Foto-fietstocht - Wandelsport 2%, September 1951 Bij hoogspringen bv. is een 5 cm hoger sprong mis schien net voldoende om zoiets te bereiken. Wij gunnen het onze sympathieke „Stientje" van harte en brengen haar gaarne van deze plaats alle hulde, die zij verdient, door voor de tweede keer in succes sie de beker te winnen, maar toch is het goed, dat alle meisjes weten, dat een gering beter resultaat direct een hele wijziging in de puntentelling kan brengen. Zo zou bij de heren onze vriend Webbink ook dit jaar weer als no. 1 zijn geëindigd, als... ja, als hij slechts 5 cm hoger gesprongen zou hebben. Deze middag van goede en prettige sport, werd besloten met de traditionele le voetbalwedstrijd Nederlandse StoomblekerijT.rf. Co. Ondanks het feit, dat de gasten over het geheel aanmerkelijk heter speelden en zij daardoor recht op de beker hadden kunnen doen gelden, werd het, evenals het vorig jaar een 23 overwinning voor T.H. Co., waardoor de beker dus voor een jaar weer bij ons opgeborgen wordt. De meisjes besloten de dag met een korfbal wedstrijd, tussen twee twaalftallen uit de fabriek, Rood tegen Wit. De heer Zoomer had zich wel willend met de leiding belast en nu waren onze meisjes wel gedwongen, onder meer deskundige leiding, de regels van het spel te betrachten. Natuurlijk, de leider zag bewust veel over 't hoofd, maar toch moest hij vrij regelmatig naar de regels van het spel ingrijpen, waartegen onze meisjes wel eens wat vreemd stonden, doch waarbij zij zich al spoedig beter aanpasten. Dit is ook de juiste manier om het spel te leren en wanneer het dan eenmaal volgens de regelen gespeeld kan worden, wanneer ook begrepen wordt, dat veel lawaai en veel samen scholen tot niets leidt, doch dat een 12-tal op Daar komt het eerste doelpunt voor Wit. elkaar ingesteld dient te zijn en ieder haar eigen plaats weet, zal men aan het spel steeds meer ge noegen beleven. Wij kunnen de heer Zoomer voor zijn paedagogie van dezen middag dankbaar zijn. Voor de winnende ploeg was een prijs beschik baar gesteld van 12 ijsco's en Wit was tenslotte met 20 de gelukkigste. Maar wie kan het over zijn hart verkrijgen 12 ijsco's aan 12 glunderige gezich ten uit te delen en daarbij 12 bedrukten te laten toekijken! Ergo: 24, ober! Twee wandeltochten werden de laatste weken ge houden, Wiol te Rijssen en Oxford te Almelo. In beide tochten eindigden wij als tweede, beide keren achter onze plaatsgenoten „Heka", en wij doen onze meisjes niets tekort, wanneer wij „Heka" met dit succes van deze plaats feliciteren. Onze leider was het, althans bij de tocht van Wiol. wel volkomen met de jury eens en het strekt hem zeker tot eer, dat hij een gemaakte fout, die de groep de eerste plaats heeft gekost, onmiddellijk erkende. Maar laat ons ook erkennen, dat Jan Dommerholt met zijn groep eveneens gezien mag worden en het zeker niet vreemd is, dat wij ook in Almelo aan zijn groep de eer moesten laten, hetgeen wij natuurlijk spor tief doen, in het voornemen, het volgende seizoen er juist dat schepje bij op te leggen, dat nog nodig is om de eerste plaats met ere te bezetten. Hoofd zaak is en blijft echter, dat het twee mooie en spor tieve tochten zijn geweest, waarmede wij dit seizoen hebben besloten. V. De in ons vorig nummer aangekondigde foto- fietstocht heeft op 22 September jl. plaats gehad en is volgens plan verlopen. Toch had deze tocht kunnen mislukken, wanneer het weer niet had mee gewerkt. Het weer was echter buitengewoon mooi. Om half twee hadden zich al pl.m. honderd deelnemers verzameld bij de ingang van de fabriek „Beek" en wachtten met spanning het ogenblik af, waarop de nog voor hun onbekende tocht een aan vang zou nemen. Om de minuut werd aan een groepje de folder met de foto's uitgereikt, waarna ze meteen moesten vertrekken. De route was als volgt: Wierdensestraat, Molendijk, Stationsdwars weg, Boomkamp, Bevervoorde, J. ter Horst J.Hzn- straat, Westerstraat, Haarstraat, Holterstraatweg, Vennekesgaarden, Banisweg, Tabaksgaarden, Wil- helminastraat, Tuinstraat, Markeloseweg, langs hotel Rijsserberg, richting Eisen, vervolgens langs de volkshogeschool Diependaal, daarna achter de Friezenberg langs richting de Borkeld. Hier werd links afgeslagen en kwam men door Holten in de Holterberg. Langs de Canadese begraafplaats ging de tocht door de mooiste gedeelten van de Holter berg en kwam men uit op de Ligtenbergerdijk,

Het Anker | 1951 | | pagina 3