SPORT den zijn het prachtige natuurschoon, dat de omge ving biedt, heter in zich op te nemen. Het uitstip pelen van zo'n tocht kan men op vele manieren doen, h.v. door de weg, zoals dat in de wandelsport gebeurt, met pijltjes aan te geven. Men kan van de tocht ook een losse beschrijving geven en daarbij bepaalde punten aangeven, die enige houvast bie den, doch men kan het ook anders doen en wij doen het anders. Hoewel de datum hiervoor nog niet definitief vastgesteld is, (waarschijnlijk wordt deze 22 of 29 September) hebben wij voor de mensen uit ons bedrijf, zowel van de kantoren als uit de fabriek, een fietstocht samengesteld, waarbij men de weg moet zoeken aan de hand van een aantal foto's, die de deelnemers(sters) hij het vertrek zullen wor den verstrekt. De organisatoren zijn van de gedach te uitgegaan, dat wij deze eerste tocht, die wij ons voorstellen voortaan eens per jaar te herhalen, niet te moeilijk moeten maken. Natuurlijk eist het enige accuratesse, doch moeilijk is het zeker niet. De eerste foto's zijn genomen op enkele punten in onze plaats en deze volgend komt men vanzelf op de weg, die naar huiten gevolgd moet worden. Dan is het hier en daar even uitkijken, doch als men dit rustig doet lukt het best. En men kan liet rus tig doen, daar het geenszins in de bedoeling ligt er een race van te maken. Het is en moet blijven een genoeglijkheidstocht, niet alleen voor de jon geren, doch ook voor de ouderen, we zouden wil len zeggen: tot en met de ouden van dagen. Daar aan deze tocht meer of minder een wedstrijdje ver bonden is, waaraan iedere deelnemer naar belie ven al of niet kan meedoen, moeten wij natuurlijk tenslotte wel een uur van binnenkomst vaststellen, want, nietwaar, als er deelnemers zouden zijn, die onderweg nog al eens „aan zouden leggen" en ble ven plakken, zou men de jury wel wat al te lang kunnen laten wachten. Maar nog eens, men zal de tocht op zijn dooie gemak kunnen fietsen en gerust eens hier en daar even kunnen afstappen 0111 een pijpje te roken, als dat in de omgeving tenminste toegestaan is, en men mag ook wel eens afstappen 0111 in een bijzonder mooie omgeving rustig te ge nieten. Alleen, laten we geen kuddedieren worden, waarmede wij willen zeggen: laten wij niet al te veel in groepen rijden of onze weg trachten te vin den door ons door anderen te laten leiden. Dan zou de aardigheid er trouwens voor u ook af zijn, want dan is het voor u geen kunst en geen speur tocht meer, dan ligt er voor u in zo'n tocht totaal geen sportief genot. U vraagt wat het wedstrijd-element van deze tocht is. Heel eenvoudig. Zoals gezegd volgt u de weg of tracht u tenminste de weg te volgen, zoals die door de foto's wordt aangegeven. Deze foto's zijn genummerd 1, 2, enz. Maar daarnaast ontvangt ieder 4 foto's, die met een letter zijn aangeduid. Deze 4 kiekjes zijn genomen „ergens in Nederland", doch zij komen zeker op uw weg tussen de andere foto's voor. Het is de kunst 0111 ze te ontdekken. Zij, die ze alle 4 weten te vinden en behoorlijk noteren tussen welke nummers, h.v. tussen 6 en 7, of b.v. tussen 12 en 13, ze gelegen zijn, krijgen voor iedere van deze 4 ontdekte foto's drie punten, dus maximaal 12 punten. Doch ook nu, en nog meer dan boven aangegeven, geldt: tracht, als u aan de wedstrijd mee doet, de oplossing zelf te vinden. Drijf niet op het kompas van anderen, we zouden willen zeggen: prijk niet met andermans veren. Dat zal u trouwens zelf cok niet kunnen bevredigen. Men weet liet, voor deelname kan men zich, maar dan ook nu direct, opgeven bij de bazen van de verschillende afdelingen. Kosten 25 cent per persoon, die bij opgave voldaan moeten worden. Tenslotte: men kan persoonlijk deelnemen, doch desgewenst ook in groepjes van 5 tot pl.m. 10 per sonen. Dit bij de opgave te vermelden. Voetbal. Deze keer beginnen we dan maar met de afd. voetbal. Begrijpelijk, nietwaar; waar bet hart 1111 eenmaal vol van is, enz. U weet het, t kantoor is dan deze keer kampioen geworden, 1111 ja, met val len en opstaan, maar het is er dan toch. De eerste keer sedert onze competitie, waarmede wij in 1946 zijn begonnen, dus het werd eigenlijk ook tijd. We zeggen dit maar om onze vriend Smit voor te zijn, die het ons anders wel als een vriendelijk hatelijk- heidje onder 't oog zou brengen. Doch nu in ernst, deze competitie heeft wel een zeer eigenaardig en uiterst spannend verloop ge had. En niet alleen spannend, maar ook in hoge mate sportief en daarvoor kunnen wij alle ploegen, zonder uitzondering, dankbaar zijn. Toen wij on geveer in 't midden der competitie waren, was de Smederij eigenlijk ver favoriet en het spel van deze ploeg gaf alle aanleiding haar de beste kansen te geven. Het kantoor kwam toen eigenlijk pas in de derde of vierde plaats. Voetbal is en blijft echter een spel, dat de meest onverwachte wendingen neemt en is juist daardoor interessant. De verras sende uitslagen volgden elkaar op en tot de laatste weken hadden zelfs nog alle ploegen een kans, uit gezonderd de N.F., die wat achter bleef. Beek 1 Kantoor en tenslotte Beek 1Smederij moesten tenslotte de doorslag geven. Door een zege op het kantoor zou Beek 1 in de voorlaatste ontmoeting reeds kampioen geweest zijn, maar dat lukte net niet en door de 10 zege hield het kantoor een, zij het klein kansje. Als, ja lezer, alsin de laat ste ontmoeting de Smederij van Beek 1 zou winnen, was het kantoor kampioen, alsBeek 1 zou winnen, was de eer aan dit elftal en als.... het een gelijk spel zou worden, was een beslissing tus sen Beek 1 en kantoor nodig. En nu moge het zo zijn. dat alle elftallen in ontmoetingen tegen het kantoor er een eer in stellen de ridders van de pen er onder te houden en dat men misschien eigenlijk liever een kampioenschap in de fabriek dan op het

Het Anker | 1951 | | pagina 2