Koninklijke onderscheidingen Met vreugde vermelden wij hier, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft weer enige van onze arbeiders te begiftigen met een Koninklijke onder scheiding. Op 2 April j.l. ontving H. Averesch de bronzen medaille van de Oranje-Nassau-Orde als waar dering, dat hij op deze dag 50 jaar lang zijn beste krachten aan het bedrijf heeft gegeven. Zeer plichtsgetrouw heeft hij zijn werk in de fabriek verricht. Als smeerder was hij in deSpoelerij H. AVERESCH steeds een welkome figuur, omdat men wist, dat na zijn olie-injecties de zaak weer „gesmeerd" liep. Om half twaalf werd hij op het Kantoor door de Directie ontvangen, welke hem hartelijk feliciteerde met deze onderscheiding. De lieer J. J. ter Horst sprak namens de Directie zijn dank uit voor het vele werk, dat hij gedurende de afgelopen 50 jaar voor Ter Horst Co. N.V. heeft verricht en bood hem als stoffelijk blijk van waardering een gouden horloge met ketting aan. Spr. wenste verder Aver esch, die wegens ziekte al geruime tijd thuis is, nog een volledig herstel toe. Ook de arbeiders uit de Spoelerij lieten zich niet onbetuigd en boden hem hij deze gelegenheid een prachtige ligstoel aan. Op 28 April werden deze eretekenen uitgereikt aan Mej. G. Kamphuis (handnaaister) in brons, G. J. Willems (baas Spoelerij) in zilver, G. Poort man (Batchingkamer) in brons en G. J. Pijffers (Plaatswerkers) in brons. Mej. Kamphuis trad op 10-7-1901 in dienst van de toenmalige firma Ter Horst Co. N.V. Als G. KAMPHUIS naaister en later als handnaaister heeft ze geduren de al deze jaren met grote nauwgezetheid haar werk verricht. Zij heeft, gezien haar groot aantal dienstjaren, dan ook wel een bijzondere prestatie geleverd in cnze gemeenschap. Baas Willems vierde reeds cp 22 November j.l. zijn 50-jarig jubileum. Betreffende zijn loopbaan vermeldden we in ons nummer van November 1950 G. J. WILLEMS reeds een en ander en we menen thans te kunnen volstaan met te zeggen, dat hij zijn zilveren medaille ook ten volle heeft verdiend. Collega s, bazen en personeel van zijn afdeling gaven blijk van hun belangstelling, door hem thuis een bezoek te brengen, voorafgegaan door 'n prachtig bloemstuk.

Het Anker | 1951 | | pagina 4