HOBBY In Memoriam G. J. TEN HOVE 4.1.1896 21.3.1951 W. M. RETERINK 3.3.1907 8.5.1951 JOH. ASSINK 6.12.1895 12.5.1951 Op 21.3.1951 bereikte ons de droeve tijding, dat onze arbeider Gerrit Jan ten Hove was overleden. Hoewel zijn ziekte zich direct vrij ernstig liet aanzien, werden wij tocli opgeschrikt door zijn nog vrij onverwachts heengaan. Nog slechts 14 dagen geleden was hij op zijn post in de fabriek. Met zijn werk als keurder in de Ka- landerij en later in Weverij „Beek' heeft hij zowel zijn superieuren als zijn mede-arbeiders respect afgedwongen. Toen hem ongeveer 1 jaar geleden dit werk een beetje zwaar begon te vallen, werd liij aan gesteld als weger in de Spinnerij „Beek welke taak hij met grote nauwkeurigheid tot het laatst toe heeft verricht. Ter Horst Co. N.V. verliest in Ten Hove een zeer plichtsgetrouwe arbeider. Onze gedach ten gaan uit naar zijn echtgenote cn kinderen, die in hem een zeer zorgzame man en vader hebben verloren. Ook in onze gedachten zal hij als een prettig en humaan mens blijven voort leven. Op 8 Mei overleed onze mede-arbeider V illem Marinus Beterink. Reterink had de laatste jaren te kampen meteen^ minder goede gezondheid. Gaandeweg verergerde zijn kwaal, zodat hij op 23 April j.l. in het ziekenhuis moest worden op genomen. Na een geslaagde operatie was er alle hoop op een spoedig herstel, gezien, dat reeds voorbereidingen werden getroffen om hem de volgende dag naar huis te doen terugkeren. Des te meer schokte ons het bericht van zijn plot seling verscheiden. Wij missen in hem een van de vaardigste arbeiders uit de fabriek. Bij uitstek bleek hem zijn werk als aanknoper te liggen, waarmee hij een buitengewone prestatie leverde. Zijn heengaan heeft ons diep getroffen. Onze hartelijke deelneming gaat uit naar de zwaar beproefde familie, welke wij kunnen verzekeren, dat wij aan hem een eervolle herinnering zullen bewaren. Voor de derde maal in een zeer korte tijd vernamen wij het overlijden van een uit onze arbeidersgemeenschap. Na een vrij langdurige ziekte overleed onze oud-arbeidster Mej. Joh. Assink in het ziekenhuis te Almelo. Vorig jaar, 31.5.1950, werd haar door de Di rectie op verzoek eervol ontslag verleend na een diensttijd van ruim 42 jaren. Voor het vele werk, dat ze gedurende deze tijd had verricht ontving ze de medaille van de Orde van Oranje-Nassau. Slechts 1 jaar heeft ze van haar pensioen mogen genieten. Zowel haar nabestaanden als vriendinnen zul len dit gevoelen als een groot verlies. Haar nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinne ring bewaard blijven. Vrijdag 20 en Zaterdag 21 April jl. hadden wij onze tentoonstelling in de leeszaal van het Paik- gebouw. 't Bezoek is ons meegevallen; het bestond ook dit keer weer uit mensen, die van dergelijke dingen houden en voor de jeugd wat voelen. Het moet eerlijk gezegd: de jongens hebben zich niet zo aan hun werk gewijd als verwacht werd, doch daar zijn ook weer omstandigheden voor aan te wijzen. Er zijn dit seizoen weer enkele mensen geweest, die ons wat op weg hebben geholpen met nieuwe dingen, waarvan er reeds enkele tentoon gesteld waren. Jan Seppenwoolde, merkplaten- maker, stond ons met raad en daad bij, bij hout- en zinkwerkkarweitjes en M. Klein Ligtenberg uit de Weverij leerde ons de techniek van het zogenaamde prikwerk, waarvoor wij deze heren vanaf deze plaats hartelijk dank zeggen. Vrijdag 27 April sloten wij dit seizoen; wij hopen in October weer te be ginnen met nieuwe moed en ideeën. B'e hieronder vermelde prijswinnaars krijgen nog nader bericht wanneer de prijsuitreiking zal plaats hebben. Als jury-leden hadden wij de heren Bouma, Tiemens en Webbink verzocht op te treden. Helaas kon één dezer heren op het laatste moment niet aanwezig zijn, zodat wij hiervoor een ander in de plaats stelden, om drie uitspraken te krijgen. Daar er achteraf in de groep houtsnijen enkele voor werpen buiten beoordeling vielen, is hier de uit spraak van de jury enigszins gewijzigd. UITSLAG TENTOONSTELLING: Houtsnijden: le prijs: naaidoos nr. 21 (E. Dommerholt). 2e prijs: barometer-standaard nr. 68 (J. Dangremond). 3e prijs: naaidoosje nr. 55 (M. Averesch).

Het Anker | 1951 | | pagina 5