9 April 1952 Gecombineerde Vergadering Aanwezig de heren: A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, Joh. Geerling, J. H. Seppënwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, E. Goossen, F. A. Pfeiffer, D. Mark voort, H. Laïrkamp, J. Brinks, D. J. Wolterink en de dames H. H. Bruins en J. Vosgezang. Na opening van de vergadering heet de Voor zitter nog in 't bijzonder mej. Vosgezang hartelijk welkom, die bij tussentijdse verkiezing gekozen werd als kernlid van de Naaierij en als zodanig voor de eerste keer deze vergadering bijwoont. Spreker hoopt, dat de samenwerking met haar even prettig zal worden als met de anderen. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. De kern vraagt of het mogelijk is om Maandag 5 Mei 's morgens door overwerk uit te halen in plaats van collectief te snipperen. De Directie antwoordt, dat indertijd in overleg met de kern besloten is om de morgen als collec tieve snipperdag op te nemen en dat het moeilijk gaat om thans weer in het vastgestelde schema wijzigingen aan te brengen. Vervolgens komt de kern terug op het vrijgeven bij overlijden. Zij zegt in de veronderstelling te zijn, dat hiervoor een halve dag werd gegeven, doch deze week is het gebeurd, dat in een dergelijk geval pas vrijgegeven werd om 10.30 uur. De Directie zegt, dat deze veronderstelling niet juist is en leest een gedeelte voor uit de notulen van 13 December 1950, waaruit blijkt, dat toen be sloten is om vrij te geven „voor zover nodig". Dit besluit is toen genomen omdat zich gevallen voor deden, waarbij enkele personen misbruik maakten van deze verleturen. Besloten wordt dit punt tot de volgende verga dering aan te houden. Verder wordt gesproken over de uitbetaling van Vrijdagmiddag 11 April (Goede Vrijdag) en de daaropvolgende Zaterdagmorgen. Aangezien het hiervoor gereserveerde bedrag niet toereikend is om deze verleturen te vergoeden zou de kern graag willen, dat het ontbrekende bedrag als voorschot zou worden uitbetaald. De Directie vindt dit verschil van inkomsten van dien aard, dat men hiervoor niet een zo omslachtige administratie kan invoeren. Op de vraag, waarom niet de late ploeg van de Weverij niet om 9.30 uur gestopt is, antwoordt de Directie, dat hiervoor geen reden was. Dit is ook indertijd met de kern besproken en in de aankondi ging van 25 Januari jl. opgenomen. Betreffende verharding van het pad naar de rijwielbergplaats bij de Smederij deelt de Directie mede, dat dit in een plan voor het verkeer tussen de fabriek Bijvank en de nieuwe Sterkerij is opge nomen. De af deling Plaatswerkers vraagt of arbeiders, die op een dag, waarop de fabriek stopt, moeten wer ken, hiervoor later een vrije dag mogen opnemen. De Directie antwoordt, dat dit geregeld is. De betreffende arbeiders kunnen in overleg met de baas hiervoor later een dag vrij nemen. In verband hiermede merkt de Directie nog op, dat wanneer iemand onder bepaalde omstandigheden meer dan het normaal aantal uren maakt op een dag, dan alle uren uitbetaald worden. In liet geval dit op een vrije dag plaats heeft, mag men later het nor maal aantal gewerkte uren vrijuemen, terwijl de overuren worden uitbetaald. Tenslotte wenst de heer Nieuwenhuis de Directie namens de kern prettige Paasdagen toe. De Voorzitter dankt de heer Nieuwenhuis voor deze wensen en wenst eveneens de kern een prettig Paasfeest, waarna hij de vergadering sluit. L. van de Afdelingskas, Ziekenfonds en Pensioenfonds, gehouden op Maandag 24 Maart 1952, 's avonds 8 uur in de leeszaal van het Parkgebouiv. De Voorzitter, de heer Jordaan, heet de aan wezigen hartelijk welkom. Spreker constateert ech ter, dat de opkomst weer slechter is dan vorig jaar. Pensioenfonds De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat met de algemene stemming in Juni met meerderheid van stemmen besloten is, dat elk jaar 2 bestuursleden moeten af treden. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreden B. Ligtenberg (Kantoor), Borghuis (Plaatswerkers) en J. Nijkamp (Weverij) als plaatsvervanger van Borghuis. Spreker zegt, dat volgende week gelegen heid zal worden gegeven om tegencandidaten te stellen. Hierna wordt het jaarverslag gelezen en een over zicht gegeven van de financiële toestand van de Stichting. Dommerholt vraagt of aan maximaal 4 kinderen wezenpensioen wordt uitgekeerd, waarop door de Voorzitter wordt geantwoord, dat dit juist is. Rondvraag. Terugkomend op een suggestie gedaan in de vorige jaarvergadering wordt gevraagd of het niet goed zou zijn thans te beginnen met de pensioen premie van de arbeiders iets lioger te stellen om hun pensioen wat omhoog te brengen. Wanneer straks de uitkering van de Noodwet-Drees ophoudt zal het inkomen van de gepensionneerden minder worden, zodat het aanbeveling zou verdienen om thans reeds een reserve te kweken. De Voorzitter zegt, dat dit punt besproken kan worden, wanneer dit bij de arbeiders leeft. In de eerste plaats moeten dan alle arbeiders hieraan meedoen, doch ook zal men zich moeten realiseren wat te doen met de arbeiders, die reeds tussentijds gepensionneerd zijn. Spreker stelt voor om eerst te vernemen hoe de

Het Anker | 1952 | | pagina 2