Ontspanning. Reis Revue Spelers Tenzij iemand een betere titel weet voor ons maandpraatje, tot heden geschreven onder het hoofd „Sport", zullen wij dit voortaan doen onder de titel „Ontspanning", omdat wij hier door de verschillende richtingen, die wij na onze arbeid voor sport en ontspanning zoeken, mis schien beter samenvatten. Zoals echter gezegd, weet iemand een betere en meer passende titel of een klein tekeningetje voor een cliché, waarin alles verenigd is, dan houden wij ons gaanre voor medewerking aanbevolen. Bij het passeren van de maandrevue denken wij in de eerste plaats aan de zo juist afgelopen competitie zomervoetbal. Hoewel de belangstel ling buiten de deelnemers over het algemeen vrij gering was, mocht dit niet hinderen. De spelers hebben met veel animo deelgenomen, als er eens een enkele keer een niet gerechtigd speler bin nen de krijtlijnen gesmokkeld werd, werd hoog stens een zwak protest gehoord en de span ning bleef ook dit jaar tot het einde toe. Beek A en Beek B bleven dit jaar iets beneden de ver wachtingen, het kantoor was het „Enfant ter rible" en speelde nu eens de een, dan weer de andere in de kaart. Daardoor ging de eindstrijd tussen de Smederij en de Weverij, waarbij de Smederij tenslotte met één punt voorsprong op de Weverij als eerste over de eindstreep ging. Waarmede het kampioenschap dit jaar terecht kwam bij het elftal, dat hierop het meeste recht kon doen gelden. Het elftal speelde niet alleen vrij constant, doch de geregelde opkomst van alle spelers heeft tot dit succes bijgedragen. Hulde aan de mannen van het aambeeld. Bloe men waren helaas bij de huldiging van de kam pioenen niet aanwezig, hetgeen een grove na latigheid van onze kantoordames is, die dit de laatste jaren op zich namen en dat ook nu be loofd hadden te zullen doen. Je kunt tegenwoor dig ook niemand meer vertrouwen. De eindstand van dit jaar is als volgt: gesp. gew. gel. verl. Pt. doelgem. voor - tegen Smederij 8 6 1 1 13 25— 8 Weverij 8 6 0 2 12 29—17 Kantoor 8 3 2 3 8 17—22 Beek B 8 2 2 4 6 25—20 Beek A 8 0 1 7 1 9—38 Onze wandelclub heeft het seizoen officieel ook weer beëindigd. Het is nog steeds zo, dat wij over een prima groep beschikken, die in elk concours opvalt. De kern van deelneemsters door alle jaren heen is nog steeds aanwezig en hieromheen groeperen zich steeds weer nieuwe lingen, die vaak komen en gaan. Dit is nu een maal niet te veranderen, al begrijpen wij niet altijd die meisjes, die menen te moeten „gaan", zodra zij „kennis" krijgen. Wij vragen ons wel eens af, of nu de jongens zo weinig voor sport gevoelen of dat de andere partij in zulke ge vallen van mening is, dat het een niet met het andere kan samengaan. In ieder geval is het voor de leider niet zo heel gemakkelijk zijn groep op het hoogste peil te brengen, wanneer hij steeds weer van onder of moet opbouwen. Waar wij echter onmiddellijk tegenover stellen, dat de resultaten, behaald op diverse concour sen, zeer goed zijn. Men moet toch beseffen, dat het altijd nog een prestatie is om uit vele groepen tot de eersten geklasseerd te worden. Wij mogen dan ook de resultaten van dit sei zoen met „zeer goed" aanmerken en brengen hiervoor leider en groep gaarne verdiende hulde. Het winterseizoen staat weer aan te vangen. Sport in het open veld zal moeten plaats maken voor zaalsport en hierover volgen na een defi nitieve regeling wel nadere mededelingen. De leiders van het revue-gezelschap hebben de koppen weer bij elkaar gestoken en, als steeds, zal er wel weer iets bijzonders uit de bus komen. Zodra het zo ver is, zullen onze deelnemers (sters) hiervan wel meer horen. Hoewel wij nog niet begonnen zijn, ligt het in de bedoeling op 8 Januari de generale te geven. In ieder geval zuilen velen zich verheugen te vernemen, dat ook deze winter weer voor een gepaste ontspanning gezorgd wordt; straks wordt het voor de deelnemers en deelneemsters weer een gezellige ontspanning, die de grauwe wintermaanden doet omvliegen. Zeker, wij be seffen, dat af en toe van de deelnemers wel eens wat veel gevraagd wordt, doch wij hebben ver trouwen, dat vooral de ouders van onze jongere garde zullen beseffen, dat dit moeilijk anders kan en daarnaast, dat zij overtuigd zijn, dat zij in goed gezelschap zijn, waar naast ontspan ning, ook de opvoedende zijde niet voorbijgezien mag worden. Zaterdag 6 September maakte het Revue gezelschap zijn jaarlijkse uitstapje, waarover wij onderstaand verslag ontvingen: Zaterdagmiddag 6 September maakten alle medewerkers aan de revue een uitstapje naar 1 de Veluwe, met als einddoel Harderwijk en be zichtiging van de Zuiderzeewerken. Hoewel het weer zich niet gunstig liet aan zien toen we vertrokken (het regende dat het goot) was de stemming toch prima, en voordat we Deventer gepasseerd waren, hadden alle be kende revue-liedjes, van „Schering en Inslag" tot aan „IJs, IJs moet er wezen", al door de bus geklonken. Na Deventer gingen we via Terwolde, Oene, Epe naar Nunspeet en vandaar naar Harder wijk. Volop genoten allen van de prachtige tocht met zijn afwisselend natuurschoon. Want kregen we eerst na Deventer, toen we de brug gepas seerd waren, mooie groene weiden met het prachtige IJselvee te zien, afgewisseld door grote boomgaarden volgeladen met fruit, na Epe veranderde het beeld, en kregen we bloeiende heidevelden, omzoomd met berken en prachtige dennenbossen te aanschouwen, en dan weer werd ons oog getroffen door een wit zomerhuisje, verscholen tussen het groen.

Het Anker | 1952 | | pagina 6