Met pensioen reserveren voor de dagen, die uitgewerkt worden, antwoordt de Directie, dat bekeken zal worden of dit mogelijk is. Verder is er een klacht uit de Batchingkamer Beek over de warmte. De Directie zegt, dat het niet aangenaam is wan neer de temperatuur te hoog is, doch de mensen moeten ook hegrijpen, dat men het niet overal kan regelen zoals men dat graag zou willen. In dit ge val moet men in de aangrenzende afdeling, de Krasserij, weer een behoorlijk hoge temperatuur hebben. Een vraag betr. een pensioenregeling voor een weduwe van een oud-arbeider zal onderzocht worden. Besloten wordt om in de Weverij aan te plakken, dat zich vrijwilligers kunnen opgeven om inplaats van de oudere arbeiders (boven 60 jaar) in ploegen te willen werken. Rondvraag. Uit de Kalanderij is een klacht over de warmte bij de cropmachines. De oorzaak blijkt te zijn, dat de afzuiging van de kalander 2 en 3 stuk is, waar door de damp in de nabijheid van de machines blijft hangen. Verder vraagt men om de stoomfluit te vernieu wen, omdat deze niet goed meer te horen is. De Directie zal een en ander doorgeven. De afdeling Spinnerij klaagt over te weinig lege klossen, omdat in de Spoelerij de volle klossen op gehoopt worden. De Directie merkt op, dat dit komt door een groter aantal zieken dan normaal in deze afdeling en dat men aan een dergelijke storing niet kan ontkomen. Uit de afdeling Batchingkamer wordt gevraagd hoe het tarief van de opleggers in deze afdeling gemaakt is. Bedoelde arbeiders hebben vaak aftrek van loon, hetgeen ze echter als een boete beschou wen. De Directie zegt, dat deze arbeiders het ant woord weten. Ook de districtsbestuurders weten er alles van. Behoudens een betere oplossing kan over dit geval niet meer gesproken worden. Hierna sluiting. L. Allereerst wendde de heer ter Horst zich tot baas B. J. Ligtenberg. Spr. kenschetste hem als een be gaafde baas, die met zijn gedegen kennis en goede Vrijdagmiddag, 28 December j.l., hebben zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt om van de bazen B. J. Ligtenberg en G. J. Willems afscheid te nemen. Op het Grote Kantoor werden ze door de Direc tie ontvangen, die hen bij monde van de oudste directeur, de heer J. J. ter Horst, dank bracht voor alles wat ze in dienst van ter Horst Co. N.V. verricht hadden. J. LIGTEJNBEliG adviezen vele moeilijkheden heeft weten op te los sen en altijd een vooraanstaande plaats in onze arbeidersgemeenschap heeft ingenomen. Wij zijn hier „Beernd" altijd dankbaar voor, aldus spr. Vervolgens richtte spr. zich tot baas Willems. Spr. noemde Willems een harde werker met een G. J. WILLEMS groot verantwoordelijkheidsgevoel. Vooral in druk ke tijden heeft hij zijn superieuren respect afge dwongen door zijn taaie volharding om toch maar met het werk klaar te komen. Wij hebben dit zeer op prijs gesteld, aldus spr.

Het Anker | 1952 | | pagina 2