Kernvergadering d.d. 13 November 1952 Aanwezig de heren A. H. ter Horst, H. Jor- daan, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, J. Geer- ling, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nij- land, M. Kreijkes, E. Goossen, F. A. Pfeiffer, H. Lankamp, D. J. Wolterink, Joh. Brinks en de dames H. H. Bruijns en J. H. Vosgezang. De notulen van de vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat men wegens drukke werkzaamheden nog niet heeft kunnen beginnen aan de nieuwe rijwielstalling in Beek. Hiermee zal echter evenals met de bouw van de nieuwe cantine een aanvang worden ge maakt. Vervolgens spreekt de Voorzitter over de orderpositie en zegt, dat het momenteel erg druk is. Veel klanten hebben met hun bestel lingen zo lang mogelijk gewacht. Het gevolg hiervan is, dat de orders, die nu binnenkomen, op korte termijn moeten geleverd worden, hetgeen erg moeilijk is. Van de andere kant is het een verheugend verschijnsel en we doen dan ook een beroep op U allen om er zo goed mogelijk aan mee te werken, wanneer verzocht wordt om over te werken, aldus spr. Verder zegt de Voorzitter, dat in de voor gaande vergadering gesproken is over de On dernemingsraad. De Kern (thans de voorlopige Ondernemingsraad) heeft na de j.l. gehouden bespreking van het concept-reglement gevraagd om zich hierover nog een week te mogen bera den. Hierop zijn enkele opmerkingen betreffende de inhoud van dit reglement binnengekomen, waarop de Directie nader hoopt terug te komen. Hierna gaat men over tot het afwerken van de agenda. Vergoeding voor militairen. De kern vraagt hoe de Directie denkt over vergoeding aan militairen, die voor herhaling opkomen. De Directie meent, dat dit een taak is van de overheid en niet van het bedrijf. Bij informatie is gebleken, dat het niet juist is, dat andere bedrijven dit wel doen. Regeling van de temperatuur in Beek. De kern vraagt of de bazen de verwarming niet mogen afstellen. De Directie is van mening, dat indertijd af gesproken is, dat de baas zich hiervoor in ver binding zou stellen met het Ketelhuis. Dit punt zal nog eens ae aandacht can de Directie hebben. Verlichting van de Weverij. De Directie komt nog eens terug op de ver lichting in de Weverij Bijvank en zegt, dat de nieuwe verlichting is aangebracht waar het ver antwoord is, n.l, in die afdelingen, waar in ploe gen wordt gewerkt. Nu in de Weverij Boom kamp ook in ploegen wordt gewerkt, vraagt men hier ook om deze lampen. Aangezien dit ploegen- werk is verschoven van Bijvank II naar Boom kamp in verband met bepaalde orders zal dit punt nader bekeken worden. Te laat komen. De Kern bepleit clementie voor de arbeiders, die vorige week beboet zijn omdat ze te laat kwamen doordat de fabrieksklokken pl.m. 4 mi nuten voorgingen. De Directie zal informeren in hoeverre zij^ hier iets aan doen kan. Ook meent de Kern, dat de portier in Boom kamp de tijd wel heel precies neemt, omdat men de deur wel eens vlak voor de neus dicht krijgt. De Directie zegt, dat hiervoor ook wel eens reden is. Bovendien kan men niet spreken van verslapen, omdat de meeste telaatkomers slechts enkele minuten te laat zijn. Dit is een sleur ge worden. Voor iemand, die anders geregeld op tijd is en eens bij uitzondering te laat komt, zal de portier niet op de seconde af de deur sluiten. Wachturen in de Naaierij. Volgens de Kern zouden in de Naaierij wacht- uren gemaakt worden door de meisjes, terwijl kort geleden nog gehuwde vrouwen zijn aange nomen. De Directie antwoordt, dat deze wachturen betrekking hebben op bepaalde machines erÉ niets uit te staan hebben met het aantal ar beidsters. Bovendien waren deze wachturen zeer gering in aantal. Het kernlid van deze afdeling merkt op, dat zij persoonlijk hierover geen klachten heeft ge hoord. Loon voor klossenvervoer Spinnerij Bijvank. Volgens de betrokken arbeiders zou het loon in Bijvank lager zijn dan in Boomkamp, terwijl het werk gelijk is. De Directie zegt, dat dit bekeken zal worden. Takels voor pakhuizen. De balenlossers vragen of hier nieuwe takels geplaatst kunnen worden, omdat de oude niet meer voldoen.

Het Anker | 1952 | | pagina 2