Wie heeft voetbalbroekjes? prijs gesteld werd. Hoe kan het ook anders. On weerstaanbaar gevoel je dan weer neiging om de bekende songs mee te zingen als „knijpen maar" en die vele andere, die ons nog zo vers in het geheugen liggen. Eigenlijk jammer, dat wij van de laatste succes-revue ook niet zo n rolprentje hebben laten maken. Misschien kan het nog als het er van mocht komen een zomeravond-uitvoering te geven in de openlucht, hetgeen wij bij „geruchte' hebben ver nomen. Met een woord van dank door de voorzitter werd de bijeenkomst om ru m 10 uur gesloten. De eerste wandeltochten zijn al weer achter de rug en het is wel gebleken, dat de inéeks van Ter Horst Co. weer mee tellen. Op Zaterdag 21 April ging het met een groep van 50 naar Wierden en met onze grootste rivale, Van Heek Co., be haalden w ij het hoogst aantal punten, n.l. 56. Bra- meisjes, goed gedaan! Wij lopen niet om een "blikje of beker, maar wij willen het nuttige van ilc wandelsport voor lichaam en geest paren aan het perfecte, aan het schone, als wij ons zo mogen uit drukken. Want een mooi gezicht is en blijft het, wanneer wij daar groepen zien trekken in een keu rig sportcostuum, dat nooit met de natuur mag vloeken. Mooi is het ook, wanneer de groep een harmonieus geheel vormt in lijn en pas, zingend en genietend van het buiten zijn. Het is, zoals een oud vrouwtje in een van de buitenwijken van onze plaats eens in extase uitriep, toen zij, waarschijnlijk voor het eerst in haar leven, een groep zingende wandelaarsters voorbij zag trekken, waarin mogelijk wel een dochter of kleindochter van haar mee liep: „O, wat is dat mooi!" En nu laten wij in het midden wat zij, misschien onbewust, het mooiste vond, de groep als zodanig, dan wel de waarde, die zij voor het individu aan deze sport toekende en de wijze waarop de jeugd van thans de gelegenheid tot ont spanning wordt geboden, waaraan in haar tijd niet ^tedacht werd of gedacht kon worden. Och ja, we Afleven wel heel anders dan in haar tijd, in vele op zichten ongetwijfeld heter, in andere opzichten ongetwijfeld slechter. Maar één ding staat vast: wij kunnen nu eenmaal in onze tijd niet bij het oude stil staan en wij moeten ons, of we willen of niet, aanpassen. En sport en spel benutten als een tegen hanger voor machine en lopende band. Misschien heeft dat oude vrouwtje dat ook begrepen. Al schrijvend zijn wij met ons verslag op een zij paadje gekomen en we nemen u thans mee naar het concours van de Heka dat op 5 Mei werd gehouden. Met een vrijwel gelijke groep als te Wierden namen wij ook hier deel en al was de weg deze middag lang en moeilijk, het was een prachtige tocht door een omgeving, waar men anders zeer zeker nooit sou komen. In Holten, waar de rust was, had Dina Tijhof druk werk met het verzorgen van blaartjes en zeer waarschijnlijk zijn er in de tweede helft nog wel een aantal bijgekomen. Maar onze meisjes zijn taai, dat weten wij nu langzamerhand wel. Zonder uitvalsters werd het eindpunt weer bereikt en niet als een uitgelopen en vermoeide groep, doch uiter lijk even monter als bij het vertrek en op grote of kleine blaartjes werd niet gelet, althans, we hebben dat bij geen enkele deelneemster kunnen bemerken. De leider Johan mocht 's avonds uit handen van de burgemeester een beker als eerste prijs, plus de beschikbaar gestelde wisselbeker voor het hoogst aantal punten in ontvangst nemen. Volgend jaar zullen wij deze dus hebben te verdedigen en dat kunnen wij aan leider en groep gerust over laten. Onze revueïsten(tes) gaan binnenkort op stap, hetgeen wij het gezelschap na de prachtige pres taties in de wintermaanden gaarne gunnen. Oor spronkelijk zou het op Zaterdag 26 Mei zijn, doch waarschijnlijk zal dit een of twee weken moeten worden uitgesteld. De Oostpolder en Urk zijn ais doel van het uitstapje genoemd, doch ook dit staat nog niet geheel vast. Een en ander zal nog nader worden overlegd. Een nieuwe contributie-inning is voor de lieren- afdeling ingevoerd. Voortaan worden geen kwitan ties meer aangeboden, doch iedere Dinsdagavond zal bij het verlaten van de fabriek gelegenheid zijn het kwartje van de maand af te dragen aan iemand, die zich met de inning belast en „zitting" houdt bij de portier, zowel van de oude als van de nieuwe fabriek. Maak er een gewoonte van de eerste Dins dag van iedere maand even langs te lopen. Het geeft weinig moeite en niemand loopt het gevaar voor 6 cent-in-de-week een achterstand te krijgen. Bovendien, onze nieuwe penningmeester houdt nu eenmaal van orde en regelmaat. Overigens een beste kerel, die we te vriend moeten houden. Waar gaan we heen met de a.s. zomer-vacantie? Nu plannen maken; de voorbereidingen zijn even mooi als uw uitstapje. V. Spelers, die het vorige seizoen aan de compe titie deelnamen en zich thans niet opgaven, worden dringend verzocht hun voetbalbroekjes omgaand in te leveren. De leiders der afdelingen willen de namen van deze spelers bij inlevering wel even noteren. V.

Het Anker | 1951 | | pagina 11