Kerstmis 1952 De Directie antwoordt, dat dit bekend is en dat reeds nieuwe takels besteld zijn. Zij hoopt, dat dit binnen korte tijd in orde zal komen. Bedrijfskleding De Kern vraagt of de Directie nog weer een overall zal verstrekken aan de arbeiders. De Directie zegt, dat dit niet de bedoeling is. Haar mening is, dat de mensen zelf voor hun kleding moeten zorgen. Wel heeft de Directie de arbeiders in de gelegenheid gesteld om tegen een gereduceerde prijs een overall te krijgen. Zij is wel bereid de prijs hiervan nog eens opnieuw te bespreken. Eerder stoppen voor kerkdiensten op Donderdagavond. De Kern komt met een verzoek namens de ^kerkelijke autoriteiten om Donderdagsavonds w een half uur eerder te stoppen. Dit verzoek zal in overweging worden ge nomen. 1 Gratificatie met Kerstmis. De Kern vraagt of de Directie met Kerstmis weer 1 gratificatie zal uitkeren. De Directie zegt, dat dit punt nog niet is be sproken, doch dat dit t.z.t. zal worden bekend gemaakt. Belasting van de 92"-getouwen. Volgens de Kern zijn deze wevers zwaarder belast dan tijdens een bespreking met de be drijfsleiding is overeengekomen. De Directie zal dit geval doorgeven. p Rondvraag. Op een vraag uit Beek naar de stofafzuiging deelt de Directie mede, dat dit punt in behan deling iser zal nog even geïnformeerd worden wanneer dit klaar komt. Vervolgens is er een verzoek om zo mogelijk een lichtpunt te maken op de weg achter de nieuwe rijwielstalling. Dit verzoek wordt genoteerd. Aan de opmerking, dat de lampen op het terrein tussen Bijvank II en Kalanderij niet branden, zal eveneens aandacht worden ge schonken. Tenslotte is er nog een verzoek van de afde ling Pakkerij om een looplamp voor de lading. Ook dit verzoek zal worden genoteerd. Hierna sluiting. L. Wanneer de tijd van Kerstmis nadert horen we vaak spreken van de donkere dagen voor Kerstmis. Nooit horen we zeggen: de donkere dagen in December. Hieruit moeten we dus opmaken, dat de „don kere dagen" iets te maken hebben met Kerst mis. Dit is dan ook het geval, omdat Kerstmis de tijd aangeeft, waarop het ergste voorbij is en de zon weer gaat rijzen. Kerstmis kondigt ons de nieuwe loop der zon aan. Het is het feest van het licht en als deze dagen aangebroken zijn gaat de duisternis min der worden en gaat het oplichten. Langzamer hand worden de dagen langer en de nachten korter. Te midden van de donkerheid, die deze tijd van het jaar ons brengt, zien wij hoopvol uit naar het feest en verheugen ons in het komende licht. Als we hieraan denken is het alsof de dagen daardoor al minder donker zijn. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de mensen door de eeuwen heen behoefte hebben gevoeld hun blijdschap te openbaren aan deze hoogtijd. Het is niet alleen de schoonheid van het be sneeuwde landschap of de duizenden sterren aan de helderblauwe hemel, die een verheffende indruk op ons maken, doch in hoofdzaak de ge zellige sfeer, die zich in deze dagen openbaart in het huiselijk leven. Familie en kennissen ko-

Het Anker | 1952 | | pagina 3