Reis vereniging. hier gesolliciteerd heb." Een goede basiö om te beginnen menen wit Wij gaan dan ook met vol vertrouwen met haar de toekomst tegemoet en hopen dat er spoedig een goed contact zal zijn met collega's en personeel. Sinds enige dagen ben ik een officieel inge zetene van Rijssen en probeer, met de hulp van mejuffrouw Coops, haar plaats in te nemen. Ik voel mij als een heel klein radertje in het grote „ter HorsC'-geheel, wanneer we door de fabriek lopen waar ik zoveel nieuwe gezichten zie, mas sa's namen hoor noemen en waar ik zelfs als vrouw grote bewondering heb voor de vele weef getouwen en andere machines, maar vooral de prachtige machinekamer maakte grote indruk op mij. Ik zag een machine altijd als een dood ding en je loopt er aan voorbij, maar zie hem eens op volle toeren, dan merk je, dat daar in die machinekamer het hart van het gehele be drijf klopt en wanneer je dan opeens in glan zend gepoetste koperen letters de naam „Dieuwke" ziet staan, dan gaat zoveel koud ijzer en staal opeens voor je leven. En met dit al is „de nieuwe juffrouw" inmid dels overal gesignaleerd, maar ik begrijp heel best, dat de samenwerking eerst komt door het werk zelf, want per slot weet niemand nog, wat je aan zo'n „meike" uit Amsterdam hebt. Maar ook in Amsterdam wonen mensen, die van Twenthe houden en dat is misschien wel de reden, waarom ik hier naar toe kwam. Ik hoop, dat „de nieuwe juffrouw" de nieuwigheid gauw zal verliezen, dat ligt aan mij, maar ook aan U wanneer U mij daarbij helpen wilt, misschien dat ik dan niet alleen de juffrouw zal zijn, die in geval van gezinshulp helpt, maar iemand die ook interesse heeft voor persoonlijke problemen en daarin graag meeleeft. En nu een zakelijke mededeling: Zoveel mogelijk zal ik in de voetsporen van mejuffrouw Coops treden, zodat er geen wijzi gingen gebracht worden in haar programma, dat U allen kent. Het verbinden zal dus eveneens iedere mor gen op „Beek" zijn van 8.30 uur tot 9 uur en van 9.15 uur tot 9.45 uur op kantoor. N. VINK. Zaterdagmiddag om 5 uur (27 Februari 1954) waren in de cantine vertegenwoordigers (sters) van de verschillende reisgroepen die in het be drijf bestaan, samengekomen om een huishou delijk reglement op te stellen. Men was n.l. in het laatste jaar tot de over tuiging gekomen, dat het in ieders belang zou zijn, wanneer de verschillende reisgroepen naar buiten als één lichaam zouden kunnen optreden, waardoor de onderhandelingspositie in en bui ten het bedrijf sterker zou worden, Ook zr.g de Directie in verband met de subsidie die zij voor het reizen kan verstrekken gaarne een zekere eenheid ontstaan. De heer B. Ligtenberg nam het voorzitter schap van deze vergadering, welke door 37 per sonen werd bezocht, waar. Als leidraad werd genomen een ontwerp huishoudelijk reglement, opgesteld door vertegenwoordigers van kantoor en smederij. Als eerste werd de vraag behandeld of er in één fabrieksafdeling meerdere reisgroepen kon den bestaan. In het algemeen was men het er over eens, dat dit ongewenst was, daar dit tot versnippering leidde. Men bereikte een accoord, door te verklaren, dat in de meeste afdelingen maar voor één groep plaats zal zijn, alleen in de grotere afdelingen zouden zo dit gewenst wertl 2 groepen gevormd kunnen worden. Vervolgens kwam de kwestie van de wijze van besluiten door de groepbesturen voorge steld wasmeerderheid van stemmen. Hiertegen was bezwaar, omdat bij een stemmenverhouding van bijvoorbeeld 1312 de kans op uittreden van de 12 mensen groot zou zijn. Op voorstel van de heer Roosink kwam men overeen, dat besluiten bindend zouden zijn met 3/4 meerder heid van stemmen. Over de contributie was in het ontwerp ge noemd een minimum van f 13.en een maxi mum van f 26.per jaar. Tegen dit maximum richtten zich de bezwaren van hen, die meen den dat men hierin vrij moest blijven. Hiertegen werd gesteld, dat bij een hoger bedrag het voor verschillende minder draagkrachtigen niet mo gelijk werd om mee te doen; waartegen weei werd aangevoerd, dat men zich altijd richtte naar de minst draagkrachtige. Toch werd wel gevoeld, dat het nuttig was ook een maximum te stellen. Na overleg werd overeenstemming be reikt over een maximum van f 52. per jaar. Daarna werd door de Voorzitter uitgelegd, waarom het nodig was dat voor de huisgenoot (huisgenote) of verloofd.e eenzelfde bedrag in gelegd moest worden als voor het lid zelf. Vervolgens ontspon zich een discussie over artikel 5, waain een zinsnede voorkomt luiden de- indien een subsidie ontvangen wordt van de N.V. Ter Horst CoVerschil lende personen vroegen zich af of de firma zich niet kon verbinden om een subsidie te verstrek ken. Door de Voorzitter werd uitgelegd, dat waar de bedrijfsuitkomsten wisselend zijn, het niet mogelijk is voor de firma om een vaste verplichting op zich te nemen. Ook de leden hebben de vrijheid de contributie te regelen naar hun goeddunken. Hetzelfde geldt voor de firma. Om het bezwaar te voorkomen dat men zijn reis plannen niet kan opstellen, in verband met de ongewisheid over de subsidie werd toegezegd, de Directie te verzoeken om reeds vroeg in het jaar bekend te maken of en zo ja, hoeveel sub sidie per lid verstrekt zal worden. In dit verband werd er nog op gewezen, dat

Het Anker | 1954 | | pagina 2