Wilhelmina's tambours-corps Batchingkamer en is hier ook tot nu toe geble ven. Gedurende al die tijd heeft hij hier gewerkt als bossenmaker, waarin hij zeer bedreven was. J. van de Maat kwam in dienst op 8.9.1909 en werd geplaatst in de Naaierij. De eerste twee jaren heeft hij iiier de verschillende voorbereidende werk zaamheden verricht, zoals b.v. het gebruiksklaar maken van het naaigaren. Hierna werd hij opge leid als keurder en is dit tot nu toe gebleven. Van al deze arbeiders mogen wij zeggen, dat zij hun beste krachten aan het bedrijt hebben gegeven. Op het Kantoor werden zij door de Directie ontvangen, die hun bij monde van de heer J. J. ter Horst dank bracht voor de door hun aan het bedrijf bewezen diensten. Als herin nering werd hun nog een mooi wandbord met opschrift aangeboden. Ook w ij hopen, dat zij nog lang van een welverdiende rust mogen genieten. Wanneer wij de laatste jaren hier en daar een muziekkorps van betekenis zagen uitrukken, werd dit steeds voorafgegaan door eèn mooi uitgedost tambours-korps met tambour-maïtre. Begrijpelijker wijs hebben wij als muziekliefhebbers menigmaal de verzuchting geslaakt: „Wat zou dat ook mooi zijn bij ons „Wilhelmina", maar Ja, inderdaad moesten wij „maar" zeggen, want de moeilijkheden, welke wij vooral in ons Rijssen voorzagen, waren vele. Och, wanneer „Wilhelmina" uitrukt is er langs de weg steeds belangstelling ge noeg, doch het verkrijgen van de zo nodige jonge krachten bij de vereniging zelf is een grote puzzle. Na veel moeite heeft men het echter toch weten klaar te spelen, een tambour-clubje te vormen en dank zij de eminente leiding van de heer Dam- Wichers, is men zover, dat de trom geroerd kan worden. Onze Directie heeft zich bereid verklaard, dit tambours-corps van prachtige uniformen en een keur van trommen te voorzien. Het was dan de le Juni jl. ook een groot feest voor „Wilhelmina" zich met haar nieuwe tambours in vol ornaat aan de Ere-Voorzitter, de heer J. J. ter Horst en de verdere heren van de Directie te kunnen presen teren. Het geheel ziet er keurig uit en Voorzitter Paauwe was dan ook de tolk van allen, toen hij de Directie hartelijk dank bracht voor de buiten gewoon fraaie wijze, waarop zij haar medewerking had verleend. Wij hopen, dat ons tambours-corps zich thans verder zal bekwamen, Waarvan wij de beste verwachtingen hebben. Wij zijn er van over tuigd, dat „Wilhelmina" thans kan wedijveren met de mooiste corpsen in onze omgeving, doch helaas nog niet helemaal met de beste corpsen. Niet dat wij ontevreden zijn over de verrichtingen van de diverse leden; integendeel, wij zijn van mening, dat er zeer hard gewerkt wordt en wij hebben alle hoop, dat het concours dit jaar weer succes zal op leveren. Doch wij moeten verder en dit gaat hoe Ons nieuwe tambours-corps. langer hoe moeilijker, aangezien ons de zo onont beerlijke reserves ontbreken. Wij hebben een 30 a 40 serieuze ambitieuze jonge mede-arbeiders nodig, die hun schouders onder „Wilhelmina" willen zetten. Zonder het deze plaatsen ook maar op enigerlei wijze te misgunnen, willen wij er toch even op attent maken, dat bv. Goor ('n veel kleinere plaats dan Rijssen) het klaar speelt een corps te hebben in de Vaandelafdeling en dat niet alleen, maar dan ook nog met een bezetting om van te watertanden. Nijverdal bezit twee prachtige verenigingen in de Vaandel-afdeling. Zou het nu werkelijk niet moge lijk zijn, dat Rijssen met deze plaatsen gelijke tred houdt. Wij menen wel, daar wij op de volle mede werking van de Directie kunnen rekenen. Wat ons ontbreekt is een flink aantal jonge, serieuze reserves. En daarom doen wij een beroep op onze jonge mede-arbeiders! Komt onze gelede ren versterken. Wij hebben u dringend nodig. Toont niet alleen uw belangstelling voor „Wilhel mina" langs de weg, doch werkt daadwerkelijk mee. Bij het Bestuur kunt u zich als leerling voor diverse instrumenten opgeven. Be. Onze tambour-maitre.

Het Anker | 1951 | | pagina 3