In Memoriam G. KOSTER f 2-5-1897 27-3-1952 Een noodlottig ongeval was de oorzaak, dat Gradus Koster plotseling uit onze arbeidersgemeen schap werd weggerukt. Het ongeval liet zich direct ernstig aanzien en hoewel alles door de genees kundigen in het werk werd gesteld, hem in het leven te behouden, heeft dit niet mogen baten. Twee dagen later, op 27-3-1952, heeft Koster het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Op 4-5-1911 trad Koster bij Ter Horst Co. N.Y. in dienst. In verschillende afdelingen is hij werk zaam geweest, doch de laatste jaren bestond zijn werk uit het isoleren van verwarmingsbuizen etc. In dit werk was hij zeer gespecialiseerd en men zal hem dan ook op deze plaats erg missen. Evenzo zal men dit verlies bespeuren bij „Wilhelmina", in welk corps hij wel een vooraan staande plaats innam. Behalve z'n bijzondere muzi kale capaciteiten, was hij een man, die zich met hart en ziel voor dit corps gaf. Belangeloos stelde hij zich vele avonden beschikbaar om de adspirant- muzikanten te helpen bij hun opleiding. Verder had hij tot taak, om in speciale gevallen de dirigeer stok op te nemen, als plaatsvervanger van de diri gent. Ook „Wilhelmina" zal het moeilijk vallen, zijn plaats in dit corps te doen vervangen, door een even deskundig muzikant. Zeer velen hebben hem de laatste eer bewezen. In de begrafenisstoet merkten wij o.a. op vertegen woordigers van Ter Horst Co. N.V., alsook de bedrijfsleider, de technische chef en de Sociaal werkster van de firma Bakker Rueb uit Breda, bij het personeel waarvoor hij hier tijdelijk in het Ketelhuis werkzaam w as. Ook 't volledige muziek corps met zijn dirigent, alsook zijn baas en collega s volgden de baar. Onze gedachten gaan uit naar de zwaar beproef de weduwe en kinderen, voor wie hij een grote steun was; wij wensen hen sterkte, om dit verlies te dragen. J. TER MAAT f 14-8-1889 2-4-1952 Hoewel ter Maat reeds geruime tijd geleden zijn werk wegens een minder goede gezondheid had moeten neerleggen, bereikte ons toch zeer onver wachts het bericht van zijn overlijden. Slechts enige weken was hij bedlegerig, doch toen ging zijn toe stand snel a dn ter uit. Van Jan ter Maat kunnen wij zeggen, dat hij een zeer arbeidzaam leven achter de rug heeft. Ruim 38 jaar is hij bij TerHorst Co. N.V. werkzaan.^ geweest. Het grootste gedeelte van zijn loopbaan heeft hij doorgebracht in de Pakkerij. Hij was een serieuze arbeider, met tegelijk een prettig humeur. De goede stemming in deze afdeling was mede aan hem te danken en zijn verscheiden is dan ook voor zijn collega's een gevoelig verlies. Ook buiten de fabriek was hij een gezien persoon. Zowel op godsdienstig als staatkundig terrein heeft hij zich beijverd en met open vizier gestre den, getuige de belangstelling die bestond bij zijn teraardebestelling. Wij merkten o.a. op de burge meester, wethouders en gemeenteraadsleden, in welk college hij van 14-8-1946-1-5-1951 zitting had. Verder waren er zeer velen, die van hun sympathie jegens hem blijk gaven, door hem de laatste eer te bewijzen, waarbij het gehele personeel van zijn afdeling. Ook wij betreuren dit verlies ten zeerste en wensen de diepbedroefde echtgenote en kinde ren sterkte in deze zo moeilijke dagen. Wij zullen aan hem een dankbare herinnering bewaren.

Het Anker | 1952 | | pagina 2