SPORT Tussen lialf twee en twee uur startten we vanaf de fabriek Beek. Na de eerste aanwijzing gevolgd te hebben, gingen we de Watermolen over, verder richting station, links afslaan de spoorweg-overgang over, nu langs het zwembad en na Zuna doorkruist te hebben, kwamen we bij de Chr. School te Notter, weer links-af tot bij 't Gebouw van Chr. Belangen, waar de eerste controle-post was. Even afstappen en controle-kaart laten aftekenen en dan weer verder, rechts-af, dan even gekeken op de richtingwijzer, welk nummer dit was, weer rechts-af en zo geheel Notter door tot we eindelijk belandden op de Rijks straatweg halfweg tussen Rijssen en Wierden. Nu een eindje terug richting Rijssen en dan de eerste weg afslaan links, volgens de ontvangen ge gevens. Dit fietspad bracht ons door Rectum op de straatweg WierdenEnter. Hier kwamen we de eerste fietsers tegen, die de route in tegengestelde richting reden, wat ook geoorloofd was. Dit was tevens voor ons het bewijs, dat we op de goede weg waren. Toch even kijken hoe we nu verder moesten, richting Wierden of richting Enter. Naar Enter, dan maar weer opgestapt. Bij de onderwijzerswoning in Ypelo wachtte ons een aangename verrassing, want hier stond Jan Jansen met enige dames, om alle deelnemers een kopje thee aan te bieden. Hier was tevens weer één van de controle-posten. Lang toeven was echter niet mogelijk, want we hadden nog ettelijke kilometers voor de boeg, dus maar weer verder, tot we einde lijk hij het hord Palthe in Enter kwamen. Nu een gedeelte van Enter door tot hij een Shell benzine pomp, hier rechtsaf richting Rijssen. Deze weg volgen en nu kijken naar 'n bord „Sta op Sterling", want 50 meter daarvoor moesten we links afslaan. Eindelijk vonden we ook dit en nu ging het verder door 't Schwarzwald tot de harde weg naar Marke- lo, toen afslaan richting Rijssen, door de Elsener- straat, Schild, Grotestraat naar het Parkgebouw, waar de eindcontrole was. Hier kregen alle deelnemers een gratis consump tie, waarna, toen alle deelnemers binnen waren, werd uitgerekend, wie voor de prijzen in aanmer king kwamen, die daarop bekend werden gemaakt. Hiermede was een eind gekomen aan een prach tige fietstocht, waarvan er, naar we hopen, nog veel zullen volgen. Een deelnemer. Als onze lezers deze regelen onder ogen krijgen, schrijven we weer Juni en we zitten volop in de zomersporten. De Dinsdagavond is voor de heren en de Woens dagavond voor de dames, onder leiding van Jan Jansen, en nu wij over eigen terreinen kunnen be schikken, kunnen wij alle richtingen uit, hetgeen voor leiders zowel als deelnemers (sters) erg prettig is. Erg prettig niet alleen, doch ieder, die aan deze sporten deelneemt met het doel eigen lichaams ontwikkeling te bevorderen, zal hiervan het volle profijt kunnen trekken. En ieder zal ook in staat zijn de prestaties op te voeren, meer lichaamsvaar digheid te verkrijgen en dit straks op de algemene sportdag te demonstreren. Neem nu b.v. Truitje. Op de voorlaatste sportdag zou zij zeer zeker als eerste van alle meisjes zijn geëindigd, indien zij zich voor de „zandbak" even beter geoefend had. En het is natuurlijk niet goed aan onderdelen van wedstrij den deel te nemen, die een grotere prestatie vergen en waarvoor men niet voldoende geoefend is. Wij denken hier bv. aan de 1500 meter heren, waarvoor een grondige oefening noodzakelijk, althans zeer wenselijk is. Welnu, de gelegenheid staat thans voor ieder open. De heer Ligtenberg is druk bezig weer een speurtocht voor wielrijders in elkaar te zetten, die mede ten doel heeft onze mensen te laten kennis maken met de mooiste plekjes om Rijssen en wat verdere omgeving. Misschien, als 't weer meewerkt, is deze tocht bij het verschijnen van dit nummer reeds gehouden, misschien ook niet. Ongetwijfeld zal de deelname, gezien het succes van het vorige jaar, deze keer ook groot zijn, wellicht groter dan de eerste keer. Maar laten wij dit nu even afspre ken, veronachtzaamt het sportieve element niet. Vorig jaar waren er kleinere groepjes, die op het compas van anderen reisden. De aardigheid moet er dan toch, volgens onze bescheiden mening, af zijn. Wij wandelen weer, happen in bos en heide volop frisse lucht en zingen daar bij ons hoogste lied. Wij lopen wel eens weer een blaar, maar dat deert niet, we zijn er uit, in de mooie natuur die ons lief is en die wij, ondanks, neen, juist door onze wandeling, met volle teugen genieten. Wij kennen langzamer hand alle vogelsoorten en wij maken een praatje met de boeren op het land. Wandelen is gezond. Onze voorouders liepen heen en terug van de mark ten naar Zwolle, vaak een kruiwagen mee omdat dit gemakkelijker liep. Zij hadden daar geen hinder van en velen bereikten een hoge ouderdom. Ook, al liepen zij vaak blaren. Meisjes, sluit u bij onze groep aan en schaart u achter de leider. Hij brengt u in de mooiste streken, hij laat u lekker bruin branden in de zon, hij vraagt niet meer van u dan u redelijk kunt preste ren en onder zijn leiding heerst altijd kameraad schap. En als ti één zomer hebt mee getippeld, ziet ieder aan u, dat u tot onze wandelclub behoort. Niet door uw bruin gebrande huid, maar door uw lenige ongedwongen gang. Wij overdrijven heus niet, men pikt ze er zonder moeite uit. Wat later dan andere jaren, op 26 Mei, is de voetbal dan weer begonnen te rollen. Dit seizoen zullen 6 elftallen deelnemen, nl. Beek 1 en 2, Kam- garen-combinatie, Smederij, Weverij en Kantoor.

Het Anker | 1952 | | pagina 7