ook de ouderen. Dit zou dan geschieden aan de hand van een twintigtal foto's, welke als wegwijzers zouden dienst doen. Nu we dit schrijven, hebben we deze fietstocht al weer achter de rug en we kunnen niet anders zeggen, dan dat deze prachtig geslaagd is. De initia tiefnemers hebben de dank van alle 180 deelnemers verdiend met het uitschrijven van deze tocht en ook met de perfecte regeling er van. Allen waren na afloop vol lof en menig verzoek kon men horen, om dit in de toekomst nog eens weer te herhalen. Er heerste al direct een goede stemming, toen we startten bij fabriek Beek, waar we een controle- kaart ontvingen, en ook de 24 foto's als wegwijzer. MMM Nadat we door verschillende straten in Rijssen waren gereden, kwamen we op de Markeloseweg, waarna de foto's ons leidden langs Rijsserberg, dan afslaan, 't Ole Moorkelse patje op. Direct bij het afslaan van de grote weg was het al een speuren en zoeken naar de vier foto's, welke aangeduid waren met A, B, C, en D en van welke men de ligging moest aangeven tussen de andere foto's. De eerste was weldra gevonden en ook de tweede was nog niet zo moeilijk. Onze tocht voerde nu verder langs de Volkshogeschool, langs de Friezen- berg en toen afslaan richting de Borkelt. Volop hebben we hier genoten van 't prachtig uitzicht, dat we hadden op de omgeving, maar lang toeven was niet mogelijk, dusverder. Bij het kruispunt op de Borkelt afslaan richting Holterstraatweg. Voor we die echter bereikten, wachtte ons 'n aangename verrassing, want Jan van Jaansen stond ons met zijn auto op te wachten, die, vergezeld van enige dames, alle deelnemers voorzag van een lekker kopje thee. Weldra ontdekten we nu ook foto C, zodat we er al drie van de vier hadden gevonden. „Biej de Poppe", zoals de Rijssenaar zegt, afslaan naar Holten, dit dorp door, onder het viaduct heen en nu de Holterberg in naar het Canadese kerkhof. Hier de contrólekaart even laten aftekenen door Bruins en nu weer verder, zodat we uitkwamen op de autoweg van Holten naar Nijverdal. Dit gedeelte was voor de oudere deelnemers wel het moeilijkste stuk van de hele tocht, vanwege de telkens weer kerende klimpartijen. Toch werd dit ook weer ruimschoots vergoed door de prachtige vergezichten en het mooie natuurschoon, dat ons oog te genieten kreeg. Ondertussen zochten we tot hiertoe vergeefs Start F.F. naar foto D. Als we een wit zomerhuisje ontdekten lussen het groen van de dennen, meenden we het reeds gevonden te hebben, maar bij nadere be schouwing bleek het toch weer mis te zijn. Dan maar weer verder zoeken. Bij foto nummer 22 gingen we de autoweg verlaten en reden nu weer in de richting Rijssen. Spoedig kregen we nu de laatste controlepost, maar steeds nog niet de ont brekende foto D. Zouden we die nu toch gemist hebben, ondanks al ons zoeken en speuren? 'n ICiekert waren we al gepasseerd en... eindelijk, daar hadden we hem. Wat op de foto een zomer huisje leek, was niet anders dan een doodgewoon kippenhok. We hadden dus alle 4 foto's gevonden en geen enkele controle gemist. Voldaan gingen we weer verder Rijssen door, naar 't Parkgebouw, waar we onze contrólekaart inleverden, waarmede een eind was gekomen aan onze foto-fietstocht. \oor we echter weer huiswaarts keerden, ont vingen alle deelnemers nog een bon voor een gratis consumptie. Jammer was, dat vele deelnemers, die minder gelukkig waren met het vinden van de vier op te zoeken foto's, deze van een ander hebben overgeschreven, en ook, dat velen zich hebben laten leiden door anderen, die met enige moeite zelf de juiste weg hadden weten te vinden. We hopen, dat deze foto-fietstocht nog door vele anderen mag worden gevolgd en dat het niet de enigste keer is geweest, dat iets dergelijks voor de arbeiders van de firma Ter Horst Co. N.V. wordt gehouden, want dit was nu eens iets, waaraan jong en oud kon deelnemen en dit bracht velen op de mooiste punten in onze omgeving, waar men anders zelden of nooit komt. G. S.

Het Anker | 1951 | | pagina 5