Dankbetuigingen G. BAKKER. D. J. BAKKER. J. VAN DE MAAT. G. POORTMAN. Jans: Och man, lult toch neet. Toestraks zeij zelf, dat er wal honderd um hen harn estoane, iej zelf had'n der ook al wat van te zeg'n, det dee van 't ketoor de Zeunse kleer an harn. Iej zint zelf niks better. Mer wak zegn wil, hej ze ook vot zeen goan? Goait: Joa, 't was mer ewn en toen köm doar me neer J ordaan met 'n auto. Later hek eheurd, desse eers met 'n trein harn ezeut, doch op 't ketoor heb ze netuurlik bange wes, det ze zik neet redn kon'n aleene. Jans: Of ze zik neet ered had'n, det week neet, mer met 'n auto is völle reliker. Zeg, hej det ook eheurd, det meneer Jordaan 't er nogal flink langs hef eheuln? GoaitJoa, hee har gleunig had ejag. Um kwart vuur twaalne wan ze vot egoan en vuur 2 uur war'n ze al in Amsterdam ewes. En oonderweg ham ze ook nog 'n moal of achte stopt, umdet det ene mèkn misselijk was ewörn. Det mèkn har ezeg, det dit was ekömn, duurdet 'n auto smangs zo ineens mos stopn. Doar gleuw ik echter niks van. Ik denke, det ze um alle veere "n betje eknepn hebt. Jans: In elk geval zint ze der gaauw ekömn. Mer wak zegn wol. Wat zol'n ze 'n hele middag e doane hem'n? Goait: Jè Jans, doar hek neet noar evroagn, mer doar heb ie vind ik ook niks met te maakn. Dit weet ik wa, ze hebt, vuurdet ze noar det gebouw gungn eerst lekker egëtn. Later heb ze det hele spul met e maakt, 't mut wa mooi wen ewès en ze harn eur neet eens an ekèkn. Och, ie mun rèkn, det warn mees boern. Jans: En woer zeet ze non wierumme kömn, ook wier met 'n auto? Goait: Joa, um good twaalf uur 's aawns zeent ze doar vot e goan en um kwart vuur twee harn ze al in thoes ewès. Jans: 't Is gek Goait, det det det aandere meèkn ook neet beroerd hef e was. Goait: Det heft ook wal ewès Jans, mer det wol 't neet weetn. Alleene heb ze 't in de gaatn ehad, toen ze in Riessen warn en de fietse doar wier van met woln nemn. Toen hef ze geeneet mer oawer de reize wiln kuijern. Ze zint toew dan ook allemoale meer gaauw vertrökk'n en hebt ieders 't nös op ezog, woer ze 's nachts allichte nog edreumd hebt oawer al het moois, wasse den dag belèwt harn. Na deze kleine samenspraak over de deputatie naar Amsterdam voor de Haak-in-Actie, brengt genoemde deputatie van hieruit haar dank over aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor de mooie reis en voor al 't genotene, hun op die dag geschonken. L. Allen, die er toe hebben bijgedragen ons jubileum tot een onvergetelijke dag te maken, onze welge meende dank. A. TEN BERGE. J. HARMSEN. B. STROKAP. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor het prach tige cadeau, mij geschonken ter gelegenheid van mijn gouden jubileum. Verder dank ik ook de bazen en mede-arbeiders van Krasserij Boomkamp voor het mooie en passende cadeau, dat ik bij deze gelegenheid van hen mocht ontvangen. E. J. BRINKS. Ondergetekende zegt hiermede hartelijk dank aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. voor het prachtige cadeau, hem ter gelegenheid van zijn gouden jubileum geschonken. Verder dankt hij de bazen en mede-arbeiders van Batchingkamer Boomkamp voor het mooie cadeau, hem bij deze gelegenheid aangeboden. D. J. WOLTERINK. Ondergetekende betuigt hiermede aan Dircct.c cn collega's zijn hartelijke dank voor de mooie cadeaux, hem geschonken bij zijn 40-jarige dienst vervulling. H. IMMINK (Wev. Boomlamp) Ondergetekenden zeggen hiermede de Directie hartelijk dank voor het hun toegezegde pensioen en voor het prachtige wandbord, dat hun als een herinnering werd aangeboden. Tevens betuigen zij hun grote erkentelijkheid aan bazen en mide-arbeiders van hun afdeling- voor de prachtige cadeaux, die ze hij het verlaten van het Indrijf van hun mochten ontvangen. Hartelijk dank aan 't Personeel, werkzaam in de Spinnerij van „Beek", voor de mooie krentenwegge, die zo reuze smakelijk leek en ook was, hij smaakte fijn, hoor, het heeft ons werkelijk goed gedaan. Neem door middel van „Het Anker onze welgemeende dank dan aan. W. SEPPENWOOLDE D. SEPPENWOOLDE—NIJZINK

Het Anker | 1951 | | pagina 6