Dankbetuigingen H. J. Nijsink. hebben allen spontaan hun medewerking verleend, niet alleen ons gezelschap, doch ook allen die op andere wijze bij de uitvoeringen betrokken zijn. Wij willen in dit verband noemen het muziekgezel schap van J. v. d. Els, de grimage van de heer en mevrouw Vrielink, respectievelijk de heer W. Oost- dijk, de firma Van Nooijen uit Rotterdam voor costuums, het T. O. V. A.-bestuur voor de zaal, het Gemeentebestuur door vrijstelling te geven van ver makelijkheidsbelasting, ons gezelschap zelf om geen enkele tractatie op kosten van deze avond te willen accepteren. Hierdoor komt vrijwel de gehele recette ten'goede aan het Sanatorium, dat vanzelfsprekend een aardig bedrag zal vormen, niettegenstaande de vrij lage entree's. Wij mogen alle bovengenoemde personen en instellingen van deze plaats hiervoor dank brengen. En nu, tenslotte, nog enkele persstemmen. dtkventsch. Dagblad Tubantia„Voor de vijfde ^^keer heeft personeel der Kon. Jutefabrieken Ter Horst Co. 'n talrijk publiek meegevoerd naar het grillig rijk der fantasie. Maar hoe fan tastisch ook, griezelig soms, we wisten toch altijd, dat we in Rijssen zaten, de „lusthof der Edelen", zoals in vroeger dagen een reiziger de stad noemde. In tegenstelling met vorige jaren was in „nieje kemosies" het accent meer gelegd op speciale Rijssense problemen, waar door deze jubileum-revue aan waarde heeft gewonnen." Dagblad v. h. Oosten: „Want voor somberheid was geen plaats in de revue van het personeel van de Kon. Jute-Spinnerij en Weverij Ter Horst Co. N.V. te Rijssen, die gisteravond in het Parkgebouw voor het voetlicht kwam. Integendeel, met vaart en enthousiasme werd daar een leutige aaneenschakeling van voor het merendeel typisch Rijssense liedjes en schetsjes ^^veggegeven, die het talrijke publiek tot het ^^piatste toe vermocht te boeién. Décors en licht effecten voortreffelijk, kostelijke momenten bij de stadspomp en de VVV-bank, pinguïn-dans etc., alleraardigst." Rijssens Weekblad: „Het spel was over het alge meen zeer goed, heel natuurlijk zonder aan stellerige maniertjes. Een geestige revue met gezonde humor. Alles gemaakt, ook décors etc. door „eigen volk". Verdient extra vermelding." Twentsch Volksblad: „We waren opnieuw ver rast, dat zoiets in Rijssen mogelijk blijkt. De revue mag dan ook meer dan geslaagd heten om de vlotte conférences, om het sublieme spel, om de prachtige décors en, niet te ver geten, om de schone zang. Men kan genieten, ook van de leuke liedjes en rythmische dansjes." Mejuffrouw Johanna van Buren: Bij het afscheid sprak zij ongeveer de volgende woorden: Mooi, prachtig mooi. Ik heb er geen woorden voor, vooral ook, omdat het allemaal eigen werk is en zo'n plaatselijk accent heeft. Jullie allemaal hier in Ries- sen beseffen misschien nauwelijks, hoe mooi het wel is. Houdt het vast, voor eigen ontwikkeling en genoegen, maar ook voor de velen die hier zo gaar ne komen. V. En d' oole pompe was neet good, De leu, dee ivordt ve'wènd. Onze oprechte dank aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor het aan ons toegekende pensioen bij het verlaten van de onderneming. Verder zeggen wij ook bedrijfsleiding, collega's, bazen en personeel van onze afdelingen hartelijk dank voor de prachtige cadeaux, welke wij bij ons afscheid van hen mochten ontvangen. Van onze kant wensen wij hun allen nog een goede en prettige diensttijd bij Ter Horst Co. N.V. B. J. Ligtenberg. G. J. Willems. Ondergetekende betuigt hiermede zijn grote er kentelijkheid aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor het hem toegekende pensioen en het prachtige wandbord, dat hij als herinnering aan zijn diensttijd bij Ter Horst Co. N.V. heeft ont vangen.

Het Anker | 1952 | | pagina 9