Hobby-club Was het ons niet mogelijk om in „Het Anker" een overzicht-bericht te geven van onze tentoon stelling op 28 en 29 Maart, thans hopen we dit dan te vervangen door een bespreking hiervan. In verband met het feit, dat er dit seizoen niet zo zeer veel voorwerpen doch meer uitgebreide of bewerkelijke dingen zijn gemaakt, was dit keer de zaal slechts in één ronde verdeeld. Een naar hoef- ijzervorm ingedeelde tafelrij en rechts aan de wand ruimte voor hangvoorwerpen. Er waren dit keer buiten de houtbewerking om, als nieuwigheid, houtsneden en boetseermodellen. Het bezoek was zeer matig te noemen, waar echter het gure lenteweer veel schuld aan had. Aan het verzoek, om de voorwerpen niet aan te raken, is zoveel mogelijk gevolg gegeven, zodat we kunnen constateren, dat wij in Rijssen wat dat be treft, ook vooruit gaan. Van de kwaliteit der tentoonstelling zelf kunnen we niets zeggen, aangezien we hiervoor een jury aangezocht hadden om haar mening uit te spreken. We hadden verzocht om per groep de 3 besten te noemen, zodat we de resp. makers hun prijsje kunnen geven. Evenals vorige jaren hadden we de voorwerpen alleen genummerd, dus kregen we een objectief oordeel over het werk. Als uitslag kregen we na inzage van de jury-rapporten, het volgende beeld Groep aquarellen: 1. fasanten 2. eenden 3. zee Boetseerwerk: 1. muzikant 2. borstbeeld 3. hondje Houtsneden 1. hert 2. bloemen 3. boerin Tekeningen 1. koppen 2. eekhoorn 3. bomen (buiten mededinging) (buiten mededinging) buiten mededinging) (H. Dommerholt) (H. Dommerholt) (.buiten mededinging) (H. Dommerholt) (H. Dommerholt) (H. Dommerholt) (H. Dommerholt) (H. Dommerholt) (H. Dommerholt) Groep Figuurzagen: 1. schemerlamp 2. pijpenrek 3. lepelrek Houtbewerking 1. schip 2. bloemtafeltje 3. wandelwagentje Houtsnijden: 1. tafel 2. theeblad 3. krantenhanger (D. Witten) (H. J. van Olst) (D. Witten) (E. Dommerholt) (G. v. d. Noort) (W. Dekkers) (M. Averesch) (F. ten Hove) (M. Averesch) Het jury-lid T. Bouma merkte hierbij op, dat van de aquarellen de nummers 18 (bloemen), 31 (ge zicht op een stadje), 30 (straatje) en 24 (kop) eveneens zeer goede kwaliteiten vertonen. In de verdere groepen waren de prijzen als volgt: Groep Prikwerk: 1. duif (G. .1. Klein Nagelvoort) 2. hond (M. Brinks) 3. vos in jachthouding (M. Brinks) Het doet ons genoegen om te zien, dat de meest actieve leden ook tot de prijswinnaars behoren. Verder valt het op en vinden wij het treffend, dat de le prijs-winnaar in de groep Houtbewerking (E. Dommerholt), ook het eerste en tweede jaar de winnaar was; voorwaar een kampioen, wien we nog meerdere successen toewensen. Zij, die meer dan één prijs hadden, ontvingen hiervoor natuurlijk één totale prijs. De prijsuitreiking vond plaats op Vrijdag 4 April in de Huishoudschool. Wij willen verder onze hartelijke dank uitspreken aan de Directie, welke ons in staat stelde ook dit seizoen verder te kunnen gaan met onze hobby. Ook voor het feit, dat ze het ons mogelijk maakte dit jaar de prijswinnaars wreer te belonen. Verder onze dank aan de heer Slagman, die ons de meer technische dingen hielp oplossen, de heer Keizer (Timmerkamer) voor zijn geduldige mede werking inzake hout en de heer Drenth, die zorgde dat we op „Eigen Erf" niet helemaal verkleumden. Ook de jury-leden van harte dank voor bewezen diensten en aanwijzingen. De heren Ten Hove (Magazijn) en Jan Mensink (Park) geven we van af deze plaats een knipoog en ze zullen ons begrijpen. Zelfs de geringste medewerking is ons sympathiek en een stimulans. Tenslotte laten we hier nog volgen het rapport dat liet jury-lid, T. Bouma, meer speciaal omtrent de groepen houtbewerking, figuurzagen en hout snijden opstelde. Br.

Het Anker | 1952 | | pagina 5