Lees bibliotheek Parkgebouw DAAR FLONKERT NOG EEN STER Dankbetuigingen Zoals reeds in het Rijssense Weekblad werd bekend gemaakt, is liet. nieuwe leesseizoen op j.l. Woensdag 10 October geopend. We hebben deze eerste avond niet over bezoek te klagen geliad en hopen, dat er een druk gebruik van de boekerij zal worden gemaakt. Bij het nazien van de bibliotheek in de afgelopen zomer, zijn de boeken opnieuw gekaft; vele werden van een nieuwe band voorzien, terwijl een aantal exemplaren werden uitgenomen, omdat ze niet meer in toonbare staat verkeerden en daarin ook niet meer te brengen waren. Wij dringen er bij de lezers op aan, de uiterste zindelijkheid bij het lezen te betrachten. Voor de meeste lezers (en lezeressen) is deze aanmaning overbodig. Zij zijn van huis uit zindelijk, omdat hun dat is bijgebracht; mogen de anderen be grijpen, dat wij niet kunnen doorgaan boeken uit te lenen aan mensen, die ze bevuild weer inleveren. Voor opmerkingen, die aan een zo goed mogelijk gebruik van de bibliotheek ten goede komen, hou den wij ons gaarne aanbevolen. De Commissie. Sedert de vorige opgaaf zijn de volgende boeken aan de bibliotheek toegevoegd: 2033 Dostojewski, F. M. Misdaad en Straf (1) 2034 Dostojewski, F. M. Misdaad en Straf (2) 2035 Graham Greene Heerschappij van de Angst 2036 DorpYpma, Jo van Miet van Dijk 2037 Geest, K. v. d. Janneke 2038 SevensmaThemmen, G. Kruis en Boete 2039 Waterink, Dr J. Onze Prins 2040 Dijk vanHas, Nelly De Zilveren Bel 2041 Risseeuw, P. J. Ik worstel en ontkom 2042 Kosters, Hendrik Taiga 2043 Anderson, Nixt Martin „Ditte" een mensenleven 2044 Corthautsvan Puyenbroek, Rosa Tonny Brinken 2045 Dell, E. M. De wedloop met hindernissen 2046 Ooms, J. W. De Haneveertjes 2047 Reest, Rudolf van De andere wereld 2048 Schippers, W. De jongens van de Roerdomp 2049 Vis, Johan W. Bolle Een somb're dag, een lange nacht; De hemel duister, zwart; Een wolkgevaarte dekt de lucht, Die alle lichten tart. Maar plots, in éénmaal, onverwachts, Kijk, zie, daarginds heel ver, Zo tussen donk're wolken door, Daar schittert nog een ster. Ons leven kan zo menigmaal Ook moeilijk zijn en zwaar; Vooral in deze dure tijd, Vraagt het de huisvrouw maar. Doch als de nood is op het hoogst, Hoe vaak gebeurt het niet, Dat men ineens, door alles heen, Toch nog een lichtstraal ziet. De hele wereld is vandaag Gehuld in duist're nacht; En zo het schijnt, wordt er vooreerst Nog niet veel licht verwacht. Doch onversaagd, vol hoop vooruit; De tijd is licht niet ver, Dat ieder zegt: „Ja toch, Goddank" „Daar flonkert nog een ster." Rijssen, September 1951. J. H. M. Hiermede zeg ik bazen en mede-arbeiders uit Weverij „Beek" hartelijk dank voor de prachtige fruitmand, die ik tijdens mijn ziekte van hen mocht ontvangen. H. ZONNEBELD. Mede namens mijn vrouw zeg ik mijn mede arbeiders uit ICrasserij „Beek" hartelijk dank voor de krentenwegge, die wij bij de geboorte van onze zoon mochten ontvangen. G. J. KASTENBERG. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan de Directie voor het prachtige cadeau, mij geschonken ter gelegenheid van mijn 40-jarige dienstvervulling. G. MENSINK. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan de Directie voor het mooie cadeau, ons geschonken ter gelegenheid van ons 40-jarig dienstverband. G. TER HARMSEL (Kaland.) G. DEIJK (Wev. Boomkamp) Ondergetekenden betuigen hun grote erkentelijk heid aan de Directie, bazen en arbeiders voor de financiale steun, die zij mochten ontvangen bij het overlijden van hun man en vader. Wed. W. M. RETERINK en kinderen.

Het Anker | 1951 | | pagina 6