50-jarig jubileum De heer E. H. Bodclé 40 jaar in het bedrijf gaan. Spr. dankte beide bazen voor hun collegiale omgang en baas B. J. Ligtenberg voor zijn altijd openhartige houding in de bazencommissie en bood hen naméns alle bazen een prachtige wandelstok aan. Baas B. J. Ligtenberg dankte hierna mede na mens baas Willems de bedrijfsleiding voor 't mooie boekwerk en de heer Poortman in 't bijzonder voor de gevoelvolle woorden en de prachtige omgang, die ze gedurende zo lange jaren samen hebben gehad. Vervolgens dankte spr. ook baas van Putten voor zijn hartelijke afscheidswoorden en alle bazen voor het mooie cadeau, dat zij van hen mochten ont vangen. Na een gezellig samenzijn werd hierna met een handdruk afscheid genomen met de wens, dat ze nog een lange en prettige pensioentijd zullen hebben. met zijn jubileum. De heer ter Horst memoreerde in 't kort de loopbaan van Rouwendal en zei, dat de Directie zijn wérk zeer op prijs heeft gesteld. Spr. bood hem namens de Directie een gouden horloge met ketting aan als blijk van waardering voor de aan Ter Horst Co. -N.V. bewezen dien sten. De heer Rouwendal dankt hierna de Directie voor de complimenten en het prachtige cadeau. Verder ontving hij op deze dag de zilveren me daille in de Orde van Oranje-Nassau. Ook met deze eretekenen wensen wij hem van harte geluk en hopen, dat hij ze nog lang mag dragen. Aan belangstelling heeft liet hem verder deze dag niet ontbroken. Thuis bezochten hem zijn col lega's en personeel van de Centrale Werkplaats, welke hem bij deze gelegenheid diverse prachtige cadeaux aanboden. Rouwendal kan op een zeer mooie dag terug zien. 27 Januari was het 50 jaar geleden, dat G. Rou wendal bij ter Horst Co. N.V. in dienst trad. Hij werd tewerkgesteld in de Timmerkamer als leer- ling-houtdraaier. Zijn technische aanleg bracht hem G. ROUWENDAL 3 jaar later in de Smederij. Hier heeft hij zich ver der bekwaamd in het smids- en machinevak. In 1917 werd hij bevorderd tot onderbaas en in 1930 tot hoofdbaas. Zowel zijn vakkennis als de omgang met het personeel zijn van dien aard, dat zowel zijn superieuren als zijn ondergeschikten met waardering over hem spreken. Geen wonder dat deze dag niet onopgemerkt aan hem voorbijging. Zaterdagmorgen werd hij op het Grote Kantoor door de Directie ontvangen. Hier werd hem bij monde van de heer A. H. ter Horst hulde gebracht Op 15 Februari j.l. was de heer E. H. Boddé 40 jaar te onzen kantore werkzaam. Directie en collega's lieten dezen dag voor hem niet onopgemerkt voorbij gaan. Bij monde van de oudste directeur onzer vennootschap, de heer J. J. ter Horst, werd hij in aanwezigheid der andere leden van de directie en het kantoorpersoneel har telijk toegesproken. In deze toespraak werd ge waagd van grote waardering voor het werk van de jubilaris, gedurende drie opeenvolgende generaties verricht, vooral ook in moeilijke en benarde tijden met allerlei overheidsbemoeiingen, waarin al te vaak slechts welbespraaktheid en een welversneden pen resultaten konden bereiken. Ook werd hem door spreker hulde gebracht als vertrouwensman der directie, in welke hoedanigheid hij veel en nut tig werk voor het bedrijf heeft verricht. „Als her innering aan deze dag en als blijk van waardering voor Uw werk," aldus besloot spreker, „moge ik U hierbij namens de directie een gouden horloge met ketting aanbieden." Zichtbaar onder de indruk dankte de heer Boddé voor deze gevoelige woorden, tot hem gericht. „Ik kan mij moeilijk realiseren", aldus sprak hij, „waar aan ik dit eigenlijk verdiend zou hebben. Bij de verstandhouding tussen directie en personeel, zoals ik die. hier vanaf mijn vestiging in Rijssen heb aan getroffen en die tot op de dag van heden niet an ders is, spreekt het toch wel vanzelf, dat men met toewijding zijn beste krachten aan 't bedrijf geeft." Hij hoopte hiermede voort te gaan tot het klokje van afscheid ook voor hem heeft geslagen. Hij be sloot met de hoop uit te spreken, dat het bedrijf ook in de toekomst moge groeien en bloeien, Daarna werd namens het gehele kantoor- en technisch personeel door een van zijn oudste col-

Het Anker | 1952 | | pagina 4