Kernvergadering Een zilveren feest 10 October 1951 Aanwezig de heren: H. Jordaan, B. Ligtenberg, H. Nieuwenhuis, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, J. H. Nijland, M. Kreijkes, F. A. Pfeiffer, D. Mark voort, H. Lankamp, D. J. Wolterink en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman. De notulen worden, behoudens een kleine wijzi ging, goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat in verband met de gewijzigde werktijden in sommige afdelingen, de voorvergaderingen in het vervolg om 11 uur des morgens kunnen worden gehouden en dat degenen, die na 11 uur moeten werken, in overleg met de baas hiervoor vrij kunnen' nemen. Verder zegt de Directie, dat gebleken is, dat ver schillende personen van de verstrekte overalls of jasschorten niet op de juiste wijze gebruik maken. In de Kernvergadering van Februari jl. werd de toezegging gedaan, om werkkleding te verstrekken, met de bepaling, dat deze dan ook als werkkleding in de fabriek zou worden gebruikt en dat men deze kleding niet zou aanhouden als men op het land zou gaan werken. Bovendien gebeurt het, dat deze overalls worden gedragen door familieleden, die niet aan de fabriek werken. Verder zijn er ver schillende arbeiders, die wel een overall hebben geaccepteerd, doch deze niet in de fabriek dragen. Wat dit laatste geval betreft, meent de Kern, dat sommige arbeiders wachten op de uitgifte van de 2e overall, zodat men wekelijks kan omwisselen. Overigens vindt zij het jammer, dit te moeten ver nemen en zegt, dat men hier moet ingrijpen. Het is bedrijfskleding en wie deze niet als zodanig wil gebruiken, moet ze weer inleveren. Besloten wordt 0111 enige dagen te wachten, tot dat ook de 2e overall is uitgereikt en dan een en ander nog eens opnieuw bekend te maken. O.a. dat overalls, die niet gedragen worden, weer ingeleverd moeten worden. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat er een schrijven is binnengekomen van de Wed. Reterink en kinderen, waarin zij hun dank betuigen voor de financiële steun, die ze mochten ontvangen bij het overlijden van hun man en vader. De Kern deelt mede, dat zij van de Regionale Commissie bericht heeft ontvangen, dat er aan bet geval Meijerink, betr. vacantietoeslag niets meer te doen is, omdat aan de geldende bepalingen is voldaan, door hem in de gelegenheid te stellen, ge durende de vacantie te werken. Een verzoek om de wevers boven 60 jaar, die in ploegen werken, in de gelegenheid te stellen om in dagploeg te werken en hiervoor in de plaats jongere krachten in het ploegenwerk in te schakelen, zal nader bekeken worden. Betr. een vraag om een toeslagregeling van een wever, die wegens ziekte van zijn vrouw op eigen verzoek in dagploeg werkt en daardoor andere ge touwen heeft gekregen, deelt de Directie mede, dat men, om geen precedenten te scheppen, hieraan niet kan voldoen. Vervolgens vraagt de Kern, of de jongens, die na de vacantie aan de fabriek zijn gekomen, nog een overall krijgen. De Directie antwoordt hierop, dat dit niet de be doeling is, omdat men zich aan een bepaalde dag van uitgifte wil houden, daar anders ook de admini stratie te omslachtig wordt. Tenslotte is er nog een vraag van de Kern of het mogelijk is om werkschoenen te bestellen voor de arbeiders, via het bedrijf. Vooral de arbeiders van de Centrale Werkplaats, Plaatwerkers en Timmer- kamer moeten veel geld voor schoeisel uitgeven. De Directie vindt het niet juist om schoenen via het bedrijf te bestellen. De Kern meent, dat men het net zo moet zien als de verstrekking van werkkleding. Het scheelt de arbeiders aanmerkelijk in prijs. De Directie vindt het een ongezonde toestand en vraagt zich af, waar dan de grens blijft. Zij wil dit punt wel bespreken, doch heeft er wel een zwaar hoofd in, om hiertoe over te gaan. Rondvraag. Uit de Weverij is een klacht, dat het garen min der goed is. De Directie zegt dat dit bekend is en dat hierover ook in de bazenvergadering is gesproken. Men zal trachten de kwaliteit van het garen op te voeren. Verder wil zij er even op wijzen, dat er meer aandacht besteed moet worden aan het naaien van de zakken, aangezien hierover klachten zijn. Tenslotte worden nog enige kleine punten be handeld, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. Rijssen, 10 October 1951. L. Hoewel we van dergelijke huiselijke gebeurte nissen anders geen melding maken, willen we een uitzondering maken voor de 25-jarige bruiloft van het lid der redactie, de heer Joh. Brinks, die dit feest op 19 November j.l. met vrouw en kinderen heeft kunnen vieren. Het anders zo stille Notter daverde van het feestgedruis. Afge vaardigden van de kern en van verschillende verenigingen, waarvan B. lid is, kwamen compli menteren, evenals de machinisten, de mensen van de Centrale Werkplaats en talrijke buren, in totaal wel 180. Ook Mevrouw N. ter Horst- Halden gaf van haar belangstelling blijk.

Het Anker | 1951 | | pagina 2