SPAARAVOND 1952 arbeiders hierover denken voordat men in deze iets gaat ondernemen. Ziekenfonds De Secretaris leest de notulen, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. De administrateur brengt hierna verslag uit over het afgelopen jaar en geeft vervolgens de cijfers betreffende liet financiële gedeelte. Op een vraag, die in de vorige vergadering ge steld werd betreffende bet breken van brilleglazen, antwoordt de administrateur, dat het niet nood zakelijk geacht wordt om naar de oogarts te gaan, wanneer glazen binnen de tijd van 1 jaar na het laatste doktersbezoek gebroken zijn. Men mag dit wel doen, doch men is dit niet verplicht. Verder wordt van arbeiderszijde gevraagd of het niet wenselijk zou zijn 0111 voor het Aanvullend Ziekenfonds' f 0,10 extra af te houden 0111 te ge bruiken voor eventuele bijbetalingen van kunst gebitten enz. De Voorzitter adviseert 0111 eens bij de arbeiders te informeren hoe zij over een dergelijke verhoging denken. A f delingskas De notulen worden ongewijzigd onder dank aan de Secretaris goedgekeurd. Vervolgens brengt de administrateur aan de hand van verschillende cijfers verslag uit over het afge lopen jaar. De Voorzitter merkt hierbij op, dat aan het ver zoek, in de vorige vergadering gedaan, 0111 genoem de cijfers in een rapport in „Het Anker op te ne men, niet kan worden voldaan. Verder deelt speker mede, dat het bestuur be sloten heeft om de keuringen op dezelfde voet voort te zetten. Betreffende de kostwinners zegt spreker dat men zich hier moet houden aan de normen, die van rijkswege zijn vastgesteld. Naar aanleiding van een verzoek om de carenz- dagen af te schaffen, deelt de Voorzitter mede, dat de^ Directie besloten heeft om aan gehuwden en kostwinners ook de carenzdagen uit te betalen, wanneer blijkt dat de betreffende persoon de dag na de tweede keuring van de controlerende genees heer nog niet hoeft te werken. Ook zullen geen klachten hieromtrent geaccepteerd worden. Voor personen, die korte tijd ziek zijn, blijft de oude regeling gehandhaafd. Vervolgens is er nog een klacht van iemand, uie aanmerkingen maakte op de keuring bij de dokter, omdat laatstgenoemde soms 2 mensen tegelijk helpt. De Directie zegt, dat hiervoor een reden kan zijn; wat hem wel opvalt is, dat deze mensen met op de vergadering komen. Spreker lijkt het beter daarom dit punt maar te laten zoals het is. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de Voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en hoopt, dat de thans aanwezige leden ook niet het volgend jaar verstek laten gaan. Hierna sluiting. Evenals vorige jaren werd ook dit jaar weer een gezellige avond gehouden voor de spaarders, die volgens de bepalingen van het reglement hiervoor in aanmerking kwamen. Om 8 uur, wanneer allen hun plaatsen hebben ingenomen, neemt de heer H. Jordaan het woord en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Spreker geeft een overzicht van het afgelopen spaarjaar en zegt, dat het hem verheugt, dat het aantal leden nog gestadig toeneemt. Was het aantal leden op 31 December 1950 643, op 1 Januri 1952 bedroeg dit aantal 814. I11 1951 werd door de spaarders: ingelegdf 116.446,97 terugbetaald- 73.165,78 netto gespaard f 43.281,19 Spreker vervolgt en zegt te hopen, dat nog meer dere arbeiders het nut van dit spaarsysteem zullen inzien en als lid zullen toetreden. Vervolgens deelt spreker mede, dat de Directie dit jaar weer een bedrag beschikbaar heeft gesteld 0111 aan de spaarders, die aan de desbetreffende artikelen van het spaarreglement hebben voldaan, op de gebruikelijke manier te doen toekomen. Spreker wenst de aanwezigen verder een gezellige avond toe en verzoekt de heer Ligtenberg de prijzen te willen bekendmaken. Een daverend applaus, dat wij als een dankbe tuiging aan het adres van de Directie mogen op vatten^ is wel het bewijs, dat genoemde bijdrage zeer op prijs wordt gesteld. Nadat dit deel van het programma is afgewerkt, wordt een pauze gehouden, waarin allen getrac- teerd worden op koffie met gebak. Hierna wordt een wedstrijd gehouden in hersen gymnastiek door 2 groepen heren en daarna door 2 groepen dames. Deze wedstrijden werden door de aanwezigen met grote belangstelling gevolgd. De meeste van de vragen, die hier gesteld werden, hadden betrekking op "het bedrijf of op de plaats onzer inwoning. Verrassend was, dat soms moeilijke vragen zeer vlot beantwoord werden, terwijl voor de hand lig gende antwoorden niet binnen de gestelde tijd naar voren kwamen. Toch moet gezegd worden, dat het aantal behaalde punten van alle partijen de ver wachtingen overtrof. Al met al was het een mooie avond, die zeer goed is geslaagd. Thans zijn we al weer een heel eind in het nieu we spaarjaar en we kunnen niet nalaten alle spaarders nog eens te wijzen op de bepalingen van artikel 6 van het spaarreglement om volgend jaar ook of weer bij de gelukkigen te behoren. Wie geen reglement heeft kan dit bij de baas aanvragen.

Het Anker | 1952 | | pagina 3