Reisvereniging Mutaties TOVA-bes tuur Sedert de oprichting van het Bouwfonds in 1946 is reeds aan 36 personen de bouwsom uitgekeerd, terwijl 12 leden gebouwd hebben onder borgstelling van het Bouwfonds. Bij gehouden stemming werd de heer H. Nijland. die volgens rooster moest aftreden, als bestuurslid herkozen. Wij wekken onze arbeiders op zich als lid van het Bouwfonds te laten inschrijven. Zoals bekend, be draagt het minimum te sparen bedrag per week 50 cent per f 1000.kapitaal. Voordat de bouw som kan worden opgenomen moet minstens 15 gespaard zijn. IN7adat de bouwsom is uitbetaald, moet f 1.20 per week en per f 1000.kapitaal worden afgelost. Rente wordt niet berekend. Op deze wijze kan men in 13 a 14 jaar na opname van de bouw som in het bezit komen van een eigen, vrije woning. In het bijzonder zouden wij de jongeren onder onze arbeiders in overweging willen geven als lid toe te treden, omdat er in de jeugdjaren de beste ge legenheid is cm te sparen. Zoals reeds op de daarvoor bestemde plaatsen in de fabriek werd bekend gemaakt, zijn bij de op 1 Mei gehouden stemming de volgende lieren ge kozen tot bestuurslid van de Vereniging T.O.V.A., t.w.J. Bruins, G. Rouwendal, G. Mekenkamp en Joh. Poortman. Wij wensen deze heren ook van deze plaats geluk met het in hen gestelde vertrouwen en houden ons er van overtuigd, dat zij gaarne het hunne er toe zullen bijdragen, het werk van T.O.V.A. in goede lianen te leiden. De heren A. ten Hove en G. Kreykes hebben als bestuurslid afscheid genomen. De heer Kreykes, die al in 1920 zitting had in het bestuur, zag nadien zijn mandaat telkens vernieuwd T.O.V.A. heeft dus ruim 30 jaar van zijn adviezen kunnen profiteren. Kreykes, een geboren en ge togen Rijssenaar, was goed bekend met de mentali teit van de Rijssense bevolking en zijn adviezen, waarmede terdege rekening werd gehouden, legden daarvan getuigenis af. Hetzelfde kan gezegd worden van de wijze, waar op de heer Ten Hove zijn bestuurslidmaatschap heeft vervuld. Hij heeft er, in het kader van het geheel, steeds naar gestreefd de bedoelingen die aan de stichting van 't Parkgebouw ten grondslag lig gen, zoveel mogelijk te helpen verwerkelijken. Ten Hove was nog een der weinigen, die van de instel ling van de „Commissie van het Parkgebouw (het oorspronkelijke bestuursorgaan) af, in het bestuur heeft gezeten. Ten Hove en Kreykes verdienen dank voor wat zij, geheel belangeloos, in hun functie ten bate van T.O.V.A. hebben verricht. Om deze tijd van het jaar ontwaakt bij veel mensen weer de zucht om er eens één of meer dagen op uit te trekken. Zo worden ook in ons bedrijf door de arbeiders van verschillende af delingen plannen gemaakt om met collega's een bus te charteren voor een dagtoer. Een en ander werd in de laatst gehouden kern vergaderingen ter sprake gebracht met de bedoeling dergelijke uitstapjes te bevorderen door hierbij de de hulp in te roepen van Directiezijde.. De Directie heeft de toezegging gedaan met het uitwerken van eventuele reizen behulpzaam te willen zijn en tevens een financiële bijdrage te willen geven. Voorwaarde is echter, dat voor de overkoepeling van de ver schillende reisclubjes één reisvereniging wordt op gericht, waarvan men individueel lid moet worden. Naar aanleiding van deze besprekingen heeft zich een voorlopige commissie gevormd van de leiders van bedoelde reisclubjes. Deze commissie heeft in een onlangs gehouden vergadering besloten om ge zamenlijk een reisvereniging op te richten. Uit de commissieleden zal op de eerstvolgende vergadering een dagelijks bestuur worden samengesteld, dat met een door de Directie aan te wijzen persoon de huis houdelijke zaken zal regelen. Het doel van deze vereniging is om iedereen in de gelegenheid te stellen aan de te organiseren rei zen deel te nemen. Wel mag elke afdeling haar eigen route of doel van de reis bepalen. Verder is door de betreffende eomissie besloten om het inleggeld vast te stellen op f 0,25 per per soon per week, te beginnen met de week na de fabrieksvacantie. Ook voor de reizen, die deze zomer worden ge organiseerd, wordt door de Directie per arbeiders lid een subsidie gegeven. Voor inlichtingen en opgave wende men zich tot de Sociale Afdeling of onderstaande personen: G. J. Rozendom (Weverij Beek) E. J. Giesbers (Weverij Beek) G. Smit (Centrale Werkplaats) G. Vruchteveen (Weverij Boomkamp) H. M. Borkent (Spinnerij Beek) J. W. Keizer (Timmerkamer) Mej. H. A. Pfeiffer (Naaierij) G. Nijland (Spoelerij Beek) J. W. Baan (Spinnerij Boomkamp)

Het Anker | 1951 | | pagina 3