Met pensioen Terugkomend op het ploegenwerk, geeft de Kern toe, dat mede in verband met de te verwachten orders het verantwoord is, om tot uitbreiding van het ploegenwerk voor de Weverij over te gaan. Agenda: Punt 1. De Kern meent, dat het loon van de mensen, die op de ketel werkzaamheden verrichten, niet in overeenstemming is met het werk, omdat het hier erg warm is. De Directie zal dit punt bespreken. Punt 2. In de naaierij zijn meisjes van de U.M.- machines verplaatst naar de H. naad-machines en dezen zouden hierdoor f 2.50 minder verdienen. De Directie zegt, dat dit punt reeds eerder ter sprake is gebracht en dat dit met de tarieven als zodanig niets heeft te maken. De reden, waarom deze meisjes overgeplaatst worden, is de Kern be kend. Mede op verzoek van de Kern heeft men 2 jaar geleden de U.M.-naaisters bij slapte om beurten in de gelegenheid gesteld om ook het werk op de H. naad-machines te leren, zodat zij, wanneer voor de U.M.-machines niet voldoende werk was, bij de H. naad-machines konden worden inge schakeld en niet naar huis gestuurd behoefden te worden. Bedoelde meisjes hebben- allen gedurende de hiervoor vastgestelde leerling-periode op deze machines gewerkt, met een aflopende toeslag en men kan nu niet nog eens weer beginnen om een toeslag op de bestaande tarieven te geven. Begrijpelijk is, dat deze meisjes op die machines niet direct de toplonen kunnen halen, als op de machines, waar ze reeds jaren aan werken en dat dit een kwestie is van routine. Punt 3. Regeling van de vacantietoeslag. De Directie zegt, dat hierover nog niet gesproken is, maar dat de Voorzitter van de Kern zo gauw mogelijk de beslissing zal worden medegedeeld. Rondvraag. Nadat bij de rondvraag nog enkele kleine punten worden behandeld, wordt de ver gadering gesloten. L. Vrijdag 29 Juni j.l. hebben de heren G. J. Bakker, D. J. Bakker, G. Poortman en J. van de Maat ons bedrijf met pensioen verlaten. Van de drie eerstgenoemden vermeldden we reeds eer der, bij de gelegenheid van hun dienstjubileum, een en ander in ons blad. Mede wegens gebrek aan plaatsruimte menen wij thans te kunnen vol staan door met enkele woorden hun loopbaan bij Ter Horst Co. N.V. te memoreren. G. J. Bakker begon zijn loopbaan bij Ter Horst Co. N.V. op 1 Mei 1900. Tot 1914 heeft hij in verschillende afdelingen gewerkt. Van 1914 tot 1944 deed hij dienst als nachtwaker en werd ver volgens aangesteld tot portier, hetgeen hij geble ven is tot zijn pensionnering. Voor de laatste maal sluit Bakker de hekken en eindigt hiermee zijn loopbaan bij Ter Horst Co. N.V. D. J. Bakker trad op 6.2.1899 in dienst bij Ter Horst Co. N.V. en werkte de eerste 10-tal jaren als spoeler in de Spoelerij. Hierna werd hij belast met het inpakken van de garens voor de verzending, totdat hij na ongeveer 10 jaren terug om gezondheidsredenen een meer geschikt werk vond in de Spoelerij als man voor de omlopende werkzaamheden. G. J. Bakker, D. J. Bakker, J. v. d. Maat en G. Poortman verlaten het kantoorgebouw, waar zij afscheid hebben genomen van de Directie. G. Poortman deed zijn intrede in de fabriek op 10.7.1900. Hij begon zijn werk in de afdeling

Het Anker | 1951 | | pagina 2