Hierna bood de heer ter Horst lien de pensioen- brief aan, hierbij dé wens uitsprekende dat nog vele gelukkige jaren voor hen tesamen met hun' vrouwen mogen zijn weggelegd. Verder ontvingen beide bazen nog een prachtig wandbord met aantekening van hun diensttijd, die ze bij ter Horst Co. N.V. hebben doorgebracht. Baas B. J. Ligtenberg dankte mede namens baas Willems de lieer J. J. ter Horst voor de gevoelvolle woorden tot hen gesproken. Spr. zei het een groot voorrecht te hebben gevonden, dat ze hun werk gedurende zo lange jaren bij ter Horst Co. N.V. hebben mogen verrichten. Wij hebben ons werk altijd met plezier verricht en het is een grote vol doening van Giis thans te mogen horen, dat wij hierin enigszins zijn geslaagd. Het afscheid van de Directie, die voltallig bijeen was, was zeer hartelijk en Ligtenberg en Willems kunnen dan ook met veel genoegen op deze dag terugzien. Ook voor H. J. Nijsink was dit de laatste dag dat hij nog actief werkzaam was. De heer J. J. ter Horst dankte hem namens de Directie voor de vele jaren, H. J. NIJSINK die hij als wever voor ter Horst Co. N.V. is werk zaam geweest. Vooral zijn vakkennis liet spr. nog even uitkomen door te verhalen, dat Nijsink zelfs op deze leeftijd nog uitgezocht werd bij het nemen van proeven met andere soorten weefsels. De heer ter Horst bood hem vervolgens de pen- sioenbrief aan alsmede een mooi wandbord als herinnering aan zijn diensttijd bij de firma en wenste hem nog een lange en prettige pensioen tijd met de zijnen. Nijsink dankte hierna de Directieleden voor zijn pensioen en voor het mooie wandbord, doch zei, dat hij ook met veel genoegen op zijn diensttijd bij de N.V. kan terugzien, waar hij zo lange jaren met plezier heeft gewerkt. Zeef jammer was het dat onze vriend Averesch, die al geruime tijd wegens ziekte thuis was, juist deze dag een kleine inzinking kreeg, waardoor hij H. AVERESCH niet in staat was op het kantoor te komen. Doch de Directie ging hier van het standpunt uit, dat wan neer Averesch niet bij de baas kan komen, dan komt de baas bij Averesch. En zo gebeurde het, dat de heer A. H. ter Horst Averesch thuis kwam op zoeken om dezedag voor hem niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. De heer ter Horst bracht hem mede namens de Directie hartelijk dank voor zijn vele werk, dat hij gedurende zo lange tijd bij de N.V. had verricht en bood hem hierbij naast zijn pensioenbrief nog als herinnering een wandbord aan voor de aan ter Horst Co. N.V. bewezen diensten. Spr. wenste hem verder een spoedige beterschap, zodat hij nog vele jaren van zijn pen sioen zal kunnen genieten. Averesch zei het zeer op prijs te hebben gesteld, dat hij op deze manier alsnog in de gelegenheid is geweest om zijn welgemeende dank uit te spreken voor zijn toegekende pensioen en verzocht de heer ter Horst deze dank ook aan de andere Directie leden over te willen brengen. Op de grote vergaderzaal namen de bedrijfs leiding en de bazencommissie afscheid van bazen Ligtenberg en Willems. De heer Poortman nam eerst het woord en richtte zich tot baas B. J. Ligtenberg. Spr. schetste zijn verdiensten voor de firma, doch dankte hem tevens voor de prettige manier waarop hij zijn superieuren altijd tegemoet is getreden. Ook baas Willems noemt spr. een man die veel voor ter Horst Co. N.V. heeft gedaan en ook hem dankte hij voor de prettige samenwerking. Als herinnering bood spr. beide bazen een boekwerk aan. Vervolgens nam baas van Putten het woord en zei, dat er een tijd is van komen en een tijd van

Het Anker | 1952 | | pagina 3