Fietstocht 31 Mei 1952 Zaterdagmiddag werd weer een fietstocht ge houden voor het personeel. Jammer genoeg hegon het een weinig te regenen, toen om 1.30 uur de eerste deelnemers startten. Niettegenstaande de donkere lucht bleven de gezichten opgeklaard en reden ze vol goede moed het onbekende tegemoet. Bij de vorige tocht kon men aan de foto's zien, welke wegen of plekjes men zou passeren. Deze keer echter lag hierover een waas van geheim- zinigheid, want wie weet vooruit op welk verkeers bord no. 464 staat, bij welke cadaverput men rechts af moet, of op welke viersprong men rechtdoor moet rijden? Toch viel dit mee, want hoewel wij er onderweg ook verschillenden eerst verkeerd zagen rijden, hebben allen uiteindelijk de route kunnen volgen. Interessant was het, dat men onder weg kennissen ontmoette, die ook aan deze tocht deelnamen. Later bleek, dat deze in tegenoverge stelde richting reden. Bij de start. Bij de woning van het hoofd der school in Ypelo werd gerust en werd door een paar dames een kop thee aangeboden. De deelnemers bespraken hier de kansen, om een mooie prijs in de wacht te slepen, want zoals verluidde, was de eerste prijs een kren tenbrood waar een kraamvrouw jaloers op zou zijn. En dat zonder rapklompen, wie zou daar zijn best niet voor doen! Na dergelijke meditaties trok men weer alleen of in groepsverband verder, met af en toe een behoorlijk buitje, doch de moed bleef er bij allen in. De route bleek niet bepaald moeilijk te vinden, doch waar men wel mee zat te piekeren, was, om de afstand te schatten tussen de verschil lende controleposten. Sommigen hebben hiernaar geraden, doch weer anderen hadden een systeem uitgedacht, waarmee ze de juiste afstand vrij nauw keurig hebben vastgesteld. Ook waren er bij, die op een afstand van 2 km meer dan het dubbele hadden opgegeven deze kwamen zodoende bij de eindcontrole op een totaal van 38 km, terwijl de route slechts 24 km lang was. In het Parkgebouw was de finish, waar om half vier reeds enige uitlopers binnen kwamen. Lang- Even de kaart laten aftekenen. zamerhand kwamen ook de anderen binnen en werd een begin gemaakt met het uitzoeken der prijswinnaars. Moest men vorig jaar loten om de prijzen, dooidat er toen meer goede oplossingen waren, thans kon men een juist beeld krijgen van de winnaars door een puntenwaardering. Hieronder geven wij de onderlinge afstanden van beide route's: Route A. Start-Contróle no. I 4400 mtr. Controle no. 1Controle no. 2 1000 mtr. Controle no. 2Controle no. 3 2300 mtr. Controle no. 3Controle no. 4 3800 mtr. Controle no. 4Controle no. 5 4300 mtr. Controle no. 5Controle no. 6 2100 mtr. Controle no. 6Controle no. 7 2500 mtr. Controle no. 7Finish 3600 mtr. jute B. Start-Controle no. 7 3600 mtr. Controle no. 7Controle no. 6 2500 mtr. Controle no. 6Controle no. 5 2100 mtr. Controle no. 5Controle no. 4 4300 mtr. Controle no. 4Controle no. 3 3800 mtr. Controle no. 3Controle no. 2 2300 mtr. Controle no. 2Controle no. 1 1000 mtr. Controle no. 1Finish 4400 mtr. Daar komen de klanten

Het Anker | 1952 | | pagina 5