Attentie Mededelingen Ziekenfonds Dankbetuiging Gevonden (uit O.G.Z.O.) Steeds weer terugkerende moeilijkheden Een van de grootste problemen in een bedrijf is wel de zorg voor de machines en het materiaal. Bijna geen dag gaat er voorbij of er zijn wel weer nieuwe technische of materiële vraagstukken om opgelost te worden. Geen wonder ook. De techniek ontwikkelt zich voortdurend verder en leidt tot het gebruik van steeds ingewikkelder en kostbaar der machines, die alle veel zorg en onderhoud ver eisen. Op de noodzaak van netheid en zorg voor machines, gereedschap of productiemateriaal, die aan de arbeiders zijn toevertrouwd, kan dan ook niet genoeg de nadruk worden gelegd. Door onachtzaamheid of roekeloosheid kan het bedrijf jaarlijks grote schade worden berokkend. Ook in ons bedrijf laat het gevoel van verantwoor delijkheid nog wel iets te wensen over en we menen hij herhaling hierop nog eens te moeten wijzen. Heeft men bij het neergooien van een wevers boom wel eens nagedacht, dat hiertegen geen vloer bestand is? Het neer zetten van een steekwagen kost niets; het gedachtenloos neer gooien kost geld. Het zoekraken en het breken van gereedschap door slordigheid of onnadenkendheid is jaarlijks een grote schadepost op de onkostenrekening. Slecht werk maken geeft vaak loonklachten van arbeiders uit een volgende afdeling. Dat is erg! Maar erger is het voor allen, wanneer een klant hierover reclameert. Deze en dergelijke gevallen komen ook in ons bedrijf voor en maken de productie nodeloos duur. Het is daarom, dat wij nogmaals verzoeken om de eigendommen van het bedrijf wat meer te ont zien en een goed product af te leveren. Wij doen verder een beroep op de goedwillende arbeiders om hun slordige en onverschillige collega's in dit opzicht op te voeden. Er zijn zo dingen, waarover men steeds weer op nieuw struikelt; dingen, die men altijd vergeet en waarmee men altijd moeilijkheden heeft. Als het bij die moeilijkheden zonder meer bleef, was dat nog niet zo heel erg, maar het is meestal waar, dat een ongeluk nooit alleen komt. Vele moeilijkheden hebben voor de verzekerden financiële gevolgen, en die kunnen soms wel erg zijn! Niets zou ons liever zijn dan dat wij onze ver zekerden onaangenaamheden of teleurstellingen kunnen besparen en dat deed ons besluiten om er eens op te wijzen hoe de verzekerden in bepaalde gevallen zeker niet moeten handelen. Raadpleeg uw huisarts niet als dat niet werkelijk nodig is; als de huisarts u thuis moet bezoeken, vraag hem dat dan des morgens vóór 9 uur. Ga nooit naar een specialist zonder een verwijs- kaart van uw huisarts. Als u ten name van een apotheekhoudende-huis- arts bent ingeschreven, ga dan niet met een recept van een specialist naar een apotheker, maar ga steeds daarmee naar uw apotheekhoudend-huis arts. Vergeet niet als uw gebit gesaneerd is om elk half jaar ter controle naar uw tandarts te gaan. Een gesaneerd gebit biedt vele financiële voor delen. Stel daarom niet uit, om zo nodig met uw tandarts te overleggen of hij uw gebit kan saneren. Ga niet naar een andere huisarts of tandarts dan die, wiens naam op uw ziekenfondskaart is ver meld. Laat u behalve in spoedgevallen nooit in een ziekenhuis ter verpleging en behandeling op nemen, voordat u van uw ziekenfonds weet, dat de opname is toegestaan. Bestel evenmin een taxi als uw huisarts u daar toe geen bewijs heeft gegeven, dat het ziekenfonds de kosten betaalt. Ga niet in een hogere verpleegklasse liggen, al vorens over de kosten van het verschil tussen deze klasse en de ziekenfondsklasse overleg gepleegd te hebben met de ziekenhuisadministratie en de be handelend specialist en zonder u voor de meerdere kosten te hebben verzekerd. Handel bij mogelijke opneming in een sanatorium niet, zonder advies gevraagd te hebben van het consultatiebureau voor tuberculose en overleg ge pleegd te hebben met uw ziekenfonds. Schaf geen hulpmiddelen, zoals brillen, ortho- paedische schoenen, buikbanden, steunzolen, kunst ledematen, enz. aan, zonder van uw specialist of huisarts daarvoor een bewijsje te hebben ontvan gen. Blijf niet in gebreke, als u medische hulp nodig hebt of als u op het kantoor van uw fonds moet zijn, uw ziekenfondskaart te tonen. Verzuim nooit om bij uw ziekenfonds tevoren inlichtingen in te winnen, als u er niet zeker van bent hoe u moet handelen. Ondergetekende betuigt hiermede haar grote erkentelijkheid aan Directie, bazen en arbeiders voor de financiële steun, die zij mocht ontvangen bij het overlijden van haar man. Wed. J. DannenbergEngbers. In de fabriek „Boomkamp" zijn 2 muntbiljetten van f 1.gevonden. Inlichting op de Soc. Afdeling.

Het Anker | 1951 | | pagina 3