^Mededelingen betreffende liet Ziekenfonds Ingrijpende veranderingen ingaande 1 Januari 1952 Dankbetuiging lega's de jubilaris op hartelijke wijze toegesproken, waarbij op zijn grote collegialiteit en zijn hulpvaar digheid voor anderen de nadruk werd gelegd. Naast een fraaie bloemenmand offreerde spreker hem namens allen een passend aandenken. De jubilaris, die blijkbaar zo'n spontane buide niet verwacht had, mede, omdat hij hiervan geheel onkundig was gelaten, dankte zichtbaar geroerd allen, die deze dag voor hem tot een onvergetelijke hebben gemaakt. (Het is de gewoonte, dat wij bij elk jubilea in ons bedrijf van de betrokkene een foto plaatsen. Zeer tot onze spijt kunnen wij hieraan deze keer niet voldoen, daar wij geen foto van de jubilaris bezitten. Uitstel behoeft echter geen afstel te zijn; wij hopen een volgende keer.) Premiebetaling. De premie voor de verplichte verzekering zal verhoogd worden van 3.6 tot 3.8 van het loon, waarvan de ene helft ten laste van de verzekerde en de andere helft ten laste van de werkgever komt. Het deel van de verzekerde wordt bij de betaling- van zijn loon door de werkgever daarop inge houden. Ziekenvervoer. De bijbetalingsregeling is gewijzigd en voortaan is ook voor ambulance-vervoer een bijbetaling ver schuldigd. De bijbetaling is thans voor locaal en interlocaal ^vervoer bepaald op: r f 1.50 voor een enkele rit per huurauto; f 3.voor vervoer heen en terug per huurauto; f 2.50 voor een enkele rit per ambulance-auto; f 5.voor vervoer heen en terug per ambulance auto. Het vervoer met gewone auto's, welke door het inschuiven van een brancard voor liggend vervoer van zieken zijn ingericht, wordt als ambulance-ver- voer beschouwd. Deze bijbetalingen moet de verzekerde zelf ver rekenen met de vervoerder. Indien een verzekerde voor zich of zijn gezins leden (vrouw en kinderen beneden 16 jaar) in een kalendermaand of in een periode van 30 dagen in totaal meer dan f 10.heeft moeten bijbetalen, zal het ziekenfonds het bedrag boven f 10.na overlegging van de nodige bewijsstukken terug betalen. De verzekerden gelieven erop te letten, dat zie kenvervoer steeds tevoren dient te worden aange vraagd (behoudens bij spoedgevallen). Tatidheelkundige hulp. Ook voor de tandheelkundige hulp is de rege ling van bijbetalingen gewijzigd, althans voor de niet-gesaneerde patiënten. 1. Gesaneerde patiënten zijn geen bijbetaling verschuldigd voor vullingen of zenuwbehan delingen. 2. Niet-gesaneerde patiënten hebben alleen recht op een gewone vulling, d.i. een vulling zon der zenuwbehandeling, maar zij moeten voor zo'n vulling zelf f 1.50 betalen. Een vulling, welke pas kan geschieden, nadat een zenuw behandeling heeft plaats gehad, komt geheel ten laste van de niet-gesaneerde patiënt. Deze patiënt heeft nimmer recht op een zenuw- behandeling voor rekening van het zieken fonds. Het enorme belang van de sanering, waarop wij in het verleden zeer vaak de aandacht vestigden, blijkt wel uit deze nieuwe regeling. De bijbetaling voor een volledig kunstgebit wordt f 60.voor een onder- of bovengebit f 32.50, al thans indien de patiënt tenminste gedurende zes maanden verzekerd is. Heeft de verzekering korter geduurd, dan wordt de bijbetaling hoger. Een verzekerde die tijdelijk buiten zijn woon plaats verblijft en tandheelkundige hulp behoeft, dient zich aan de tandarts als ziekenfondsverzeker de kenbaar te maken en zelf de rekening te beta len. Hij ontvangt tegen overlegging van een quitan- tie van zijn ziekenfonds terug, voor trekken f 1.50 en als hij een saneringskaart bezit voor een vulling f 3.60 en voor een zenuwbehandeling f 4.50. Een niet-gesaneerde patiënt ontvangt voor een gewone vulling f 2.10 terug. Een vulling, welke pas kan geschieden, nadat een zenuwbehandeling heeft plaats gehad, als ook de zenuwbehandeling zelf, komt geheel voor rekening van de niet-gesaneerde patiënt. Overgenomen uit O.G.Z.O Maandag 14 December was voor ons, gepénsion- neerden, een blijde dag. 's Middags, op dezelfde tijd waarop we anders ons pensioen plegen te halen, werden we verrast met een prachtig Kerstpakket. De tijd, waarop wij dit pakket ontvingen, de smaakvolle wijze, waarop het was samengesteld, doch vooral de gedachte van onze ex-werkgeefster door ons met de feestdagen op deze manier te ge denken, heeft op ons grote indruk gemaakt. Als één man betuigen wij de Directie onze grote erkentelijkheid voor dit mooie geschenk. De gepensionneerden.

Het Anker | 1952 | | pagina 5