40-jarige echtvereniging van de Heer en Mevrouw ter Horst-Kiinsemiilier. zekering van 80 c/c en vraagt of de Directie hierop een aanvulling wil geven. De Directie meent, dat dit niet mag. H.i. wordt het bedrag, dat arbeiders aan vergoeding ont vangen, weer van het wachtgeld afgetrokken. Uit de nieuwe Sterkerij is een verzoek geko men om de deuren te mogen openlaten vanwege de warmte. De Directie antwoordt, dat hiertegen geen bezwaar is zolang men nog niet met de aan te brengen veranderingen in deze afdeling klaar is. Hierna sluiting. Vrijdag 29 Augustus j.l. herdachten de Heer en Mevrouw Ter HorstKünsemüller voor de veertigste maal de dag, waarop zij de band voor hun leven sloten. Hoewel aan dit feit geen ruchtbaarheid was gegeven (men wenste het in intieme kring te vieren)kon het natuurlijk niet verborgen blij ven. Zo geschiedde het dat, toen de grote dag was aangebroken, blijk werd gegeven van een overweldigend grote belangstelling, die de be trokkenen wel de overtuiging moet hebben ge schonken, dat zij een grote plaats innemen in de harten der Rijssense ingezetenen. En meer in het bijzonder natuurlijk van hen, die door hun werk in de fabriek of op de kantoren van de Koninklijke Jutespinnerij en Weverij Ter Horst Co. N.V. in enigszins nauwer contact met een van de jubilarissen staan. Een schat van bloemen en prachtige cadeaux werden bij het woonhuis aan de Wierdenseweg afgegeven; en wie er 's middags kwam geluk wensen, kon zich verlustigen in een weelde van bloemen, die de kamers in een bloementuin hadden herschapen. Dankbaar voor al de sympathie en genegen heid, hun betoond, waren de Heer en Mevrouw Ter Horst zeer in 't bijzonder getroffen door een bloemenhulde van de oud-arbeiders, die ook in persoon van hun belangstelling deden blij ken. Van de geschenken noemen we slechts het cadeau van de arbeiders, een mooi antiek lan taarn-klokje, dat thans een der schoorsteen mantels van het woonhuis siert. Natuurlijk ontbrak de Muziekvereniging ,,Wil- helmina", nog pas met roem overladen van een concours teruggekomen, niet op het appèl; zij verhoogde de luister van de dag door het bren gen van een serenade. Ook de kranige wandel club van de fabriek kwam z'n opwachting ma ken en gelukwensen aanbieden. Alle deelnemers werden binnen genodigd en onthaald. De Heer en Mevrouw Ter HorstKünsemül ler kunnen terugzien op een rijk en gelukkig huwelijksleven. Hun echtverbond werd met 4 kinderen gezegend; één dochter, die de hulp vaardigheid zelve is en het geluk van ouders en broers verhoogt, en drie zoons, die allen hun werkkring in Rijssen hebben gevonden en ds, naam „ter Horst" hoog houden. Wij vonden het op z'n plaats hierbij enige foto's op te nemen, die spreken van het heden en het verleden. De fotografie was 40 jaar ge leden nog niet zo volmaakt als thans. De uit die tijd stammende kiekjes zijn niet zo scherp als men die zou wensen, maar wat er wel dui delijk uit blijkt is de algemene belangstelling, die men bij het huwelijk, of liever bij het in halen van het bruidspaar in Rijssen, aan de dag heeft gelegd.. Op een recente foto zien we de Heer en Me vrouw Ter Horst met twee van hun drie klein zoons (kinderen van de Heer en Mevrouw Ter HorstHalden)de trots en glorie van Opa en Oma. „Meneer Jan" en Mevrouw zijn dezer dagen overstelpt met gelukwensen. Wij voegen daaraan ook van deze plaats gaarne de onze toe. Wij verheugen ons er in, dat hun gezondheid niets te wensen overlaat. Mogen zij nog lange jaren zo blijven, flink naar lichaam en geest; en moge het hun gegeven worden aldus af te stevenen op hun 50-jarige echtvereniging.

Het Anker | 1952 | | pagina 2