Kernvergadering In verband met drukke werkzaamheden in de Smederij is men bezig dit werk door een andere firma te laten uitvoeren. Betr. een reeds eerder gestelde vraag over het hinderlijke geluid van de kamwielen in de Krasserij Bijvank deelt de Directie mede, dat volgens een idee van de baas van de timmer- kamer deze kamwielen ingebouwd zullen wor den. Een klacht over niet sluitende ramen op de 3e zolder zal doorgegeven worden. Bij de rondvraag worden nog enkele kleine punten besproken, t.w. een tweede schakelaar aan de drawingsmachines en onvoldoende stoom op de kalander. De Directie zal deze gevallen nog eens laten bekijken. Hierna sluiting. De Directie vindt dit een taak van de rege ring en betwijfelt het of andere bedrijven hierop een aanvulling geven. In Weverij Bijvank II klaagt men over de slechte verlichting. Dit zal bekeken worden. Besloten wordt om in de loop van de volgende week het concept-regiement voor de Onder nemingsraad te bespreken. Rondvraag. Op een vraag of dit jaar nog een doorlichting wordt gehouden voor het fabriekspersoneel ant woordt de Directie, dat dit met de bedoeling is. De deelname was het vorig jaar zo siecht, dat het weinig effect heeft, reden waarom besloten is een jaar te wachten. De kern vraagt of de slechte opkomst betrek king heeft op de arbeiders of op de huisge noten. d.d. 8 October 1952 Aanwezig de heren: H. Jordaan, B. Ligten- berg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Sep- penwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreij- kes, E. Goossen, F. A. Pfeiffer, D. Markvoort, H. Lankamp, Joh. Brinks, D. J. Wolterink en de dames H. H. Bruins en J. H. Vosgezang. De Voorzitter zegt blij te zijn, dat met alle afdelingen weer volop gewerkt kan worden en hoopt, dat een slapte, zoals die van de afgelopen maanden, niet weer zal voorkomen. Spr. doet vervolgens enige mededelingen over het orderbestand in verband met de najaars campagne en acht het niet onwaarschijnlijk, dat tengevolge van de orders, die thans binnenko men, de Directie nog eens met het verzoek zal moeten komen om over te werken. De kern zegt, dat in de Spoelerij en Weverij het garen slecht loopt en vraagt of hierin geen verandering kan worden gebracht. De Directie antwoordt, dat dit komt omdat men de laatste tijd gebrek had aan de juiste soorten. Nu er weer nieuwe partijen jute zijn aangekomen zal het wel beter worden. Volgens de loonstaten betreft het bepaalde personen, die waarschijnlijk de moed wat gauw laten zakken als het hun iets tegenloopt; overigens wijzen de cijfers uit, dat het gemiddelde zo goed als niets terug is gelopen. Vervolgens vraagt de kern of militairen, die voor herhaling moeten opkomen geen aanvul ling kunnen krijgen op de vergoeding van het Rijk, zoals ook in de andere bedrijven gebeurt. De Directie antwoordt, dat er van beide groe pen te veel wegblijven, doch dat de huisgenoten heel slecht opkomen. Voor een ieder persoonlijk is het van nut om zich te laten doorlichten, doch als niet iedereen aan deze keuring mee werkt, dan kan met de besmettingshaard (en hier gaat het in hoofdzaak om) opgespoord wor den. Men heeft alle moeite gedaan om zoveel mogelijk mensen naar de doorlichting te krijgen. Zelfs heeft men de achterblijvers persoonlijk het nut hiervan nogmaals onder het oog gebracht. Een en ander is aanleiding geweest om dit jaar geen doorlichting te houden. Op de vraag van de kern of dit niet verplicht gesteld kan worden, antwoordt de Directie dat men dit punt straks in de Ondernemingsraad kan bespreken. Vervolgens vraagt de kern hoe het staat me^j de verlichting van de nieuwe rijwielstalling „Boomkamp". De Directie antwoordt, dat alles klaar is, doch dat men wacht op de aansluiting. Zij zal trach ten, dit nog vandaag in orde te krijgen. Hierna wordt gevraagd om de uren, welke de meisjes uit de Naaierij verlet hebben wegens een defecte machine, uit te betalen met het ge middelde loon, daar de betr. machines soms extra lang staan, omdat 's avonds geen repara teur aanwezig is. De Directie antwoordt, dat de regeling van de verletvergoeding niet gewijzigd kan worden. Wel zal getracht worden op een andere manier hiervoor een bevredigende oplossing te vinden. Tenslotte wordt nog gevraagd op welke tijden de rijwielstalling Boomkamp geopend is en waar men zich in spoedgevallen kan vervoegen als men b.v. eerder weg moet.

Het Anker | 1952 | | pagina 2