Glasraam voor het nieuwe kantoor. HOBBY. Toen vorig jaar de plannen van de Directie om een nieuw kantoor te bouwen een vaste vorm gingen aannemen rees bij het personeel de ge dachte om t.z.t. de Directie bij die gelegenheid een passend cadeau aan te bieden. In een bespreking met vertegenwoordigers van kantoorpersoneel, bazen en arbeiders over dit plan vond een idee om een glas-in-ioodraam voor de hall van dit gebouw te geven algemene bijval. Zoals vanzelf spreekt, kon men de Directie van dit plan niet onkundig laten, zodat toestemming werd gevraagd dit onderdeel van het nieuwe kantoor voor onze rekening te mogen nemen. De Directie heeft hierop geantwoord een cadeau van het personeel zeer te zullen waarderenook vond zij de vorm, waaruit dit cadeau zal bestaan, zeer gelukkig gekozen. Hieop werd een kleine commissie benoemd om dit plan verder uit te werken. Allereerst werd contact gezocht met een deskundig bureau om de juiste kunstenaar te vinden voor het maken van een ontwerp. Dit bureau „Stichting Kunst en Bedrijf" te Amsterdam bracht ons in contact met de kunstschilder en glazenier de heer Mulder uit Otterlo en met de heer van Tetterode uit Amsterdam. Laatstgenoemde zal volgens een ontwerp van de heer Mulder dit glasraam maken en in het gebouw aanbrengen. Nadat met genoemde heren een accoord werd gemaakt volgens de begroting uit de grote com missie werd hun dit werk opgedragen. Hierna is de heer Mulder enige keren hier geweest om zich in onze fabrieksgemeenschap in te leven en inspiratie op te doen teneinde te trachten een zodanig ontwerp te maken, dat past in de sfeer van ons bedrijf en dat in overeenstemming zal zijn met de structuur van het gebouw. Thans is het zover, dat de ontwerper met zijn plan klaar is, en ons het ontwerp ter beoordeling heeft voorgelegd. Behoudens een kleine wijzi ging in een detail van deze tekening kon de commissie zich volkomen zowel met de inhoud als met de uitvoering van de werktekening ver enigen. Inmiddels had ook de heer van Tette rode een proefpaneel klaargemaakt van een der onderdelen van deze tekening om dit op de kleur te kunnen beoordelen. Ook dit kan bijzonder goed geslaagd heten; alle commissieleden waren het daarover eens. Kortom een en ander is voor ons aanleiding met vol vertrouwen het resul taat af te wachten, daar wij thans zeker zijn het werk in handen te hebben gelegd van men sen, die kunst aan vakmanschap paren. Jam mer genoeg kunnen wij nog geen foto of teke ning in het Anker opnemen en het lijkt tms daarom ook beter om met een nadere omschrij ving van de voorstellingen, die in het raam zul len worden aangebracht, nog even te wachten. De bedoeling is, dat het raam over enige maan den geplaatst zal worden, doch wij hopen voor die tijd hierop nog terug te komen. De Commissie. Vrijdagavond, 7 November, is onze club weer voor het eerst bij elkaar geweest. We zijn dit keer ons seizoen wat laat begonnen daar voor ons moeite werd gedaan om een beter geschikt gebouw te krijgen. Deze pogingen zijn, hoe ern stig ook gedaan, niet gelukt. Ondanks dit heb ben wij nu de beschikking over een grotere kachel,' zodat we nu toch minder last van de a koude vloer hebben. Op onze eerste avond heb- ben we de gloed van onze nieuwe vriend onder vonden. Onze nieuwe leden, ja eerlijk gezegd waren er dat niet veel en ook de oude leden waren slecht opgekomen. Nu zijn er diverse antwoorden op de vragen, die opkomen, doch de ploegenwer- kers kunnen werkelijk niet anders. Er moet meer bekendheid komen, ook al heb ben we liever een klein serieus clubje, zegt één der aanwezigen. We raden dan ook de jon gens aan om hun vrienden bij Ter Horst Co. op te wekken ook mee te komen en dan met plannen om dit of dat aan te vangen. Misschien kunnen we dan samen die plannen uitvoeren. Sommige mensen vragen wel eens: wat zal ik dan doen? Ja, wij kunnen mogelijkheden opnoe men, die niet te duur zijn, doch aanpakken moe ten jullie zelf. Per slot van rekening is het met die club zo: het is geen schooltje, alhoewel we graag van elkander wat leren en elkander voort-^ helpen. We hopen nu Vrijdag, de 21e November, wat meer mensen te ontmoeten, zodat we met elkaar overleg kunnen plegen over diverse dingen, b.v. enig hulpmateriaal aanschaffen. We kunnen enkele nieuwe dingen bepraten en of er al of geen gegadigden voor zijn. Jongens, maak jullie club sterk door aantal enprestatie. Onze mogelijkheden zullen er door vergroot worden. Praat er met je vrienden over: zij zijn evenals jullie welkom. Mensen, die toch niet blijven, kunnen beter geen poging- doen: wij willen leden, die clubgeest bezitten. Maar laat ik ophouden met praten. Eén van onze leden, M. Brinks, een warm lid (hij zit het dichtst bij de kachel, zeggen de anderen) heeft het op zijn manier gezegd, hoe hij propaganda wil maken onder de T. H. Co.-jongens. We laten hem dan ook aan 't woord.

Het Anker | 1952 | | pagina 4