Naar de bollen Figuurzagen: le prijs: pijpenrek nr. 52 (E. Goossen). 2e prijs: cactusstandaard nr. (J. Nijland). 3e prijs: krantenhanger nr. 23 (W. Dekkers). Prikwerk: le prijs: hond nr. 28 (M. Brinks). 2e prijs: katten nr. 24 (M. Klein Ligtenberg). 3e prijs: katten nr. 59 (M. Brinks). Zinkwerk: le prijs: asbakje nr. 29 (G. Mensink). Olieverf schilderen: le prijs: schepen voor anker (buiten mededinging). 2e prijs: Haarstraat (buiten mededinging). 3e prijs: Pelmolen (buiten mededinging). Tekening - Conté, O.I. inkt of potlood: le prijs: boerenerf (H. Dommerholt). 2e prijs: watermolen bij Haaksbergen (Dezelfde). 3e prijs: avondstemming (buiten mededinging). Aquarel: le prijs: Boomstudie (buiten mededinging). 2e prijs: Bomengroep (buiten mededinging). 3e prijs: Landschap (buiten mededinging). Wij vernielden tevens nog, dat de le prijs Prik- werk-winnaar M. Brinks, pas 3 weken geleden be gon met deze techniek en juist door zijn volharding dit fraaie resultaat bereikte. Een reden voor ande ren om ook ergens mee te beginnen en als hij te volharden. Bravo kerel, van harte gefeliciteerd, hoor! Wij willen dit verslag niet eindigen alvorens de juryleden te bedanken voor hun belangloze mede werking. De heer Tiemens heeft ons intussen be loofd, ons in het nieuwe seizoen te willen helpen bij de aquarelleer-techniek, hetgeen wij van harte toejuichen. De Ver. T.O.V.A. danken wij voor het gebruik van de leeszaal en verschillende benodigdheden. Aan de Directie van Ter Horst Co. N.V. onze dank voor de hulp met ons tehuis en diverse andere dingen. Tot de jongeren in de fabriek nog dit: Kom straks bij ons; wie weet, ontdekken we weer een kampioen. B. Telkens was er in onze afdeling al over gesproken om eens een dagje met z'n allen uit te gaan. Maar ja, waar naar toe? Opeens echter kwam iemand met het idee: Naar de bollen! Hiermede was de kogel door de kerk. Onze leider Borkent moest toen aan de slag om een bus te charteren enz. Een en ander was spoedig voor elkaar, zodat op 21 April de ene ploeg en op 28 April de andere ploeg zou uitgaan. Eindelijk was het dan zover. Toen we echter IN AMSTERDAM 's morgens bij het opstaan naar buiten keken, regen de het flink. Toch ontbrak er niemand op het appèl en om 6 uur ging het vol goede moed in de richting Deventer. In Hoevelaken werd even gestept om een kopje koffie te gebruiken. Vervolgens reden we verder over Alphen aan de Rijn naar Lisse en Hillegom. Er werd heel langzaam gereden, opdat we de bollenvelden goed zouden kunnen zien. Prachtig waren de bloemfiguren voor de huizen; het ene nog mooier dan het andere. In Sassenhcim kregen we gelegenheid om de in wendige mens te versterken. Gedurende het op onthoud hier hebben we onze bus versierd met bloemenslingers. Ook een stel van onze jongens liepen trots als pauwen met een slinger om de hals. Van hieruit ging de reis verder naar „de Keuken hof". Hier was het fantastisch mooi en je raakte gewoon niet uitgekeken van die prachtig aange legde parken. Telkens weer hoorde je een kreet van verrassing. De mooiste en grootste tulpen stonden rij aan rij in alle kleurschakeringen. Het was een schouwspel om nooit meer te vergeten. Onze bedoeling was om ook het bloemencorso te zien, maar aangezien wij enigszins aan de tijd gebonden waren, omdat ook Amsterdam op het programma stond, hebben we hier maar niet op gewacht. Wel hebben we nog enkele wagens gezien, zodat we ons wel een beeld kunnen vormen van wat een corso is. Zolang we in „de Keukenhof" waren, was het droog, maar toen we op weg waren naar Amster dam begon het weer te regenen. We zaten echter droog en de stemming bleef uitstekend. Via Haarlem arriveerden we om half drie in de hoofdstad. Hier maakten we eerst een rondvaart door de grachten en de haven. Verschillende grote schepen van allerlei nationaliteit lagen hier om geladen of gelost te worden en we kregen zodoende een kleine indruk van het drukke handelsverkeer, waarop onze zeevarende natie zo trots mag zijn. Verder zagen we de walvisvaarder de „Willem Barendsz". We praaiden de stuurman van deze boot, die ons een en ander beeft verteld van de walvisvangst.

Het Anker | 1951 | | pagina 6