kunnen proberen wat meer aandacht aan de soepelheid van hun lichaam te besteden?

Het Anker | 1954 | | pagina 6