Met groot Verlof. Bij het afscheid nemen van de Directie. dat de toestand zich dusdanig zal wijzigen, dat ook met Kerstmis weer 1 zal kunnen worden ge geven. Vervolgens vraagt de kern of liet beslist nodig is, dat er stoom op de leiding staat, terwijl het zo warm is. De Directie antwoordt, dat dit niet anders kan, omdat in bepaalde afdelingen de gehele dag stoom gebruikt wordt voor de verwerking van liet pro duct. De kern vindt het niet prettig, dat in de vacantie door een bepaalde groep arbeiders nog gewerkt moet worden. De Directie zegt, dat dit de buitenploeg betreft, die in de vacantieweek gelegenheid lieeft om die herstelwerkzaamheden te doen, waarmee men on der werktijd niet klaar kan komen. Bovendien wordt dit niet met tegenzin door de betr. arbeiders gedaan. Zoveel mogelijk zal men dit beperken en op vrijwillige basis doen. Rondvraag. De kern informeert naar de orderpositie, waarop de Directie de mededeling doet, dat het momenteel wel slecht is. Er moet eerst een gestabiliseerde markt komen zal bet beter worden. Verder vraagt de kern of de nachtploeg Vrijdags vóór de vacantie nog moet werken. De Directie zegt, dat het verzoek 0111 met deze ploeg te stoppen en de reserve-uren uit te betalen in behandeling is. Wanneer blijkt, dat dit mogelijk is zal met het gehele bedrijf 0111 5.30 gestopt wor den. Uit de Krasserij Bijvank is een klacht over het lawaai van de kamwielen op de grote as. Dit is reeds eerder doorgegeven, doch men beweert, dat dit komt, doordat de Batcliingkamer eerder stopt. De Directie zal hiernaar nog eens informeren. De Pakkerij heeft een verzoek om zo mogelijk ook de pers te verplaatsen als men toch de zaak daar gaat verbouwen. De reden is, dat de machine voor de arbeiders op een ongunstige plaats staat in verband met de tocht. De Directie zal dit bekijken, doch vreest, dat dit erg moeilijk zal zijn. De kern zegt, dat men in het bedrijf nog weinig hoort over de wachtgeld- en werkloosheidsverzeke ring. Zij vraagt of hier al een commissie is gevormd en hoe het gaat met de controle. De Directie antwoordt, dat wat de uitvoering be treft bier gelukkig nog niets te doen is. Het appa- j raat, dat niet de uitvoering is belast, zal zich zelf nog moeten inwerken. Tenslotte deelt de Directie mede, dat thans in „Beek" de loonbetaling over de Zaterdag voor de vacantie van vorig jaar rechtgetrokken zal worden. Hierover zal een duidelijk omschreven regeling aan geplakt worden. Na wederzijdse wensen voor een prettige vacantie sluit de Voorzitter de vergadering. L. 30 Juni 1952 verlieten weer een aantal van onze arbeiders het bedrijf met pensioen. Dit keer waren het: •i.-.ji G. Geerling, Krasserij Boomkamp B. J. Scheppink, Plaatswerkers H. Teela, Kalanderij G. ter Harmsel, Kalanderij G. W. Beldman, Naaierij

Het Anker | 1952 | | pagina 2