Ontspanning. Wij willen echte Vrede, Zo warm ran binnen uit. Dus weg met koude oorlog, V/ij roepen Vrede luid. Doch willen wij die Vrede Nog eens heel echt bereiken, Dan moeten wij elkaar Waarachtig d' handen reiken. Kom, proeven wij ons zeiven, Weg met ons Grote Ik, Da» is voor ons dit Kerstfeest Een groots, goed ogenblik. Dit wensen wij op aarde En zij voor ons de bee. De kracht voor dit beproeven Vindt men in Lucas II. December 1952. A. J. B. Een opgetogen schare kinderen heeft Woens dagmiddag 3 December genoten van de poppen- kastvertoning van „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" door de heer Herm. Smit van Deven ter. De heer Smit weet z'n jeugdig gehoor te boeien en te doen meeleven met zijn sujetten, die hij met kunstvaardig© hand doet leven. Toen na afloop van de voorstelling Sinter klaas in eigen persoon, vergezeld van Pieterbaas, statig de zaal inkwam en de kinderen de oude en toch altijd nieuwe illusie schonk van beloning van het goede en bestraffing van het kwaad, waren de kleintjes al gauw in de ban van afwis selend lovende en berispende woorden van de goede heilige, die het blijkens de aan allen uit gedeelde tractaties toch goed met hen voorhad. Allen, die aan de mooie middag hebben mee gewerkt, verdienen daarvoor dank. Sinterklaas met z'n charmante knecht, de heer Mensink met z'n helpers, die alles regelen en niet te vergeten natuurlijk de Directie, die dit feest voor de kin deren van de arbeiders mogelijk maakte. Bij het verschijnen van dit nummer hebben wij waarschijnlijk de kortste dag al weer achter de rug en officieel „winter", waarvan wij intus sen al een behoorlijk voorproefje hebben gehad. Doordat onze sportzaal tot heden nog niet aan het bedrijf onttrokken kon worden en de weersomstandigheden verhinderen buiten te oefenen, is er momenteel weinig leven in de brouwerij. Het terrein ligt triest en verlaten in de schaduw van de Kamgaren-spinnerij tot groot genoegen van de vele mollen, die het tot een on gestoord jachtveld in bezit hebben genomen, 's avonds met gratis verlichting. Van de herenafdeling kwam een verzoek bin nen om de indoortraining zo spoedig mogelijk te hervatten, doch om bovengenoemde redenen zal men nog even geduld moeten hebben. Toch is het prettig hierdoor te mogen conctateren, dat zij hun sport met interesse beoefenen, niet uit zucht om tot prestaties te komen en aan de weg te timmeren, daar hiervoor in onze sport geen gelegenheid wordt geboden, doch alleen om li chaam en geest fit te houden. Het is echter geen nieuws, wat wij hier vertellen. Meerdere leden, zowel in de heren- als in de dames-afdeling zijn reeds lid vanaf de oprichting en zij zijn op de oefeningen vaste klanten. Niet op alle fronten heerst echter rust. Bij de revueïsten is alles in volle actie, al weken, eigenlijk al maanden lang. Maar, nietwaar, in de laatste weken wordt het altijd een werken tegen de klok, voor alles en nog wat moet ge zorgd worden, de repetities lopen nog niet zo als de leiding dat wil, er zijn afwezigen, die aan een volledig repeteren afbreuk doen, er zijn... ja, wat is er niet? Maar één datum houden allen in het oog, de datum van 8 Januari, die al voor maanden terug vastgesteld is als de „GENERALE", uitsluitend voor de gemeenschap „sport en ont spanning". Dan moet alles in kruiken en kan nen zijn, dan moeten we draaien en dan draaien

Het Anker | 1952 | | pagina 5