Nu de dagen zich weer uitstekend lenen om huisvlijt te beoefenen en menigeen dan ook al druk bezig is iets te maken, zullen er toch nog velen zijn die 's avonds hun tijd verbeuzelen met niksdoe.. en de tijd doden door 's avonds maar op ".rant te slenteren. Er zullen er nog velen Dij zijn, die wel graag wat zouden maken, doch geen idee hebben wat ze nu eigenlijk zullen aan pakken. Tot deze mensen zou ik willen zeggen: Ga eens op Vrijdagavond (7 uur) naar „Eigen Erf", waar de hobbyclub haar tenten heeft op geslagen en kijk daar eens of er niet wat voor je bij is! Dat wil niet zeggen, dat je dadelijk lid moet worden. Ga eerst eens kijken of er wat voor je bij is. Mocht dat het geval zijn, dan zal de prijs om lid te worden in ieder geval geen be zwaar zijn. De inleg is slechts 25 cent. Want het gaat hier niet om een dik spaarvarken te maken, doch om de kosten zo ongeveer te dek ken van de aan te schaffen gereedschappen en materialen. De hobbyclub is Vrijdag 7 November bij elkaar geweest om deze kwestie te bespreken. Er waren een tiental jongens aanwezig, wat ook minstens een 30-tal kan wezen. Er kwam een nieuw idee naar voren om onder delen van een radio-toestel te kopen, die de jongens dan zelf in elkaar mogen zetten. Moch ten hier liefhebbers voor zijn? (Haast U!) Nu wil ik als lid van de club proberen om U eens te vertellen hoe het daar zo al toegaat en wat je er alzo kunt doen. Om te beginnen is iedereen vrij wat hij wil maken. De gereedschap pen en materialen kunnen, indien aanwezig, van de club betrokken worden. Er is een leider aan wezig, doch niet om de jongens aan te manen harder te werken, of wat ook van dien aard, maar om iedereen te helpen en in te lichten bij moeilijkheden, die zich wel eens voordoen bij het maken van wat ingewikkeld werk. De heer Slagman is technisch leider. Hier volgen de meest voorkomende dingen: houtsnijwerk, figuurzagen, metaalbewerken, te kenen, boetseren, fineerwerk, timmeren, radio techniek, constructiewerk, soldeerwerk, prik- werk en schilderen. Eens per jaar wordt er een gezellige avond van gehouden. Dan wordt er niet gewerkt maar gespeeld, zoals prijsschieten, sjoelen, enz. Er worden dan lootjes rondgedeeld, zodat iedereen een behoorlijk prijsje kan winnen. Dus jongens, gij die nog niets doet, Kom „Eigen Erf" eens binnen. We maken dan een grote kans Ook jou als lid te winnen! Dank U! M. BRINKS. In „Het Anker", vierde jaargang, No. 44, van September 1952, meent in het artikel „Ont spanning" een of andere anonymus de meisjes van kantoor een verwijt te kunnen maken. Nu is het goedkoop en onsportief om zonder ondertekening met modder te gooien in een door ieder, gelezen blad, doch het ware beter ge weest dat, alvorens tot plaatsing werd over gegaan, onderzocht was geworden, hoe of de zaak zit. Wat is n.l. het geval De kantoormeisjes be zoeken regelmatig de wedstrijden, die het kan toor-elftal speelt, om de spelers of de meespe lende reserves aan te moedigen. Bij die bezoeken is opgevallen, dat de sportleider, op misschien een enkele uitzondering na, nimmer de wed strijden bezocht, alhoewel vermoed wordt, dat deze wel enthousiast erover kan schrijven. Zo gaat het ook in lagere regionen. De sportiviteit gebiedt, dat belangstelling en bloemen komen van de aanhangers van de elftallen, die spelen, en van de leiding. Het is voor de kantoormeisjes ondoenlijk alle wedstrijden te bezoeken, en als 't kantoor kam- pioenscandidaat is, zorgen zij voor bloemen bij het winnen voor hun elftal en indien wordt ver loren, dan voor de tegenpartij. Het kantoorelftal was reeds lang uitgescha keld, zodat zij zich niet op de voorgrond wilden plaatsen met bloemen, waarvoor de aanhang van de kampioenscandidaten moesten zorgen, terwijl, om op commando enthousiast te doen, voor de kampioenen niet aangenaam zou zijn geweest. Spelers van de Smederij, van harte is jullie het kampioenschap gegund. Het was verdiend en ook onze felicitaties. De Kantoormeisjes. Onze sportredacteur antwoordt hierop als volgt Grote Geesjes Grutjes nog an toe, wat krijgt die arme anonymus op z'n vest van de kantoor meisjes. Nu gaat hem een licht op. Vroeger deelde hij nog wel eens mee in een snoepje, als dat geviel, maar de laatste tijd was het uit met de liefde, finaal! Dus dat is het geweest. Eigen schuld, moet hij ook maar niet met modder op nylontjes sputteren. Maar in ernst, lieve kinderen, het was geen ernst. Dat had anonymus natuurlijk dadelijk moeten zeggen, maar met jullie intelligentie had hij verwacht, dat dit wel begrepen zou worden. Hij is zich schuld bewust en hij belooft zijn best te zullen doen zich te beteren. Mocht hij nog eens afglijden, steun hem dan een beetje. En tochJa, dames, toch zou het heel mooi van jullie geweest zijn om het kampioens elftal van dit seizoen, ook al waren het jullie favorieten dan niet, een bosje bloemen uit eigen tuin te hebben aangeboden. Dat zou nu echt eens een bewijs van medeleven in gemeenschap-

Het Anker | 1952 | | pagina 5